Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI 16V BRE po wymianie rozrządu - sychro


kuba.goller

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, piszę po poradę. Dzisiaj odebrałem samochód z warsztatu po wymianie rozrządu.

Przed wizytą parametry były takie: synchronizacja rozrządu -2,24, korekty na wtryskach 1: -1,5 (reszta do 0,6). 

Po odebraniu z warsztatu: synchronizacja rozrządu -4,45, korekty na wtryskach  -0,54 na wszystkich (=- 0,05). - oczywiście złożony dobrze ba blokadach.

Zarówno przed wymiana jak i po silnik pracuje idealnie, równo, pali na zimnym i ciepłym tak samo, nie dymi, jednym słowem ideał.

Pytanie czy ruszać w tym przypadku synchronizacje na -1, bo te -4,45 to dość sporo i dlaczego korekty na wtryskach się poprawiły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustaw synchronizacje na -1 auto będzie żywsze bo -4,45 jest poza normą. norma jest do 3.00 - -3.00. Na 0 jest idealnie ale ja bym polecał na -1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Top wszystko wiem, zastanawiam się skąd takie różnice na pompkach. Korygując jedno psuje drugie:)

Edytowane przez kuba.goller
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, kuba.goller napisał:

Top wszystko wiem, zastanawiam się skąd takie różnice na pompkach. Korygując jedno psuje drugie:)

a wałka rozrządu nie ściągali Ci?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kuba.goller napisał:

Panowie, piszę po poradę. Dzisiaj odebrałem samochód z warsztatu po wymianie rozrządu.

Przed wizytą parametry były takie: synchronizacja rozrządu -2,24, korekty na wtryskach 1: -1,5 (reszta do 0,6). 

Po odebraniu z warsztatu: synchronizacja rozrządu -4,45, korekty na wtryskach  -0,54 na wszystkich (=- 0,05). - oczywiście złożony dobrze ba blokadach.

Zarówno przed wymiana jak i po silnik pracuje idealnie, równo, pali na zimnym i ciepłym tak samo, nie dymi, jednym słowem ideał.

Pytanie czy ruszać w tym przypadku synchronizacje na -1, bo te -4,45 to dość sporo i dlaczego korekty na wtryskach się poprawiły?

wymienili rozrzad bez blokad, bawili sie flamastrami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto bym ich nie podejrzewał, bo to warsztat kolegi ale chu... wie. Wczoraj ustawiłem na -1,96, blokady jak w masło i korekty na wtrysku szczególnie nr 1 na minus 1,75 - popsułem?:) Silnik pracuje idealnie jak przed tem, nie kopci... Zaczynam żałować, że to wszystko wiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...