Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

jakie oznaczenie mają klocki ferodo dsp przód do hebli 288mm. nie mogę się doszukać w katalogu. dsp to, to samo co ds2500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Przymierzam się do wymiany hamulców w autku i nasuwa się pytanie co wybrać. Myślałem o tarczach Zimmermann + klocki ferodo, co o tym sądzicie ? A może polecicie coś innego dobrego jakościowo. Z góry zaznaczam, że swap na 320 nie wchodzi w grę. Co myślicie żeby przy okazji wymienić przewody elastyczne, jaka firma byłaby odpowiednia ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, 320mm Ferodo+Ferodo to dobry wybór? Gdzieś na forum przewinęła mi się informacją, że klocki Ferodo są twarde i szybciej "zjadają" tarcze, prawda to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2018 o 08:33, X18XET napisał:

Panowie, 320mm Ferodo+Ferodo to dobry wybór? Gdzieś na forum przewinęła mi się informacją, że klocki Ferodo są twarde i szybciej "zjadają" tarcze, prawda to?

Nie ma czegoś takiego jak twarde czy miękkie klocki to bzdura.

Zestaw jak najbardziej ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z tarczami. Może ktoś podsunie jakiś pomysł. Wymieniałem z przodu tarcze i klocki na nowe Fomar Friction. Mma przejechane na nich 20tys km (jeden rok), ale od już bardzo dłuższego czasu jest problem : od hamowania okołu 100km/h kierownicą trzęsie (czuć w rękach, a jak puszczę ją w kontrolowany sposób widać jak trzęsie), trzęsie samochodem, wyraźnie czuć drganie : jest to przy hamowaniu delikatnym, gdyż jak nacisnę mocno hamulec tzn. do oporu, ale nie hamowanie nagłe, awaryjne, to tego nie czuć, pewno przez to że mocno dociska klocek do tarczy. Opony roczne, nieduży przebieg, alufelgi wyważone. Przy mniejszej prędkości tego nie ma. Zaciski pracują prawidłowo. Przy hamowaniu przy niższych prędkościach np. dojeżdżając do świateł, czuć takiego kangurka. Według mnie przyczyna to krzywa tarcza. Według mechanika pewno krzywa tarcza, według niego klocek dobrze zbiera (całą powierzchnię tarczy). Po umyciu zimnych felg przejeżdżałem samochodem i taki ślad jest na tarczy jak na zdjęciu numer 1 (rdza widoczna bo to normalne po umyciu, i prawda odległość metrów była mała i hamowanie też krótkie i delikatne, więc ten test pewno zbędny do diagnozy). Zdjęcia numer 2 przedstawiają jak wygląda tarcza po hamowaniu po przejechaniu 20km i ten widok tarczy mówi mechanik, jakby auto stało długo i się zaczęło jeździć, tylko auto nie stoi, a jest użytkowane codziennie i ten widok jest dziwny, jakby wg mnie przerywane hamowanie (widoczna biała linia na zdjęciach numer 2 to odbicie światła, nie ślad na tarczy). Mechanik nie za bardzo wie jak to rozwiązać, nie zaproponował nic sensownego. Zastanawiam się z tego co czytałem czy może wina może być piasty, wg mechanika rzadko to się zdarza. Nie chce za bardzo pakować się w koszta wymiany tarczy i mieć podobny problem za moment. Co do zestawu to z tego co czytałem tutaj na forum, zdecyduję się na tarcze zimmermann a klocki ferodo. Zbyt długo nie będę nie zwlekał z wymianą, gdyż jest to de facto niebezpieczne i uciążliwe, jednak dobrze mieć pewność że to ta przyczyna. Marka Fomar Friction jest z takiej podobno średniej półki. Czy macie może kogo polecić od kogo kupić w przyszłości tarcze, klocki ? Dzięki za sugestie. Pozdrawiam. 

(Link jest do zdjęć, był problem by je tutaj załączyć)

https://www.fotosik.pl/zdjecie/841eeafc90ad4e11

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c1039e6d43199c64

https://www.fotosik.pl/zdjecie/dd776efac8b8cdba

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1871ee841563cff5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co opisujesz to ten "mechanik" ma niewielkie pojęcie o swojej pracy - skoro podejrzewa krzywą piastę to dlaczego tego najzwyczajniej w świecie tego nie sprawdził ? Jeśli to on montował tarcze to rozumiem, że też nie sprawdził ani bicia piasty, ani bicia tarcz ? To sugeruje też, że mógł popełnić błędy przy montażu - brudna lub "nasmarowana" piasta... Jak dla mnie to średnica tarcz (288 jeśli dobrze znalazłem), kolor tarczy (zdjęcia mogą przekłamywać) i zwichrowanie sugerują przegrzanie tarczy - poza sprawdzeniem bicia piasty, poprawnym montażem, polecanymi na forum markami tarcz i klocków w tym przypadku poważnie rozważyłbym przejście na większe i wydajniejsze tarcze 312mm (relatywnie małe koszty, również jeśli chodzi o wymianę, gdyż wystarczy zmienić same jarzma jeśli masz sprawne zaciski, jak dobrze trafisz to znajdziesz z tarczami, gdyż wiele osób zmienia na 320mm).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć może podpowiecie: 

w a4 b7 BRD q założyłem 345mm z A6 z tarczą OZ i klockami Ferodo DS i przy bardzo delikatnym hamowaniu hałas jak cholera. Co rozebrać aby poprawić montaż ? 

Wczoraj patrzyłem i zero luzów na zacisku, jarzmie, klockach, wszystko było rozebrane, wyczyszczone,pomalowane, nasmarowane. Rozumiem że są wibracje skoro jest taki dźwięk ale nie mogę luzów żadnych znaleźć. 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, disem napisał:

Cześć może podpowiecie: 

w a4 b7 BRD q założyłem 345mm z A6 z tarczą OZ i klockami Ferodo DS i przy bardzo delikatnym hamowaniu hałas jak cholera. Co rozebrać aby poprawić montaż ? 

Wczoraj patrzyłem i zero luzów na zacisku, jarzmie, klockach, wszystko było rozebrane, wyczyszczone,pomalowane, nasmarowane. Rozumiem że są wibracje skoro jest taki dźwięk ale nie mogę luzów żadnych znaleźć. 

Pozdro 

poczekaj az sie dotrze całosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2018 o 16:11, Karol1392 napisał:

Witam,

mam problem z tarczami. Może ktoś podsunie jakiś pomysł. Wymieniałem z przodu tarcze i klocki na nowe Fomar Friction. Mma przejechane na nich 20tys km (jeden rok), ale od już bardzo dłuższego czasu jest problem : od hamowania okołu 100km/h kierownicą trzęsie (czuć w rękach, a jak puszczę ją w kontrolowany sposób widać jak trzęsie), trzęsie samochodem, wyraźnie czuć drganie : jest to przy hamowaniu delikatnym, gdyż jak nacisnę mocno hamulec tzn. do oporu, ale nie hamowanie nagłe, awaryjne, to tego nie czuć, pewno przez to że mocno dociska klocek do tarczy. Opony roczne, nieduży przebieg, alufelgi wyważone. Przy mniejszej prędkości tego nie ma. Zaciski pracują prawidłowo. Przy hamowaniu przy niższych prędkościach np. dojeżdżając do świateł, czuć takiego kangurka. Według mnie przyczyna to krzywa tarcza. Według mechanika pewno krzywa tarcza, według niego klocek dobrze zbiera (całą powierzchnię tarczy). Po umyciu zimnych felg przejeżdżałem samochodem i taki ślad jest na tarczy jak na zdjęciu numer 1 (rdza widoczna bo to normalne po umyciu, i prawda odległość metrów była mała i hamowanie też krótkie i delikatne, więc ten test pewno zbędny do diagnozy). Zdjęcia numer 2 przedstawiają jak wygląda tarcza po hamowaniu po przejechaniu 20km i ten widok tarczy mówi mechanik, jakby auto stało długo i się zaczęło jeździć, tylko auto nie stoi, a jest użytkowane codziennie i ten widok jest dziwny, jakby wg mnie przerywane hamowanie (widoczna biała linia na zdjęciach numer 2 to odbicie światła, nie ślad na tarczy). Mechanik nie za bardzo wie jak to rozwiązać, nie zaproponował nic sensownego. Zastanawiam się z tego co czytałem czy może wina może być piasty, wg mechanika rzadko to się zdarza. Nie chce za bardzo pakować się w koszta wymiany tarczy i mieć podobny problem za moment. Co do zestawu to z tego co czytałem tutaj na forum, zdecyduję się na tarcze zimmermann a klocki ferodo. Zbyt długo nie będę nie zwlekał z wymianą, gdyż jest to de facto niebezpieczne i uciążliwe, jednak dobrze mieć pewność że to ta przyczyna. Marka Fomar Friction jest z takiej podobno średniej półki. Czy macie może kogo polecić od kogo kupić w przyszłości tarcze, klocki ? Dzięki za sugestie. Pozdrawiam. 

(Link jest do zdjęć, był problem by je tutaj załączyć)

https://www.fotosik.pl/zdjecie/841eeafc90ad4e11

https://www.fotosik.pl/zdjecie/c1039e6d43199c64

https://www.fotosik.pl/zdjecie/dd776efac8b8cdba

https://www.fotosik.pl/zdjecie/1871ee841563cff5

 

Co Cię skłoniło do kupna fomara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Dev napisał:

poczekaj az sie dotrze całosc

Zrobiłem juz  2000km i dalej hałas, piski minęły gdzieś po 1000km 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sky2k napisał:

co sądzicie o tarczach ate power disk ?

Z dala od tego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, sky2k napisał:

a co polecacie do 320/288 ? konkretne modele w miare cenowo 1000-1500 ?

Ferodo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

zakup f-my Fomar : mechanik mówił że w tej cenie takie proponuje, ale już teraz wiem że z tej firmy zrezygnuje na przyszłość. Co do picia piasty i tarczy, to na pewno tego nie sprawdził, gdyż jak pytałem czy ma czujnik zegarowy by sprawdzić czy tarcza bije, to mówił że nie ma, więc po założeniu tez na pewno nie sprawdził, tylko się samochodem przejechał. Co do czyszczenia tarczy przed założeniem, myślę że takiego błędu nie popełnił, brat też u niego naprawia samochód i tez miał wymieniane i ma ok (inny samochód), nawet chyba przed zmianą pytałem mechanika, że tarcze się czyści przed zmianą, a on, że tak. 

Do tej pory wszystko z samochodem było zrobione prawidłowo, cóż o mechaniku też pomyślę , może ktoś z małopolski Myślenice ma kogoś do polecenia ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sądzicie o połączeniu pod 320/288

przód zimmermann sport + ferodo premiere

tył zimmermann gładkie + ferodo premiere ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, sky2k napisał:

a co sądzicie o połączeniu pod 320/288

przód zimmermann sport + ferodo premiere

tył zimmermann gładkie + ferodo premiere ?

daj wszystkie gładkie

Edytowane przez Dev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...