Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Wandej napisał:

Coś masz nie tak na aucie. Zaciski do przeglądu i oczywiście podstawa czyli trzeba zmierzyć piasty czy nie są krzywe. Stawiam raczej tą drugą opcję.

U mnie piasty były tak zjedzone, ze nie można było zmierzyć bicia. Tarcze miały swoją drogą bicie.

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

26 minut temu, george napisał:

U mnie piasty były tak zjedzone, ze nie można było zmierzyć bicia. Tarcze miały swoją drogą bicie.

Czyli były d o wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć panowie przeczytałem wątek od 80 strony większyść jak nie wszyscy polecacie tarcze Zimmermann lub Rotinger oraz klocki Ferodo jako że u mnie w samochodzie będą tarcze z przodu 345 a z tyłu 300 to potrzebuję teraz doboru pod moje preferencje.

Samochód jest to Audi A4 Cabrio trochę pomodzony,  przez blisko 2 lata widział dwa razy drogę szybkiego ruchu, mówię tutaj o autostradzie. Przez blisko 2 lata zrobiłem prawie 4000 km samochód nie widzi zimy pomimo że mieszkam pod Zakopanem.

Czy jest sens ładować tarcze nawiercane lub nacinane ją czy lepiej zostawić gładkie? 

Dodam że nie zależy mi jakoś na wyglądzie a na bezpieczeństwie i możliwość hamowania z dużej prędkości. Cenowo nie ma problemu udźwignę te nawiercane wszystkie 4 tylko czy jest mi to niezbędne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj zwykle,.nie ma sensu.pchac sie w perforacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev OK nie ma sensu ale dlaczego? proszę jakiś za i przeciw. Nigdy nie miałem takich hamulcy to nie mam doświadczenia z tym tylko tyle co w internecie wyczytałem.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiercane miałyby sens przy jeździe po drogach szybkiego ruchu. Nawiercane tarcze mają łatwiej odprowadzać ciepło, aby nie doprowadzić do obniżenia skuteczności hamowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, morelo napisał:

Dev OK nie ma sensu ale dlaczego? proszę jakiś za i przeciw. Nigdy nie miałem takich hamulcy to nie mam doświadczenia z tym tylko tyle co w internecie wyczytałem.;)

Otwory zapychaja sie i trzeba je regularnie  czyscic, poza tym przy hamowaniu slychac wyrazny szum.

Jak robisz 4000km rocznie to nie ma sensu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Doradzcie mi jakie tarcze + klocki do hamulców 320mm (Po swapie z 312mm) Audi a4b7 1.8t. Najlepiej gładkie nie żadne perforowane :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kasteva napisał:

Witam. Doradzcie mi jakie tarcze + klocki do hamulców 320mm (Po swapie z 312mm) Audi a4b7 1.8t. Najlepiej gładkie nie żadne perforowane :D

Gładki Zimmermann + Ferodo Premier i będzie git:thumbup1: Jakbyś chciał zapraszam:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jaki zestaw tarcz + klocki  przód 1.8t bex? Proszę o opinie muszę kupić na szybkości;))) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Misiek071983 napisał:

Witam jaki zestaw tarcz + klocki  przód 1.8t bex? Proszę o opinie muszę kupić na szybkości;))) 

J.W. 312mm jak coś:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Misiek071983 napisał:

Tarcze trw+ klocki trw??? Czy może 

Optima+ Wega

Tak mi doradzili w sklepie? Które lepsze? 

SKoro Warszawa to @TOM77 będzie miał coś fajnego. Klocki Ferodo + tarcze ATE. Wiem, że niektórzy nie darzą sympatią ATE, ale niestety nie rozwaliły mi się po 2 kkm. :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie o klocki ATE  przód pod tarczę 312 jak one się teraz spisują? Czy może jakieś inne polecane? 

Mam do zmiany za jakiś czas klocki, tarcze Ori jeszcze zdrowe także o SWAP na 320 jeszcze nie myślę. Ale dobre klocki by się przydały. 

W ATE niby współczynnik, klasa tarcia GG 

Znalazłem coś takiego na allegro

 

Screenshot_20210327-195419.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówi ferodo i będę zadowolony... ?

Nigdy ich nie zakładałem do aut które miałem dlatego pytam o jakość. 

Przeważnie obracałem się w takich firmach ATE, brembo, Bosch, breck, Delphi

 

Tanich to raczej nie polecam sam bo raz mi tarczę poleciały a w drugim aucie klocki się wysypały i od blachy odstaly 

 

Edytowane przez Sajmon89
Błędy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferodo będą ok jak najbardziej, będziesz zadowolony z tego wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnej chwili poczytałem trochę w internecie na temat klocków i jeżeli mamy system hamulcowy od ATE to na pierwszy montaż nie mogą być klocki tego samego producenta. Bo coś tam jest zabronione prawnie. Najczęściej dają klocek ferodo, jurid... Może textar. Ale to przeważnie klocki ferodo idą na pierwszy montaż nie tylko do Audi ale także do Mercedesa,BMW, VW...

Chociaż nigdy nie stosowałem ferodo to chyba teraz zaryzykuję ze względu na to że często stosują je na pierwszy montaż to i mieszanki komponentów na klocki aftermarket muszą być względnie dobre które trzymają parametry nawet z hamowania z większej prędkości i to mnie właśnie najbardziej interesuje w zasadzie czy aby te klocki nie puchną przy ostrzejszych dohamowaniach. 

Nie jeżdżę zbyt sportowo po naszych drogach jedno jezdniowych ale na autostradzie zdarza się trochę szybciej i czasem potrzeba ze 180km/h zbić do 85km/h.

I teraz niech ktoś się wypowie na podstawie swoich doświadczeń jeżdżąc na tym klocku. I najlepiej ktoś kto ma serię czyli tarcza 312mm 

 

 

16166924466702765982169593332427.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

312 to malo na hamowanie z 200

Do tego minimum 320

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że przy 320 jest różnica ale szkoda mi wyrzucić jeszcze dobre tarcze 312mm praktycznie bez zużycia i nie są zwichrowane. Trzeba założyć tylko dobre klocki zjeździć to do końca ograniczenia i wtedy pomyśleć nad zestawem pod 320mm. 

A zapytać na forum zawsze można o polecane dobre klocki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...