Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Znikający płyn chłodniczy


Ivanovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Po zakupie Audi A4 B6 1.9 TDI, po jakimś czasie zauważyłem że ubywa płynu chłodniczego. Podczas cieplejszych dni dolewałem wody co jakiś czas. Teraz zbliża się zima i martwi mnie to. Podczas wymiany rozrządu zleciłem mechanikom żeby sprawdzili gdzie ubywa ten płyn, niestety oni nie stwierdzili wycieku. Tak się borykam z tym do teraz, nie wiem od czego zacząć i co sprawdzić. Dodam że sprawdzałem olej co jakiś czas i wszystko jest okej (ten sam stan przez cały czas, nic nie ubywa, nic nie przybywa). Myślałem że pojadę do mechanika i ogarnie mi coś takiego, że to zwykły wyciek ale już nie wiem co mam robić. Macie jakieś sugestie ? Pomysły ? Dziękuje za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ivanovsky,

Temat znany na forum.

Najprawdopodobniej puszcza króciec wody

(taki trójnik pod silnikiem):

KROCIEC-WODY-FEBI-do-AUDI-A4-8ED-B7-1-9-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 23,20 zł - KRÓCIEC WODY FEBI do AUDI A4...

Niech Twój mechanik sprawdzi.

Btw. Kupuj oryginalny króciec w ASO ok.40 płn.

Pozdrawiam ?

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki,

Zaraz zerknę na ten filmik.

Narodził się kolejny problem. Mój tata odkrył że pod korkiem od zbiornika wyrównawczego nie ma oringu. Założył więc nowy. Wszystko wydawałoby się okej gdyby nie to że zbiornik zapełnia się aż po szyjkę płynem chłodniczym. Chyba uszczelka pod głowica albo głowica. Tylko że nie ma typowego gotowania się płynu. Po naciśnięciu na pedał gazu płyn zaczyna podnosić swój poziom, bez gotowania i bulgotania. Teraz pytanie, to może wskazywać na problemy z uszczelką bądź głowicą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszej wizycie u mechanika, sprawdziliśmy go testerem na Co2. Niebieski płyn zmienił swoją barwę nieznacznie. Różnica była, lecz bardzo ciężka do zauważenia. Nie wiem co mam robić z tym. A może układ jest zapowietrzony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...