Skocz do zawartości
IGNOROWANY

BEX - dźwięki spod maski


R4xx

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :siema:

Proszę o pomoc w weryfikacji źródła dźwięków, które wzbudzają we mnie srogi niepokój. Może ktoś z Was już spotkał się z takimi problemami. Od tygodnia przeglądam forum i youtube, żeby znaleźć cos podobnego, ale bez skutku. Pacjentem jest A4 B6 1.8T BEX. Ma nalatane 210 tyś. km, jeździ na oleju LIQUI MOLY 5W40, ciśnienie oleju ma w normie. Śnią mi się po nocach napinacze łańcucha, łańcuszki, popychacze, rozrządy.. Dodam, że jeździ jak wściekły.

 

1 dźwięk - stukanie najlepiej słyszalne z góry, z tyłu, z prawej strony silnika (stojąc przodem do auta). W trakcie jazdy nie słychać, chociaż wydaje mi się, że czasami odpuszczając pedał gazu jakieś terkotanie słyszę, ale może być to już moje przewrażliwienie.

Załącznik: VID_20190921_222807.mp3

2 dźwięk - jakby "telepanie" się jakiegoś plastiku. Ten dźwięk pojawił się po wymianie rozrządu i z tych okolic też go najlepiej słychać.  Serwis stwierdził, że może być to pompa wody, wymienili ją w ramach gwarancji, ale dźwięk pozostał a ja trafiłem do gabloty "Tych klientów nie obsługujemy" ?

Załącznik: VID_20190921_222823.mp3

 

HELP :dziura:

 

 

VID_20190921_222807.mp3 VID_20190921_222823.mp3

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba słychać pracę łańcuszka z tyłu głowicy, normalne jeśli nagrywałeś to w miarę blisko tego miejsca.

Masz gaz więc klepią Ci też wtryskiwacze :facepalm:. Nie szukaj problemów na siłę, z czasem i tak przyjdą w najmniej oczekiwanym momencie :D

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem słychać wtryski gazu i trochę łańcuszek.

Edytowane przez adamm_85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.09.2019 o 08:51, przem8 napisał:

Chyba słychać pracę łańcuszka z tyłu głowicy, normalne jeśli nagrywałeś to w miarę blisko tego miejsca.

Masz gaz więc klepią Ci też wtryskiwacze :facepalm:. Nie szukaj problemów na siłę, z czasem i tak przyjdą w najmniej oczekiwanym momencie :D

 

W dniu 22.09.2019 o 11:16, adamm_85 napisał:

Moim zdaniem słychać wtryski gazu i trochę łańcuszek.

 

Wtryskiwacze gazowe?

Początkowo miałem nadzieję, że to właśnie ich wina, ale wrzucam nagrania dźwięku pracy silnika zimnego i ciepłego pracującego na wtryskiwaczach benzynowych.

 

  • zimny.mp3 - praca zaraz po rozruchu
  • ciepły tył.mp3 - nagranie zrobione bliżej napinacza i łańcucha rozrządu
  • ciepły przód.mp3 - nagranie wykonane w okolicy paska rozrządu

zimny.mp3 ciepły tył.mp3 ciepły przód.mp3

Edytowane przez R4xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, R4xx napisał:

ciepły przód.mp3 - nagranie wykonane w okolicy paska rozrządu

Masz pasek rozrządu z zestawu INA? On ma charakterystyczny pogłos. Miałem tak w a3 ale olałem temat i po kilku ładnych tysiącach samo przeszło.

Link do mojego tematu z przeszłości ?

 

Nic niepokojącego więcej ja nie słyszę na tych nagraniach.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, przem8 napisał:

Masz pasek rozrządu z zestawu INA? On ma charakterystyczny pogłos. Miałem tak w a3 ale olałem temat i po kilku ładnych tysiącach samo przeszło.

Link do mojego tematu z przeszłości ?

 

Nic niepokojącego więcej ja nie słyszę na tych nagraniach.

Faktycznie, dokładnie ten sam pogłos a i rozrząd INA siedzi. Pompę wody wymienili, ale na pasek już nie wpadli. Jeden problem z głowy. Bardzo dziękuję ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...