Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VIM Kufatec


driven22

Rekomendowane odpowiedzi

Mało się dzieje jeszcze w DIY w B9 więc może wrzucę krótki instruktarz jak podłączyć moduł odblokowujący video podczas jazdy w A4 B9 w moim przypadku MY 2018 soft 1117.
Pomińmy zasadność włączania tej funkcji- indywidualna sprawa- ja uruchomiłem aby dzieciaki i żonka w trasach miały co oglądać. Opcje MY2018  są dwie.  Pierwsza to za pomocą VCP- ale nie mam dostępu i w okolicy nikt nie mógł mi zdjąć blokady. Obdeleven i VCDS nie posiadają do tego rocznika i softu jak na razie możliwości odblokowania VIM (Video in motion)
Druga opcja to moduły/boxy. Ja wybrałem z kufatec- wg informacji pasuje do MIB/MIB2 w A4,A5,A6,A7 A8 itd. Obawiałem się, że może to jednak nie zadziałać (tak się zrobiłem z obdeleven) ale o dziwo działa Kufatec działa.

Ale po kolei (przewidywany czas dla niewprawionej osoby 15-20 minut) -opisuje m.in dlatego że instrukcja ich nie pokazuje jak zrobić to w A4, jak wypiąć piny itd:

1. Odkręcamy schowek kilka śrub 8mm - wszystko widoczne, nie trzeba szukać za mocno (jedna jest w środku schowka po lewej stronie, wkręcona pod kątem) i dwie od spodu schowka.

20191009_125143.jpg

2. Zdejmujemy prawą atrapę deski (podważamy w miejscu wycięcia, gdyż tam znajduje się ostatnia śruba trzymająca schowek.

20191009_125733.jpg

3. Delikatnie opuszczamy cały schowek aby dostać się do MIB-a żeby podłączyć moduł odblokowujący. Ja nie rozpinałem żadnych wtyczek, kable sięgają aby schowek leżał na wycieraczce. Ale dla wygody można to porozpinać.
Proponuję też zdjąć klemę, żeby przez przypadek nie zrobić jakiegoś zwarcia. Odkręcamy 2 śruby 8mm (są krótsze od tych od schowka więc nie mieszać. I to koniec odkręcania :)

20191009_130208.jpg

4. Jednostkę trzeba lekko unieść (po lewej jest plastikowy kołeczek przy śrubie). Po uniesieniu (jakieś 2-3 cm przesuwamy w stronę kabiny i mamy już jednostkę na wierzchu.
20191009_131508.jpg

Wyciągamy zaznaczoną wtyczkę z której będziemy musieli wyjąć dwa piny Can high i Can low:

 

5. Do tej pory pikuś- teraz będzie trudniej - ale tylko dla tych co pierwszy raz wypinali piny z kostki.
Kostkę Quadlock (tą dużą) wypinamy przez ściśnięcie palcami dwóch czarnych powierzchni zatrzasku  (popatrzcie na kostkę będziecie wiedzieli o co chodzi) Ciągnąc potem za zatrzask odchyli się o jakieś 70-90 stopni wysuwając jednocześnie kostkę  z jednostki.

Wysuwamy Quadlocka (czyli plastikowy zaczep trzymający kilka kostek razem)
 

Tam interesuje nas tylko szara kostka i dwa dwa piny pomarańczowo brązowy i fioletowy


20191009_131508.jpg

6. Teraz musimy wyjąć te piny  aby włożyć w to miejsce piny piny z wiązką kufatec.

20191009_134242.jpg

20191009_133748.jpg

 

W miejsce fioletowego pinu wkładamy dołączony do Kufatec ich kabelek z pinem  (ich wiązka posiada nadruk na kablach z odpowiednim oznaczeniem Can High) a fioletowy kabelek wpinamy w dołączoną do zestawu w czarną 2 polową kosteczkę w pozycje 1

Kabelek pomarańczowo- brązowy  wyciągam analogicznie wkładamy w pozycje nr 2 do tej czarnej 2 polowej wtyczki, a w puste miejsce po nim w szarej kostce wkładamy kabelek z oznaczeniem  Can Low
Sprawdzamy czy piny siedzą prawidłowo.

 20191009_134036.jpg

Najtrudniejsze za nami :)- teraz tylko musimy podpiąć  zasilanie do modułu 12V+ stały (ja wziąłem z Quadlock - plus to najgrubszy (chyba żółto czerwony  i podpinamy do niego zasilanie modułu na kabelku opisany jest jako 18), brązowy  to minus też dość gruby podpinamy kabelek opisany jako 17. Ja po prostu odizolowałem na długości jakiego 1 cm te  kable z oryginalnej wtyczki  i przylutowałem do nich kabelek nr 17 i 18 kufatec. Zaizolowałem .

20191009_141422.jpg

 

Moduł jest wielkości kabla VCDS,  ułożyłem go na prawym nawiewem pasażera, owinąłem pianką aby nie stukał podczas jazdy. Poskładałem i o dziwo działa :)

 

Są moduły chyba Naviks, które mają gotową wtyczkę i nie trzeba przekładać pinów - ale nie wiem czy na pewno w tej wersji B9 z softem 1117 działają.

Oczywiście jak macie kogoś z VCP niedaleko za rozsądne pieniądze to nie ma sensu się w to bawić

(kosztowało mnie to  z wysyłką około 700 zł).

Niestety w okolicach Wawy nikt nie potrafił odblokować video bez takiego modułu- a jedyne osoby które znam co by to mogły ogarnąć programowo są południa Polski więc kosztowałoby mnie to więcej niż moduł Kufatec.

 

Pozdrawiam

Grzesiek

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie napisałem jeszcze o formacie Video- jak przygotować dla naszych a4-ek.

Aby obraz wypełnić na wyświetlaczu nie można użyć rozdzielczości 720x576 (jak napisane jest w instrukcji) gdyż będzie zajmował z 50% ekranu.

Po paru testach najlepiej sprawdził się format 720x380 , do ściągania  najprzyjemniej korzysta się z wtyczki "video you tube video and audi Downloader" jako wtyczka do Mozilli. Jednym kliknięciem ściągamy mp4.
Do konwersji na potrzeby audi: np Any Video Converter- z prawej strony wybieramy

"ustawienia podstawowe" - ... rozmiar video:720x380, jakość High.

Dalej w zakładce opcje video:  x264, bitrate:2000,  frame: 25, Auto, 1,.

Następna zakładka  "opcje audi": codec acc, audi bitrate: 192, próbkowanie:44100, kanałów audi 2,..
Ustawienia są zapamiętywane przez program - przeciągamy plik mp4, klikamy "konwersja teraz" i mamy w wybranym katalogu plik przygotowany dla Audi A4.

Pozdrawiam
 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno w najnowszym sofcie (13..) idzie już bezproblemowo ściągać VIM także w MJ2018.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można spokojnie odblokować video przez obd2, szkoda zachodu z dodatkowymi modułami. Tym bardziej Kufatec, który ma wysokie ceny w stosunku do tego co otrzymujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.11.2019 o 00:56, shaqal napisał:

Można spokojnie odblokować video przez obd2, szkoda zachodu z dodatkowymi modułami. Tym bardziej Kufatec, który ma wysokie ceny w stosunku do tego co otrzymujemy.

No nie do końca. Przez długi czas nie było to możliwe w modelach 2018. Dopiero teraz przy najnowszym update da się to podobno odblokować standardowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...