Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie klocki i tarcze hamulcowe polecacie do Audi A4 B6/B7?


wiktor1979

Rekomendowane odpowiedzi

BREMBO-XTRA-TARCZE-KLOCKI-PRZOD-AUDI-A4-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 681 zł - BREMBO XTRA TARCZE KLOCKI PRZÓD AUDI A4 B7 312MM (7639366370). Allegro.pl - Radość zakupów i...

A co myślicie o takich na przód i z tej samej serii na tył? Godne uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

28 minut temu, gorszcz napisał:
BREMBO-XTRA-TARCZE-KLOCKI-PRZOD-AUDI-A4-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 681 zł - BREMBO XTRA TARCZE KLOCKI PRZÓD AUDI A4 B7 312MM (7639366370). Allegro.pl - Radość zakupów i...

A co myślicie o takich na przód i z tej samej serii na tył? Godne uwagi?

Kup gładkie tarcze. Nic Ci nie dadzą otwory po za wyglądem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mpiksel napisał:

Jakie klocki ferodo przód/tył do A4 B6 AWX, VIN: WAUZZZ8E63A239968

FDB1717 

FDB1083

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

photo-fce8e218-0b72-4aa3-9c4d-fba48bba0d
INTERCARS.PL

Komplet tarcz hamulcowych FERODO DDF1707 - w sklepie internetowym Sklep Inter Cars. 3 lata gwarancji! Wysyłka w 24h! 1000 warsztatów w całej...
photo-dc154ddd-29c6-4118-a3af-892ebd2352
INTERCARS.PL

Komplet tarcz hamulcowych FERODO DDF1425 Audi, Seat - w sklepie internetowym Sklep Inter Cars. 3 lata gwarancji! Wysyłka w 24h! 1000...

 

photo-1003c934-60d5-40ff-9c3d-283edc0445
INTERCARS.PL

Klocki hamulcowe FERODO FDB1323 - w sklepie internetowym Sklep Inter Cars. 3 lata gwarancji! Wysyłka w 24h! 1000 warsztatów w całej Polsce!
photo-3dd951bb-7f30-43e1-90c5-d40e0e521c
INTERCARS.PL

Klocki hamulcowe FERODO FDB1788 - w sklepie internetowym Sklep Inter Cars. 3 lata gwarancji! Wysyłka w 24h! 1000 warsztatów w całej Polsce!

Taki zestaw będzie dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam do siebie mocnych klocków pod tarcze 320 na przód. Myślałem o ferodo ds 2500, takich:

https://www.jdl-performance.com/sklep/catalog/product/view/id/6675/category/95117

Może to być dobre dla poprawy hamowania, szczególnie z dużych prędkości? Na razie mam zestaw 320/288 + Hel w stalowym oplocie. Moc docelowa auta koło 270-280 km. Już nic większego raczej nie chciałem wrzucac.

Edytowane przez tranduo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tranduo napisał:

Szukam do siebie mocnych klocków pod tarcze 320 na przód. Myślałem o ferodo ds 2500, takich:

https://www.jdl-performance.com/sklep/catalog/product/view/id/6675/category/95117

Może to być dobre dla poprawy hamowania, szczególnie z dużych prędkości? Na razie mam zestaw 320/288 + Hel w stalowym oplocie. Moc docelowa auta koło 270-280 km. Już nic większego raczej nie chciałem wrzucac.

FCP nie mają homologacji na ulicę, zwykłe DSy wystarczą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dev napisał:

FCP nie mają homologacji na ulicę, zwykłe DSy wystarczą 

Ok, to wrzucę zwykle ds. Dać na przód i na tył czy sam przód tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, tranduo napisał:

Ok, to wrzucę zwykle ds. Dać na przód i na tył czy sam przód tylko?

P i T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Dev napisał:

P i T

Dzięki. A jak oceniasz np porównanie wydajności zestawu 345/300 na gladkich tarczach i ferodo premier z zestawem 320/288 na gładkich tarczach i ds? Będzie to zbliżona wydajność czy 345/300 i tak mocniejsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, tranduo napisał:

Dzięki. A jak oceniasz np porównanie wydajności zestawu 345/300 na gladkich tarczach i ferodo premier z zestawem 320/288 na gładkich tarczach i ds? Będzie to zbliżona wydajność czy 345/300 i tak mocniejsze?

Nic nie przebije 345/300

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Potrzebuję pomocy przy wyborze nowych tarcz i klocków do mojej b6 1.9tdi. Ogólnie będzie to moja pierwsza wymiana w życiu. Chyba oddam auto do mechanika, bo sam nie wiem czy podołam temu zadaniu. Mam kilka pytań. Czy jeżeli mam felgi 17 to tarcze 288mm wejdą bez problemu? Nie wiem nawet jakie tarcze teraz mam :/ drugie pytanie ile średnio kosztuje wymiana takiego sprzętu u mechanika jeżeli mam swoje części? I ostatnie co sądzicie o tym zestawie z allegro, bo na razie tylko to mnie zainteresowało, ewentualnie jeżeli macie ciekawsze zestawy do 400zl to jestem otwarty na propozycje. Pozdrawiam :) 

 

https://allegro.pl/oferta/tarcze-i-klocki-brembo-przod-audi-a4-b6-b7-288mm-8529480727?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aqueryandcategory&bi_c=NTAxNjYwNWItZjEyMi00OWZhLWIxNGQtZDYzZjBiM2Q4YzkxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c917f677-c8a7-47a6-a434-2c850d7a9a0b

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.11.2019 o 15:12, TOMAJK napisał:

Witam. Potrzebuję pomocy przy wyborze nowych tarcz i klocków do mojej b6 1.9tdi. Ogólnie będzie to moja pierwsza wymiana w życiu. Chyba oddam auto do mechanika, bo sam nie wiem czy podołam temu zadaniu. Mam kilka pytań. Czy jeżeli mam felgi 17 to tarcze 288mm wejdą bez problemu? Nie wiem nawet jakie tarcze teraz mam :/ drugie pytanie ile średnio kosztuje wymiana takiego sprzętu u mechanika jeżeli mam swoje części? I ostatnie co sądzicie o tym zestawie z allegro, bo na razie tylko to mnie zainteresowało, ewentualnie jeżeli macie ciekawsze zestawy do 400zl to jestem otwarty na propozycje. Pozdrawiam :)

 

https://allegro.pl/oferta/tarcze-i-klocki-brembo-przod-audi-a4-b6-b7-288mm-8529480727?bi_s=ads&bi_m=listing%3Amobile%3Aqueryandcategory&bi_c=NTAxNjYwNWItZjEyMi00OWZhLWIxNGQtZDYzZjBiM2Q4YzkxAA&bi_t=ape&referrer=proxy&emission_unit_id=c917f677-c8a7-47a6-a434-2c850d7a9a0b

Kolego napewno masz tarcze 288mm z przodu i spokojnie wejda ci nawet na stalowke 15 cali. co do wymiany to jezeli masz narzedzia chwile czasu, checi i  teraz juz cieply garaz :D , to dasz rade( jak bys robil sam pisz pw to postaram sie pomoc, sam u siebie robilem i jest ok), jezeli nie czujesz sie na silach oddaj do mechanika. co do zestawu to niech wypowiedza sie inni bardziej ogarnieci w tym temacie jednakze ja bym postawil na zimmermana i jakies klocki dobre do tego np ferodo ds, chociarz przy tym rozmiarze tarczy szalu ma, sam sie zastanawiam nad zmiana na wieksze  bo po kilku mocniejszych hamowaniach lekka lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr.Joker napisał:

Kolego napewno masz tarcze 288mm z przodu i spokojnie wejda ci nawet na stalowke 15 cali. co do wymiany to jezeli masz narzedzia chwile czasu, checi i  teraz juz cieply garaz :D , to dasz rade( jak bys robil sam pisz pw to postaram sie pomoc, sam u siebie robilem i jest ok), jezeli nie czujesz sie na silach oddaj do mechanika. co do zestawu to niech wypowiedza sie inni bardziej ogarnieci w tym temacie jednakze ja bym postawil na zimmermana i jakies klocki dobre do tego np ferodo ds, chociarz przy tym rozmiarze tarczy szalu ma, sam sie zastanawiam nad zmiana na wieksze  bo po kilku mocniejszych hamowaniach lekka lipa.

Nie na pewno bo AVB ma 280mm a kolega nie ma w profilu kodu silnika. Po za tym DS do tarcz 280mm czy 288mm to wyrzucenie jawne pieniędzy w błoto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Wandej napisał:

Nie na pewno bo AVB ma 280mm a kolega nie ma w profilu kodu silnika. Po za tym DS do tarcz 280mm czy 288mm to wyrzucenie jawne pieniędzy w błoto

A to przepraszam. Faktycznie byly jeszcze mniejsze tarcze niż 288mm. Zaciski też są wtedy inne? Bo widziałem chyba takie, zacisk jakiś dziwny taki koleś miał, taki jak by zabawkowy, malutki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bardziej obeznanych ode mnie

W mojej B7 kończą się już klocki z tyłu, obecnie mam tam założone ceramiczne ATE LD2886.

Czy jest jakaś lepsza alternatywa dla tych klocków w przyzwoitej cenie? Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze samymi klockami nie poprawie znacząco efektywności hamowania, ale warto zapytać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Macko81 napisał:

Pytanie do bardziej obeznanych ode mnie

W mojej B7 kończą się już klocki z tyłu, obecnie mam tam założone ceramiczne ATE LD2886.

Czy jest jakaś lepsza alternatywa dla tych klocków w przyzwoitej cenie? Oczywiście zdaje sobie sprawę, ze samymi klockami nie poprawie znacząco efektywności hamowania, ale warto zapytać. 

 

Załóż cokolwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 12:26, Dev napisał:

Załóż cokolwiek

Jak mówisz, że cokolwiek i nie ma to znaczenia to szukam jakiejś tańszej alternatywy, możesz coś polecić? 

TRW GDB823DTE będą dobre? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...