Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakie opinie o tarczach Ferodo DDF1705 te albo textar? Zaciski 320mm

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dnia 3.04.2017 o 21:58, Dev napisał:

nic nie cudujesz z kodowaniem

mam całe zestawy 320mm

Dev masz moze cos na tyl bo przod wymienialem a tyl powoli mi sie konczy? oplaca sie kupic cos z nacieciami perforowane? masz cos takiego? ty sprzedajesz z jakiej firmy? sprawdzac jakiej srednicy mam tarcze czy beda 245? bo przod jak kupilem byly 320 i nie wiem czy tyl byl "zwiekszany"

I jaki plyn kupic jak cos, gdzies czytalem tu na forum o jakims sportowym ale nie mogfe teraz znalezc jaki i ile go kupic przy wymianie?
Zimmermann to dobra marka?

Edytowane przez mario1234321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, krótkie pytanie (wiem, że jakbym przekopał 86 stron tematu to bym odnalazł odpowiedz, ale mam lekkiego kaca i ciężko mi się myśli :decayed:) - Audi A4 B6 1.9 TDI silnik AWX - Ferodo na przód mają być z oznaczeniem FDB1717 ( takie - http://allegro.pl/ferodo-klocki-hamulcowe-audi-a4-b6-b7-a6-c5-exeo-i6543266962.html) ? A na tył jakie oznaczenie ( w sumie przednie mi się kończą, ale i tył się zbliża to przemyślę). Wole się upewnić, bo za pierwszym razem jak wymieniałem praktycznie świeżo po zakupie (pierwszego mojego) auta to dałem do warsztatu, nie znając się kompletnie, żeby mi wymienili i wstawili zapewne jakiś szajs, który wiecznie piszczy przy hamowaniu :facepalm:

Ok przekopałem trochę internet i znalazłem, że na tył oznaczenie FDB1083 (http://allegro.pl/ferodo-klocki-hamulcowe-tyl-audi-a4-b6-i6515150114.html - jeżeli to te to nawet nie będę się szczypał na 70 zł). 

Zgadza się? 

Edytowane przez Adam B
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tarcze ferodo vs zimmerman. ferodo tańsze i podobno równie dobre, ale zimmerman mają powłokę antykorozyjną, tylko czy faktycznie nie korodują i będzie różnica po roku, dwóch względem ferodo? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za zimmermanem.
Ale powłoka utrzyma się max pół roku. Później zacznie lekko korodowac.
Ale lepsze to niż rdza od razu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz tańsze i maluj proszkowo. Będzie bez rdzy aż do zmiany na kolejne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli nie ma sposobu na korozje na tarczach?

Temperatura jest odpowiedzią


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sposób na rdzę  na tarczach, ja to u siebie stosuje już bodaj 3 lata i pierwsze tarcze które tak pomalowałem trzymają farbę do dzisiaj. 

Ja to robię tak:

Tarcze piaskuje( jeśli była wcześniej zardzewiała) potem dobrze odtłuszczam, i na to bez ceregieli leci dwie warstwy lakieru czarny kat. Tak ten zwykły mat za kilka złotych, potem tarcze kładę na piecyk który mam w garażu tak farba się "wypala". Takie coś robię np ze dwa razy tzn dwa razy grzeje, potem tarcze lecą na toczenie profilaktycznie i po temacie. Tokarza mam zaznajomionego z moimi wymysłami tak ze wie co i jak zrobić. 

 

Mozecie się śmiać i krytykować ale robię tak tez z zaciskami ( poza tokarzem oczywiście :wink:) i nigdy nie miałem problemu z rdza czy schodząca farbą. 

Raz u kolegi z braku czasu nie wygrzalismy zacisków, były jasnego koloru chyba żółte, stwierdził ze pohamuje trochę dostaną temperatury i się wypalą. 

Niestety nie przewidział pyłu z klocków, który bardzo chętnie osiadł na "wilgotnych" zaciskach i kolorek nie był już tak ładny:facepalm:

 

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Falcone napisał:

czyli nie ma sposobu na korozje na tarczach?

Masz powyżej na zdjęciach. Dobrze wypiaskowane i ocynkowane tarcze z odpowiednim lakierowaniem dają efekt aż do wymiany tarcz.

Polecam w tym temacie Eltom http://www.lakierowanie-malowanie-proszkowe.pl/

A że Dev kwituje to 'daj spokój' to nie znaczy, że się nie da. Z całym szacunkiem dla Tomasza. :)

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiedziałem że się nie da tylko nie ma to sensu. Malowanie kawałka żelastwa zrobionego że starego nocnika i kaloryfera mija się z celem. Tarcze nie kosztują Bóg wie  ile kasy żeby się nimi przejmować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma sens ma.
Jeśli ktoś dba o auto, chucha dmucha......
gdy auto nie służy jedynie do przemieszczania się z punktu A do punktu B lecz Cieszy właściciela to fajnie mieć czysto gdzie się tylko da.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lysy-wr400 napisał:

Ma sens ma.
Jeśli ktoś dba o auto, chucha dmucha......
gdy auto nie służy jedynie do przemieszczania się z punktu A do punktu B lecz Cieszy właściciela to fajnie mieć czysto gdzie się tylko da.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
 

:thumbup1:

+ jeśli ktoś robi małe przebiegi i nie zmienia tarcz co roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jaki dobry zestaw tarcze + klocki na przód polecicie do mojej B7? Wczoraj zapaliła mi się kontrolka od klocków, no i trzeba zacząć myśleć o wymianie :)

Auto a4 B7 2.0tdi brd quattro 2007r we wlepie mam 1LT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, mateusztbg napisał:

Panowie jaki dobry zestaw tarcze + klocki na przód polecicie do mojej B7? Wczoraj zapaliła mi się kontrolka od klocków, no i trzeba zacząć myśleć o wymianie :)

Auto a4 B7 2.0tdi brd quattro 2007r we wlepie mam 1LT

Tylko SWAP na 320mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...