Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVB] Wibracje


Klaudiusz2510

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, mam problem z audi a4 b6 1.9 tdi AVB, samochód dostał delikatnych aczkolwiek wyczuwalnych wibracji np na drążku zmiany biegów, a gdy otworzyłem maske to drgania byly dosyc spore i widac ze silnik sie cały trzęsie.  Postanowilem wymienić poduszki silnika z firmy Lemforder, (założyłem dwie prawe bo lewa od kierowcy jest z czujnikiem a takiej nie dostalem w hurtowni, był tylko oryginal za blisko 800zl) i po wymianie auto mialo 10 razy gorsze wibracje niz przed wymiana! Dzisiaj podjechalem do mechanika i zmienilismy lewą poduszkę na tą starą, a prawa została Lemfordera,  wibracje sa mniejsze ale i tak większe niz na początku. Dodam jeszcze ze na samym poczatku przed jakakolwiek wymianą samochód przy gaszeniu mocno bujnelo na boki, po wymianie 2 poduszek problem ten znikl ale nie dalo sie jezdzic z tymi wibracjami, a teraz gdy zalozylem lewą starą bujniecie wrocilo ale nie az tak bardzo ja na samym poczatku. Jezeli ktoś mial juz podobna sytuacje badz wie co może byc przyczyna to bardzo proszęo pomoc. Z góry dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Egr do sprawdzenia jak i wtryski , a trzęsienie przy gaszenia to jest taka gruszka gaszaca przy egr pewnie w środku dziurawa guma i przy gaszeniu nie zaciąga dzwigienki do gaszenia

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Ditomee napisał:

Egr do sprawdzenia jak i wtryski , a trzęsienie przy gaszenia to jest taka gruszka gaszaca przy egr pewnie w środku dziurawa guma i przy gaszeniu nie zaciąga dzwigienki do gaszenia

A przy padnietych wtryskach nie kopcilby na czarno? Zaznacze ze zaden dym nie wydobywa sie z rury ani bialy,ani siwy ani czarny. Po zmianie poduszek na Lemfordera trzęsienie przy gaszeniu znikło, teraz gdy mam lewą starą poduszkę trzesienie jest ale mniejsze niz bylo gdy mialem dwie stare poduszki

Edytowane przez Klaudiusz2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było tyle razy na forum, wystarczyło poszukać - w TDI nie sprawdzają się żadne zamienniki poduszek, tylko i wyłącznie ori (uzywki czy to nowe) angielskiej firmy AVON !

Do sprawdzenia również jak kolega pisał, klapa gasząca oraz korekcje na wtryskiwaczach na postoju. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2019 o 21:05, Klaudiusz2510 napisał:

Jezeli ktoś mial juz podobna sytuacje badz wie co może byc przyczyna to bardzo proszęo pomoc. Z góry dziękuję 

Tak to jest jak się zaczyna naprawiać sprawny samochód :decayed:

PD-ki kulturą pracy nie grzeszą , znaczna część forumowiczów szuka po prostu dziury w całym ....

Nie dalej jak wczoraj przyjechał do mnie kolega z naszego forum ( przez dłuższy czas pisał do mnie na PW o uciążliwych wibracjach w jego aucie ).

Pojeździłem tym autem i to co dla niego było nie do przyjęcia w pracy zespołu napędowego dla mnie było normalną jego pracą :whistling:

Zaleciłem mu wymianę auta na benzynę jeżeli nie jest w stanie zaakceptować pracy PD-ka ...:P

 

P.S. 

Jeżeli ktoś nie ma skali porównawczej i tylko mu się wydaje że coś jest nie tak z autem , to zalecam przed niepotrzebnym wydawaniem pieniędzy nabycie takowej skali poprzez przetestowanie kilku aut w podobnej konfiguracji , lub konsultację na żywo z kimś kto taką skalę porównawczą już ma ...

Dopiero wtedy można podejmować racjonalne decyzje w sprawie ewentualnych napraw :hi:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz trochę racji, ale w tym przypadku ewidentnie poduszki silnika na wykończeniu, tylko efekt marny bo nie dał Ori poduszek, do tego jak są drgania na lewarku, to szukać winy w podporze skrzyni i jej poduszkach, albo jeszcze wcześniej, czy są luzy na wybieraku itp.

Fakt diesel nie grzeszy kulturą pracy, ale ja w swoim ajm w b5 nie wiedziałem co to drgania przy odpalaniu czy gaszeniu jak wymieniłem poduszki skrzyni i silnika na raz. Wymieniłem na corteco i u mnie była poprawa, ale zaznaczam, na raz wymieniłem wszystkie poduszki silnika + skrzyni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Langista napisał:

Masz trochę racji, ale w tym przypadku ewidentnie poduszki silnika na wykończeniu, tylko efekt marny bo nie dał Ori poduszek, do tego jak są drgania na lewarku, to szukać winy w podporze skrzyni i jej poduszkach, albo jeszcze wcześniej, czy są luzy na wybieraku itp.

Fakt diesel nie grzeszy kulturą pracy, ale ja w swoim ajm w b5 nie wiedziałem co to drgania przy odpalaniu czy gaszeniu jak wymieniłem poduszki skrzyni i silnika na raz. Wymieniłem na corteco i u mnie była poprawa, ale zaznaczam, na raz wymieniłem wszystkie poduszki silnika + skrzyni.

Jak corteco dało Ci poprawę to faktycznie poduszki musiały być puste i nadawały się na śmietnik :P

Jeżeli poduchy boczne nie są wylane  to bez sensu je wymieniać na jakieś zamienniki , bo na pewno będą lepsze od nich , a po wymianie na ori nówki różnica będzie nie warta wydanych pieniędzy .

Przy wątpliwościach wystarczy swoje poduchy wrzucić na wagę, tyle mniej więcej powinna ważyć sprawna prawa , lewa jest trochę cięższa bo ma elektrozawór do zmieniania harakterystyki tłumienia:

image.jpg

Dopiero gdy z poduchy wycieknie olej to się zdecydowanie utwardza , bo siada na sztywno.

Samo starzenie się gumy i oleju w środku ma niewielki wpływ na jej tłumienność.

Budowa takich poduch wygląda mniej więcej tak :

3739071300-1399965420.jpg

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No u mnie poduszki powoli zabijał dwumas, który był zblokowany już i zanim odłożyłem na nowy dwumas, poduszki padły :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem w końcu na poduszki oryginalne, trochę skrobło po kieszeni no ale jak trzeba to trzeba. Ze starych wylał się już olej, założyłem nowe i jest poprawa, aczkolwiek nadal czuć delikatne wibracje, jednak jest lepiej. Jak znajdzie się chwila wolnego to podskocze do mechanika sprawdzić dokładnie jeszcze poduszki skrzyni biegów, niby patrzył powierzchownie i powiedział że są w porządku, no ale zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...