Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pirelli made in Romania


RALF76

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jeździ ktoś na takich oponach?  Pirelli produkowane w Rumuni są dobrej jakości?

Miałem kiedyś goodyear niemiecki i chiński. Różnica była kolosalna,  chińczyk się rozleciał dużo wcześniej niż niemiecka.

Edytowane przez RALF76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu producentów markowych opon ma fabryki w różnych krajach. Wystarczy że poszukasz innego rozmiaru i możesz spotkać inny kraj produkcji. I tak Michelin często spotykany jest Made in Russia. Norma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie z NOKIANAMI.  Miałem kilka lat temu na e92 NOKIAN Hakaapelita 5 Made in Finland , a znajomy norweg na swojej fabrycznie nowej TOYOCIE Land Cruiser made in Russia. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy badziew to opony klasy premium wyprodukowane np w rumunii , bułgarii , rosji itp Lepsze od nich sa juz oryginalne chinczyki.

Edytowane przez iglako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, iglako napisał:

Najgorszy badziew to opony klasy premium wyprodukowane np w rumunii , bułgarii , rosji itp Lepsze od nich sa juz oryginalne chinczyki.

Czy posiadasz jakieś konkrety na popracie tej tezy ?. Posiadam Nokiany letnie made in Russia, sprawują się doskonale, po całym sezonie wyglądają bardzo dobrze.

Warto wspomnieć że np Iphony są produkowane w Chinach i to nie wyklucza ich porządnego wykonania. Fabryki są przenoszone w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych firmy, a nie po to aby robić produkty gorszej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, radi88PL napisał:

Czy posiadasz jakieś konkrety na popracie tej tezy ?. Posiadam Nokiany letnie made in Russia, sprawują się doskonale, po całym sezonie wyglądają bardzo dobrze.

Warto wspomnieć że np Iphony są produkowane w Chinach i to nie wyklucza ich porządnego wykonania. Fabryki są przenoszone w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych firmy, a nie po to aby robić produkty gorszej jakości.

Ja mam;).Nokiany z Rosji.Pisałem już o tym kilka razy.Letnie jako tako.Ale zimówki po 2 sezonie śmietnik.Pękające,rwące się lamele,a jak ściągał z felgi,to szpara się ukazywała aż do drutów.:facepalm:.Nigdy nie kupię już opon znanego,dobrego producenta z fabryki innej,niż kraj,z którego marka pochodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek31071977 napisał:

Ja mam;).Nokiany z Rosji.Pisałem już o tym kilka razy.Letnie jako tako.Ale zimówki po 2 sezonie śmietnik.Pękające,rwące się lamele,a jak ściągał z felgi,to szpara się ukazywała aż do drutów.:facepalm:.Nigdy nie kupię już opon znanego,dobrego producenta z fabryki innej,niż kraj,z którego marka pochodzi.

 

5 godzin temu, radi88PL napisał:

Czy posiadasz jakieś konkrety na popracie tej tezy ?. Posiadam Nokiany letnie made in Russia, sprawują się doskonale, po całym sezonie wyglądają bardzo dobrze.

Warto wspomnieć że np Iphony są produkowane w Chinach i to nie wyklucza ich porządnego wykonania. Fabryki są przenoszone w celu zmniejszenia kosztów operacyjnych firmy, a nie po to aby robić produkty gorszej jakości.

Mialem auto na chinczykach 18" i dla porownania znajomy mial wlasnie te ruskie Nokiany,  Moje chinole mialy 20 tys i wygladaly jak nowe przy jego popękanych Nokianach ktore mialy 10 tys. Drugi znajomy mial Goodyear Asymetric 3 made in rumunia i rozleciały sie po 5 tys (prawidlowe uzytkowanie i przechowywanie) Dlatego jak kupuje opony klasy premium to najpierw pytam gdzie je wyprodukowali .

Edytowane przez iglako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mirek31071977 napisał:

Ja mam;).Nokiany z Rosji.Pisałem już o tym kilka razy.Letnie jako tako.Ale zimówki po 2 sezonie śmietnik.Pękające,rwące się lamele,a jak ściągał z felgi,to szpara się ukazywała aż do drutów.:facepalm:.Nigdy nie kupię już opon znanego,dobrego producenta z fabryki innej,niż kraj,z którego marka pochodzi.

Szkoda że nie pisałeś gdy Ja pytałem o tą rosyjską produkcję.

Odpisałeś ale było już za późno.

Za 2 lata odnajdę ten temat i napiszę jak wyglądają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam ruskie nokiany  czwarty sezon i wszystko z nimi ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2020 o 19:53, iglako napisał:

 

Mialem auto na chinczykach 18" i dla porownania znajomy mial wlasnie te ruskie Nokiany,  Moje chinole mialy 20 tys i wygladaly jak nowe przy jego popękanych Nokianach ktore mialy 10 tys. Drugi znajomy mial Goodyear Asymetric 3 made in rumunia i rozleciały sie po 5 tys (prawidlowe uzytkowanie i przechowywanie) Dlatego jak kupuje opony klasy premium to najpierw pytam gdzie je wyprodukowali .

Miałem wcześniej opony firmy ZETEX i wiecznie był problem z drżeniem kierownicy, wyważone prawidłowo a drżała kiera. Po zakupie opon marki NOKIAN prod. w Rosji problem ustąpił od razu - felgi AVUS 17 opony 225x45 może chwalę je za szybko, ale trzymają bardzo dobrze. Śladów zużycia po przejechaniu 15 tyś nie widać nadmiernych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...