Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, L1953s napisał:

Panowie małe pytanie bo wszyscy tutaj jak leci proponujecie jako klocki hamulcowe Ferodo albo Textar przez ponad 80 stron się to przewija natomiast 2 miejsce w rankingu zajmują tutaj kolcki ATE ale nie znalazłem szerszej poleiki na ten temat. Muszę za jakiś czas wymienic klocki na standardowe ( 312/255). Dzisiaj przy okazji wizyty w warsztacie w ramach wymiany uszczelki pod napinaczem doradzili mi właśnie klocki ATE argumentując że ich jakość jest półkę wyżej niż Ferodo. Ma ktoś porównanie co lepiej się sprawdza Ferodo czy ATE? Czy jest jakaś większa różnica w jakości trwałosci etc  w stosunku do ceny? 

Jakość jest taka sama z tą roznica że Ferodo jest znacznie tańsze.  Poza tym klocki Ferodo to OE dla większości firm,  ich produkty idą na pierwszy montaż.

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

W moim odczuciu ATE szybciej łapie "zadyszkę" - druga sprawa - wszystko zależy co się trafi w tym pudełeczku ATE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UKeju wszędzie właśnie dają ATE, serwisy i renomowane warsztaty, reszta daje co sobie klient zażyczy.

Osobiscie jeżdżę na nich więc nie porównam do Ferodo, ale jak na moją spokojna jazdę spisują się nieźle, nawet nie brudzą bardzo felg.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. W sumie fakt jeśli jakość ta sama to po co przepłacać. A generalnie to Ferodo Permier (fdb1717 + fdb1083) wg Was bedzie ok pod standard ( 312+ 255) czy szukać czegoś droższego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy Ferodo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko:

Lewa przednia tarcza: https://drive.google.com/file/d/0ByGRyxiBwlQuQ0NDVEViekVRZmFrRVdTUjlrTGUwOUdHWV9B/view?usp=sharing

Prawa przednia tarcza: https://drive.google.com/file/d/0ByGRyxiBwlQuUDR2TVFtXzVELU1peVltSWxRV1otZkJsdU9z/view?usp=sharing

 

Co mogło spowodować, że lewa na calej szerokosci jest metaliczna, a prawa tylko do polowy? Pod palcem nie bylo nic czuc ani chropowatosci ani rantu, tylko wyglada jakby byla do polowy zardzewiala :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trapez zrobił się z zacisku

Zawartość dodana 1 minute later
Dnia 22.03.2017 o 08:40, Adam-Lewian napisał:

W moim odczuciu ATE szybciej łapie "zadyszkę" - druga sprawa - wszystko zależy co się trafi w tym pudełeczku ATE.

Brembo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że tam gdzie jest ta "rdza" klocek juz nie dociska tarczy? To powinno mnie chyba mocno sciagac przy hamowaniu, a tak nie jest... Rozumiem ze zacisk do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Unf napisał:

To znaczy, że tam gdzie jest ta "rdza" klocek juz nie dociska tarczy? To powinno mnie chyba mocno sciagac przy hamowaniu, a tak nie jest... Rozumiem ze zacisk do wymiany?

Można go lekutko "dogiąć" na prasie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dev jednak nie było tak źle z złożeniem zacisków tylnych seger wskoczył praktycznie za drugim podejściem [emoji38] dzięki za info o tym oringu

Wysłane z galaxy S5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,nadszedł czas na zmianę tarcz i klocków na przodzie i tyle .na wlepce mam oznaczenia 1KD  1LT ,może podać mi ktoś wymiary tarcz oraz jaką markę polecacie? najlepiej kupić zestaw jednej firmy czy tarcze inne a klocki inne? auto to a4 b6 3.0 z góry dziękuję za odpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Zawsze mogłem liczyć na Waszą nieocenioną wiedzę na temat naszych samochodzików i mam nadzieję, że teraz również też się nie zawiodę.

Włączył się czujnik zużycia klocków hamulcowych więc przyszedł czas na ich wymianę (a poza tym piszczą mi przy hamowaniu). Wymieniać będę również tarcze i tu moje pytanie: Nie mogę nigdzie znaleźć wlepki w samochodzie a nie wiem jakiej wielkości kupić tarcze 280 czy 288mm?

Moja wersja to:: AUDI A4 B6 1.9TDI AWX 130KM 2003r. Avant VIN: WAUZZZ8E03A361905.

Myślę nad zestawem ATE - dobry wybór? Może jakiś zestaw polecicie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlepke w kombi masz pod kanapą. Musisz ją poderwać do góry z lewej i prawej strony.
Ale raczej na pewno masz 288mm

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, kbik napisał:

Witam.
Zawsze mogłem liczyć na Waszą nieocenioną wiedzę na temat naszych samochodzików i mam nadzieję, że teraz również też się nie zawiodę.

Włączył się czujnik zużycia klocków hamulcowych więc przyszedł czas na ich wymianę (a poza tym piszczą mi przy hamowaniu). Wymieniać będę również tarcze i tu moje pytanie: Nie mogę nigdzie znaleźć wlepki w samochodzie a nie wiem jakiej wielkości kupić tarcze 280 czy 288mm?

Moja wersja to:: AUDI A4 B6 1.9TDI AWX 130KM 2003r. Avant VIN: WAUZZZ8E03A361905.

Myślę nad zestawem ATE - dobry wybór? Może jakiś zestaw polecicie:)

Przód 288mm

Tył 245mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie o cene klockow ferodo, na popularnym serwisie aukcyjnym klocki ferodo na oś przednią kosztuja okolo 140zl a te same klocki w internetowych sklepach z czesciami kosztuja w granicach 200zl. Skad takie przebicie? Czy wedlug was mozna bezpiecznie kupic te za 140zl nie beda to jakies podroby? Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc mam pytanie o cene klockow ferodo, na popularnym serwisie aukcyjnym klocki ferodo na oś przednią kosztuja okolo 140zl a te same klocki w internetowych sklepach z czesciami kosztuja w granicach 200zl. Skad takie przebicie? Czy wedlug was mozna bezpiecznie kupic te za 140zl nie beda to jakies podroby? Z gory dzieki za odpowiedz. Pozdro

Które?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wandej napisał:


Które?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ferodo na opakowaniu jest napisane premier cena 137zł 

309a1ae24ecb9dc870694f0d7f93.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fdb1323 chyba tylko takie pasuja do a4 b6 ? W sumie mam ten samochod od miesiaca i nie jestem pewien dopiero sie wszystkiego ucze ;) 1.8T 163km avant quattro. Pzdro i z gory dziekuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...