Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS adaptacja przepustnicy


turborzeznik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, mam problem, nie bardzo wiem jak zrobic poprawnie adaptacje przepustnicy. VCDS 18.9

W tej wersji nie mam bloków pomiarowych, tylko pomiary rozszerzone. Z adaptacją też wygląda to trochę inaczej niż na filmikach. Do dostępu upoważnionego nie wyświetlają się kody w podpowiedzieć. Widziałem że niektórzy na filmikach poprostu klikają od razu adaptacje, bez dostępu upoważnionego. Da się to bez tego zrobić? Poprostu wybrać opcję adaptacji i z listy wybrać przepustnice? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wyskoczyła adaptacja (np. po wyjęciu akumulatora) to sterownik silnika sam przeprowadza ten proces - wystarczy włączyć zapłon i poczekać ok. 10s

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałbym zrobić adaptacje VCDS'em. Nie będę przecież odpinał akumulatora :D

w ogóle nie mogę znaleźć nigdzie poradnika żeby pasował z tym programem co mam. U każdego wygląda to inaczej niż u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież adaptacja którą Ty wywołałbyś za pomocą kabla polega dokładnie na tym samym co robią algorytmy self-testu zaszyte w ECU - klikasz i patrzysz jak samo się testuje/kalibruje.
Poza tym nie trzeba wypinać aku by wymusić tryb adaptacji - jeśli dobrze kojarzę sterownik zawsze ją robi jeśli zostawi się na te +/-10s. włączony zapłon i nie odpala silnika. A na pewno wtedy gdyby jakimś cudem przepustnica zgłaszała, że jest rozkalibrowana.

Edytowane przez BeyerBrown
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...