Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania podczas gaszenia


tomlo 1973

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pacięt to audi a4 b5 1,9 tdi  ahh  2001 r.

Chodzi o to że podczas gaszenia silnika występują drgania ,wstrząsy całym nadwoziem ,na postoju i podczas jazdy cisza .

Opiszę wszystko od początku jak to się zaczęło .

Podczas jazdy na nie równościach słyszałem dziwne stuki i podczas gaszenia telepało budą. 

Okazało się że mam pozrywane poduchy silnika ,wymieniłem na nowe zamienniki ,telepanie podczas gaszenia ustało ,tylko na postoju był coraz silniejszy rezonans ,który przenosił się na całą budę .

Postanowiłem wymienić poduchy na oryginalne, zakupiłem używki w bdb stanie ,gdzie nie było widać oznak zużycia i wycieków oleju .

Po zmianie cisza ,na postoju i podczas jazdy super ,ale podczas gaszenja telepie budą ,co może być przyczyną ,czy tak ma być ?

Dwumas i sprzęgło wymienione na nowe .

Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do TDI poduszki silnika tylko oryginalne bo inaczej nie da się jeździć. Ja też mam zmienione niedawno na nowe z ASO i przy gaszeniu nadal lekko telepnie.

Trochę mniej niż przed wymianą ale jdnak, więc ten typ tak ma po prostu. Nie wiem czy poduszki skrzyni coś do tego mają ewentualnie bo nie zmieniałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jakujak napisał:

Do TDI poduszki silnika tylko oryginalne bo inaczej nie da się jeździć. Ja też mam zmienione niedawno na nowe z ASO i przy gaszeniu nadal lekko telepnie.

Trochę mniej niż przed wymianą ale jdnak, więc ten typ tak ma po prostu. Nie wiem czy poduszki skrzyni coś do tego mają ewentualnie bo nie zmieniałem.

Czyli zostaje mi wymienić jeszcze poduchy skrzyni na orginał i zobaczyć czy będzie zmiana ,teraz mam poduchy skrzyni febi  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak działa sprawna

Sprawdziłem teraz dokładnie i wychodzi na to że twój 1.9 nie ma klapy gaszącej...

Edytowane przez sitar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest to możliwe ,że to poduchy skrzyni mają wpływ na drżenie budy podczas gaszenia silnika ? 

Czy po prostu ten typ samochodu tak ma ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...