Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Klimatyzacja działa po włączeniu spryskiwaczy 15sec.


xMayheMx

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dość kuriozalny problem a mianowicie, gdy na panelu climatronica ustawie max chodzenie czy też grzanie plus maksymaly nadmuch nic się nie dzieje, słychać że wentylator chodzi jak szalony ale nic. Myślałem że brak czynnika przy chodzeniu ale przy grzaniu? Okazało się jednak zabawniej :) gdy włączone są jakieś ustawienia grzanie/chłodzenie i pociągnie manteke wycieraczek żeby spryskać szybę nagle zaczyna działać chlodzebie/grzanie działa przez około 10-15sec jak chodzą wycieraczki po spryskaniu szyby poczym znowu wszystko ustaje.
Byłem w elektryka który mi coś najstrował przy radiu lecz mówi że nic nie mógł zrobić i że sam nie wie o co chodzi.
Ktoś może ma pomysł gdzie szukać przyczyny problemu i jak rozwiązać? Z dzieciakami ciężko co chwilę będzie spryski włączać by grzalo w aucie :)
A4 B6 2002 1.9tdi

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzi mi do głowy jedna rzecz: zamknięte klapki dopływu powietrza. Przy spryskaniu szyby auto jest automatycznie przełączane w tryb zamkniętego obiegu i zamyka się klapka pod filtrem powietrza. Bym poszedł tym tropem. Na początek sprawdź klimę czy ma błędy i wykonaj nastawy podstawowe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie zauważyłem te klapki pod filtrem w ogóle się nie ruszają już jakiś czas temu ale klima działała normalnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz Vcds, odczytać błędy, zrób nastawy podstawowe. Powinno pomóc.  Jeżeli błędy powrócą, wymień lub zregeneruj silniczek i potencjometr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...