Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stłuczka A4 B7 Zderzak, błotnik, felga i lampa - Kosztorys Pomocy!!


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
W dniu wczorajszym miałem kolizję. Sprawca wyjechał mi z drogi podporządkowanej no i niestety nie wyhamowałem. 
W kolizji ucierpiały przedni zderzak, błotnik, lampa oraz felga która została porysowana.
Na miejscu była policja z racji iż sprawcą kolizji była osoba pochodzenia Libańskiego.
Sprawa została zakończona mandatem na miejscu.
Zgłosiłem szkodę do ubezpieczalni sprawcy, poprosili mnie o zdjęcia pojazdu oraz zdjęcia dowodu.
Dzisiaj im to wysłałem i moje pytanie co dalej ?
Prawdopodobnie ich pierwsza propozycja będzie śmiesznie mała i nie zgodzę się z nimi.
Czy mogę żądać oględzin rzeczoznawcy ?
Mam pytanie również o auto zastępcze.
Pani w PZU proponowała mi takie auto ale podziękowałem, natomiast mam znajomego który ma możliwość wypożyczyć auto segmentu B i wystawić na to fakturę.
Czy ubezpieczalnia wypłaci koszt najmu w przypadku korzystania z pojazdu innego niż to oni zaproponowali ?
Dzięki z góry za odpowiedzi :)

Edytowane przez Iv4nt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozbierałes auto do zdjęć? bo to co na wierzchu to jedno, ale nadkola, spinek, mocowań zderzaka na pewno Ci nie policzą. Pokaż foty jakie im wysłałeś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zdjęcia im wysłałem.

Rozmawialem z mechanikiem i będę chciał z nim ściągnąć zderzak przy rzeczoznawcy.

8BAB2F8E-FE16-4D54-B1D1-C6EA38A79217.jpeg

53732F53-2E7F-4F36-BFAC-5093F7E19D2D.jpeg

83AEADB9-D459-49CE-B587-DE1012C09B54.jpeg

9F6AD7D9-B3D1-4E00-8D50-0F9E3F07F05C.jpeg

71F8B8EC-94F8-4D6D-BAC8-71BA56C8CD60.jpeg

83B5AF3E-D29B-425B-9B21-B073D0D6561A.jpeg

557DAB5D-D4B3-4AB3-9BF0-A99FFD5F290F.jpeg

0EA3320B-FE5E-4EE5-9E12-76A8452197BF.jpeg

87E9C7B3-75D8-41B9-9230-DC4127061BE3.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycena szkody na podstawie fotek nadesłanych przez poszkodowanego jest możliwa, ale zwykle jest znacznie zaniżona. Domagaj się więc przyjazdu rzeczoznawcy, a na oględziny umów się w warsztacie, gdzie można zderzak zdemontować (pod skorupą z pewnością znajdą się inne uszkodzenia). Takie rozwiązanie ma i tę zaletę, że rzeczoznawca w obecności innego fachowca nie pozwoli sobie na zbytnią nonszalancję w ocenie uszkodzeń i ich kwalifikacji (naprawa, czy wymiana). Auto zastępcze przysługuje Ci od dnia zaistnienia zdarzenia, do otrzymania wyceny, plus okres naprawy. Samochód możesz wynająć nawet od osoby prywatnej - potrzebna tylko umowa najmu z określoną stawką dzienną (nie wyższą niż średnie stawki w wypożyczalniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, hak64 napisał:

Wycena szkody na podstawie fotek nadesłanych przez poszkodowanego jest możliwa, ale zwykle jest znacznie zaniżona. Domagaj się więc przyjazdu rzeczoznawcy, a na oględziny umów się w warsztacie, gdzie można zderzak zdemontować (pod skorupą z pewnością znajdą się inne uszkodzenia). Takie rozwiązanie ma i tę zaletę, że rzeczoznawca w obecności innego fachowca nie pozwoli sobie na zbytnią nonszalancję w ocenie uszkodzeń i ich kwalifikacji (naprawa, czy wymiana). Auto zastępcze przysługuje Ci od dnia zaistnienia zdarzenia, do otrzymania wyceny, plus okres naprawy. Samochód możesz wynająć nawet od osoby prywatnej - potrzebna tylko umowa najmu z określoną stawką dzienną (nie wyższą niż średnie stawki w wypożyczalniach)

Sorry że w tym temacie

Kolego Hak64, możesz smsem podesłać mi swój nr ?

Miałem go ale zgubiłem telefon, mam do Ciebie pilną sprawę 

Mój nr 693456699

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie musi być to osoba która prowadzi działalność gospodarczą? I żadnych cesji już wtedy nie musimy sporządzać ?

Powiedzcie mi jeszcze czy jeśli będę miał taki samochód zastępczy to muszę zakład ubezpieczeń o tym poinformować ?

 

Poniżej kosztorys:
image.png

image.png

 

Panowie co im odpisać, oraz jak najlepiej to ująć ?
Pozdrawiam

Edytowane przez Iv4nt
dodanie kosztorysu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...