Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ubezpieczenie miesięczne po zakupie auta.


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Mam takie zapytanko, kupiłem B7 w kwietniu, sprzedający załatwił oc na miesiąc w PZU, po czym sądząc, że ubezpieczenie się skończyło wykupiłem oc i ac w hdi. Teraz mi przyszło upomnienie, że nie zapłaciłem oc w PZU i mam zapłacić 1900 zł samego oc.

W PZU się dowiedziałem, że nie wypowiedziałem umowy i z automatu się sama przedłużyła i jak chce mogę napisać rezygnacje ale za te miesiące od maja muszę zapłacić. Dziś jeszcze jadę do punktu gdzie ubezpieczałem auto w hdi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, tadzikg napisał:

Hej,

Mam takie zapytanko, kupiłem B7 w kwietniu, sprzedający załatwił oc na miesiąc w PZU, po czym sądząc, że ubezpieczenie się skończyło wykupiłem oc i ac w hdi. Teraz mi przyszło upomnienie, że nie zapłaciłem oc w PZU i mam zapłacić 1900 zł samego oc.

W PZU się dowiedziałem, że nie wypowiedziałem umowy i z automatu się sama przedłużyła i jak chce mogę napisać rezygnacje ale za te miesiące od maja muszę zapłacić. Dziś jeszcze jadę do punktu gdzie ubezpieczałem auto w hdi.

Nie wygrasz, niestety też kiedyś przez to przechodziłem, wykupiłem gdzie indziej a po pół roku przyszło do zapłaty. Pisałem odwołania, ale nic nie wskórałem, trzeba było wyłożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w tym samym czasie miałeś już inną polisę, to możesz próbować tym udowodnić i walczyć o anulowanie płatności. Jeżeli to sprzedający zawarł polisę na miesiąc, to powinien zawrzeć polisę nieodnawialną. Jeżeli zawarł polisę odnawialną, zanim kupiłeś od niego auto, powinien zgłosić agentowi sprzedaż, wówczas polisa by wygasła. Tak czy inaczej, to nie ty zawierałeś polisę. Kiedy ja zawieram polisy krótkoterminowe i sprzedaję auto, nie zgłaszając sprzedaży, koszt polisy jest po mojej stronie. Tak to przynajmniej działa w Allianz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dayd_4 napisał:

Jeśli w tym samym czasie miałeś już inną polisę, to możesz próbować tym udowodnić i walczyć o anulowanie płatności. Jeżeli to sprzedający zawarł polisę na miesiąc, to powinien zawrzeć polisę nieodnawialną. Jeżeli zawarł polisę odnawialną, zanim kupiłeś od niego auto, powinien zgłosić agentowi sprzedaż, wówczas polisa by wygasła. Tak czy inaczej, to nie ty zawierałeś polisę. Kiedy ja zawieram polisy krótkoterminowe i sprzedaję auto, nie zgłaszając sprzedaży, koszt polisy jest po mojej stronie. Tak to przynajmniej działa w Allianz.

Nie mam teraz dokumentów przy sobie, a możliwe że pod koniec miesięcznej polisy wykupiłem nową na rok. Polisa z PZU na miesiąc jest wystawiona na sprzedającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Agent ubezpieczalini w której wykupujesz polisę powinien poprosić zawsze o numery poprzedniej polisy by ją wypowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w ubezpieczlni, agent sprawdził i dzwonił do PZU, okazało się , że agent PZU bezprawnie zrobił miesięczne ubezpieczenie. Jeżeli auto nie jest zarejestrowane w Polsce to nie ma prawa ubezpieczyć auta na miesiąc. Była w systemie wykazana kontrola 20 sierpnia, wykryli błąd agentki PZU i przekształcili ubezpieczenie na roczne. Teraz będziemy z ubezpieczycielem pisać reklamacje, którą zanim wyślę skonsultuje z prawnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...