Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za dużo oleju w silniku, jak ubrać trochę z góry?


kamilloo2188

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, niestety nalalem za dużo oleju do silnika. Musiałbym trochę spuścić lecz nie chce tego robić poprzez korek spustowy od dołu, chciał bym zrobić to od góry tamtędy gdzie się wlewa olej. Może ktoś już tak robił i ma pomysł jak i czym to zrobić. Proszę o pomoc

Pozdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wlew oleju nie jesteś tego zrobić.

Można wsunąć cienki elastyczny wężyk przez miarkę oleju i strzykawką wyciągnąć nadmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest nawet do pół litra to raczej nie ma co się przejmować, jak bardzo chcesz wyciągnąć to jak kolega napisał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest poniżej 5 litrów  ponieważ w bance  jeszcze mi zostało A z tego co wiem wchodzi około 4,7 litra do silnika 2.0 . Jednak komitet pokazuje żeby upuscic  trochę oleju, co może być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej komunikat, po czasie powinien zniknąć. Ja sam miałem 'czary' u siebie. Początkowo do silnika przy pierwszej wymianie weszło 7l oleju i był stan po środku na bagnecie, przy drugiej weszło 6 i było maks. Ten kolejny litr dolewałem przez kolejny tysiąc km (cały czas spadał stan oleju, nie ważne jak jeździłem) aż po dolaniu tego litra, pobór ustał. Jeżeli faktycznie przesłałeś te ok. 100 ml to w zupełności nic się nie stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kamilloo2188 napisał:

Witam, niestety nalalem za dużo oleju do silnika. Musiałbym trochę spuścić lecz nie chce tego robić poprzez korek spustowy od dołu, chciał bym zrobić to od góry tamtędy gdzie się wlewa olej. Może ktoś już tak robił i ma pomysł jak i czym to zrobić. Proszę o pomoc

Pozdawiam

ile za duzo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...