Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam klocki p+t Ferodo DS . Latem trochę piszcza ale tylko gdy jest gorąco i tylko przy dojeżdżamy do świateł np. Chwałę sobie . Ciekawe czy przesiadka na premiery będzie złym posunięciem? Większość tras niemieckie autostrady i polskie.

Wysłane z mojego SM-A310F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak smao jak kolega wyzej :D Tylko na sam tyl lepiej brac Ferodo premier czy performance?? Tarcza 300 mm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Adam-Lewian napisał:

Na tył Premier wystarczy Ci w zupełności ;)

Na przod tez premier wystarczy ? Tarcza 345mmm 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy czego oczekujesz :)

Do cywilnej jazdy starczy ale jak lubisz przycisnąć to lepiej DS'y

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki dylemat: aktualnie na przedzie siedzą jakieś noname'owe klocki  (steinhoff moze). Tarcze 312mm. Klockow jeszcze jest bardzo dużo, ale auto mega gumowato hamuje.

Trzeba dobrze dusić nogą, żeby je zatrzymać. I teraz nie wiem - zmienić klocki na lepsze, szukać przyczyny w serwie czy po prostu 312mm vs 1700kg nie ma prawa dobrze działać...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko czy niżej pokazany zestaw będzie wystarczający do mojego auta? Klocki mam do wymiany i zastanawiam się czy za jednym zamachem tarcz nie wymienić? Ktoś śmiga na tym zestawie? Silnik 2.0 140km .Pozdrawiam.

http://allegro.pl/textar-tarcze-klocki-p-t-audi-a4-b7-2-0-tdi-140km-i5604987703.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam pomoże ktoś i powie jaki rozmiar tarcz ? I jakie moglibyście polecić tarcze i klocki . Dzięki wielkie

20170702_101528.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarasss11 napisał:

Witam pomoże ktoś i powie jaki rozmiar tarcz ? I jakie moglibyście polecić tarcze i klocki . Dzięki wielkie

20170702_101528.jpg

288/245mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90% kolegów poleci Zimmermana i klocki ferodo.
Ja zaś polecam komplet zimmermana

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem zaciski i jarzma pod 320 od B7 3.0tdi wypiaskowalem i pomalowałem na srebrno motipem. Założę to do swojej B6 1.9tdi? Chciałbym do tego tarcze OZ 320 tylko nie wiem czy perforowane czy zwykle? Hmm.. i do tego klocki ferodo Ds performance. Jakie numery katalogowe maja te tarcze i klocki? Bardzo prosze o poradę a na foto moje zaciski i jarzma. Potrzebuje zmieniać osłonę tarcz? Obecnie mam na samochodzie 288 zaciski ate. 998248c7ffb4b607b759b58be6c7a043.jpgeb7c621d6430e9179132aa43f2d4af8c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem zaciski i jarzma pod 320 od B7 3.0tdi wypiaskowalem i pomalowałem na srebrno motipem. Założę to do swojej B6 1.9tdi? Chciałbym do tego tarcze OZ 320 tylko nie wiem czy perforowane czy zwykle? Hmm.. i do tego klocki ferodo Ds performance. Jakie numery katalogowe maja te tarcze i klocki? Bardzo prosze o poradę a na foto moje zaciski i jarzma. Potrzebuje zmieniać osłonę tarcz? Obecnie mam na samochodzie 288 zaciski ate. 998248c7ffb4b607b759b58be6c7a043.jpgeb7c621d6430e9179132aa43f2d4af8c.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Na zaciskach sa oznaczenia 973 a na drugim 974 to napewno zaciski od B7 3.0tdi? Chciałbym tez kupic nowe przewody sztywne co sa przy zaciskach bo troszke sie juz utleniły (widok na foto ponizej) jaki maja nr. Katalogowy? Poprosił bym tez o numer katalogowy przewodów miękkich ,jakie polecacie? Oraz jaki zestaw naprawczy potrzebuje do zacisków ? Tłoczkiem tez chce wymienić czy one maja wielkość 60mm?981f5981cb9928140d319728dfddf814.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Na zaciskach sa oznaczenia 973 a na drugim 974 to napewno zaciski od B7 3.0tdi? Chciałbym tez kupic nowe przewody sztywne co sa przy zaciskach bo troszke sie juz utleniły (widok na foto ponizej) jaki maja nr. Katalogowy? Poprosił bym tez o numer katalogowy przewodów miękkich ,jakie polecacie? Oraz jaki zestaw naprawczy potrzebuje do zacisków ? Tłoczkiem tez chce wymienić czy one maja wielkość 60mm?981f5981cb9928140d319728dfddf814.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tak to zaciski z 3.0tdi.
Kup miedziane przewody 15 cm zakonczone M10x1.
Przewody miękkie zamień oplot hel.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje blaszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brakuje blaszek

Takie małe blaszki do montażu przewodów mam i jeszcze takie blaszki trapezy zeby przewód sie nie rozkręcał rownież tylko nie ma na foto

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem klocki fds 1629 i zestaw naprawczy zacisków oraz tłoczki 60mmx55mm bo poprzednie strasznie były skatowane ,mam nadzieje ze ok, a osłony tarcz beda pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tak to zaciski z 3.0tdi.
Kup miedziane przewody 15 cm zakonczone M10x1.
Przewody miękkie zamień oplot hel.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka


O dzięki! Z 15 cm wymodeluje sobie ,zakończenia dać nowe? Myślałem ze może stare bedą Ok , myślisz ze warto dać w oplocie? Zastanawiałem sie czy nie użyć tych które miałem oryginalnie przy zaciskach 288, PS. Jaki płyn hamulcowy polecacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


O dzięki! Z 15 cm wymodeluje sobie ,zakończenia dać nowe? Myślałem ze może stare bedą Ok , myślisz ze warto dać w oplocie? Zastanawiałem sie czy nie użyć tych które miałem oryginalnie przy zaciskach 288, PS. Jaki płyn hamulcowy polecacie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

15 cm miedziane kupujesz z zarobionymi końcówkami. Wygniesz je bez problemu.
Za nowe gumowe zaplacisz ze 200 zł (chyba) a za oplot trochę ponad 300, ale będziesz miał już porządne przewody, do tego dobre klocki, tarcze oraz montaż i cieszysz się w miarę przystepnymi hamulcami.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...