Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Slabe hamowanie po swapie


Lolek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Po swapie hebli na te z s4 mam problem. Tarcze, klocki i plyn nowe. Uklad odpowietrzony, zero wycieków. Plyn w zbiorniczku podczas wymiany caly czas pod kontrola wiec pompa nie dostala powietrza. Od zmiany przejechane ok 700km teoretycznie wszystko powinno sie ułożyć. Pedal twardy nie wpada w podloge. Problem polega na slabym hamowaniu, przy wcisnieciu hamulca auto hamuje jednak w sytuacji nazwijmy to bardzo mocnego wcisniecia hamulca wrazenie jakby cos zostalo podlozone pod pedal i nie idzie go wiecej wcisnac, jednak brakuje troche zeby gwaltownie zahamowac. Ostatnio jadac ok 120km/h auto przede mną gwaltownie zahamowalo, zeby nie wjechac mu w d...pe praktycznie musialem zapierac sie o kierownice. Wąż od podcisnienia nie wyglada podejzanie, wszystko sztywne zero syków. Czy moze byc jeszcze powietrze w ukladzie? Ewentualnie jakies pomysly? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie sprawdzalem. Gdzie najlepiej sie wpiac zeby nie zrobic za duzego bałaganu? W garazu lezy vacuometr wiec moge sprawdzic. Dodam tylko ze przed wymiana wszystko dzialalo prawidlowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie sprawdzić podcisnienie. Laduje do ok 0.75 - 0.78bara. Po upuszczeniu chwila moment i zas taki sam wynik. Kilka prob i oscyluje w takiej samej wartosci. Czy wynik dobry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lolek napisał:

Udalo mi sie sprawdzić podcisnienie. Laduje do ok 0.75 - 0.78bara. Po upuszczeniu chwila moment i zas taki sam wynik. Kilka prob i oscyluje w takiej samej wartosci. Czy wynik dobry?

Dobry, hamulec nadal twardy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny przypadek a4 b6, gumowy przepust przez grodz się zasysał i blokował podciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kkam napisał:

Miałem podobny przypadek a4 b6, gumowy przepust przez grodz się zasysał i blokował podciśnienie.

U mnie wyglada ok. Zadnego odksztalcenia czy innych niepokojacych rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany. Pomimo kilkukrotnego odpowietrzania w tradycyjny sposob, pomoglo dopiero odpowietrzanie maszyna z podcisnieniem. Temat do zamkniecia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...