Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaką prasę kupić do hobbystycznego majsterkowania.


Randor

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Podpowiecie w jaką prasę uderzyć aby obyło się  bez nerwów i wybitych zębów? Mam sporo aut w rodzinie które ogarniam. Auta znajomych tez do mnie często zajeżdżają. Potrzebuje czegoś do tulei i łożysk. Raczej osobówki choć jakieś T4 czy T5 tez się zdarza. 20t nacisku wystarczy czy dopłacać do 30? Póki co wybrałem dwa typy jak niżej. Nie mam czasu ani chęci bawić się w samoróbki więc uderzam w gotowca. Brać coś najtańszego czy dopłacać do czegoś teoretycznie lepszego?

PRASA-20T-HYDRAULICZNA-PODWOJNY-NAPED-SZ
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 845 zł - PRASA 20T HYDRAULICZNA PODWÓJNY NAPĘD SZYBKO WOLNO (6747358332). Allegro.pl - Radość zakupów i...
Prasa-warsztatowa-HYDRAULICZNA-20T-SPAWA
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 1659 zł - Prasa warsztatowa HYDRAULICZNA 20T SPAWANA NORMET (7940280231). Allegro.pl - Radość zakupów i...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierz taką w której rama jest zrobiona z solidnego materiału (grubość ścianki odpowiednio duża, przede wszystkim belek poprzecznych bo to one najmocniej pracują) bo okaże się że sama prasa hydrauliczna jest mocna, a rama nie wytrzyma połowy nacisku. Nie raz widziałem prasy zwichrowane... a jak rama będzie krzywa to później wyciskanie czegokolwiek będzie mocno utrudnione, nie mówiąc już o prawidłowym wciśnięciu nowych elementów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha i fajne są prasy z pompką nożną (chociaż nie wiem czy znajdziesz taką w niskich pieniądzach. wtedy jak robisz coś sam to masz wolne obie ręce, a pompujesz nogą.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolne obie ręce to fajny patent. Nie pomyślałem o tym. Nie mam doświadczenia z prasami. Moge je ocenić głównie po zdjęciach. Ta z pierwszego linku wygląda zdecydowanie biedniej niż ta z drugiego.

Ewentualnie coś takiego:

https://allegro.pl/oferta/prasa-hydrauliczna-20t-z-plynna-regulacja-spawana-6338208895

Ewentualnie dołożyć do 30t choć cena powoli zaczyna się robić abstrakcyjna. Może jak na 30t nie jest super masywna itp ale do 20t wyciśnie na bank bezpieczniej niż taka przewidziana do maksymalnie 20.

https://allegro.pl/oferta/prasa-warsztatowa-hydrauliczna-30t-spawana-normet-8519996752

 

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tych 3 co podałeś Ja wybrał bym tą czarną... bo:

- jest najcięższa - waga 140 kg więc można wywnioskować że materiał jest grubszy (chociaż nie musi tak być)

- konstrukcja "słupów" jest spawana ale z pełnej blachy (w tej czerwonej prasie są tylko poprzeczne płaskowniki)

- ma sterowanie ręczne, nożne oraz pneumatyczne z nożnym uruchamianiem

 

Tą tanią bym w ogóle odpuścił bo to pieniądze wydane w błoto, jakość raczej marna jak to typowego chinola.

Reszta pewnie też chinole z tym że jest szansa że będą służyły dłużej.

Warto też poszukać konkretne opinie do wybranych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli ta czarną 30t? Wygląda już dość masywnie. Poszukam opinii o niej.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Randor napisał:

Masz na myśli ta czarną 30t? Wygląda już dość masywnie. Poszukam opinii o niej.

miałem na myśli tą 20T bo nie widziałem ze dodałeś linka z 30T.

Jak mieści się w Twoim budżecie to mocniejsza powinna być lepsza. Waga tej 20T 140kg a wagą tej 30T 220kg więc dużo więcej żelastwa jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim  musi być spawana ,skręcane nie nadają się do dużych nacisków ,też miałem kupić coś podobnego ,ale cena wysoka i  finalnie zrobiłem sobie sam na wzór takiej jak w aukcji

https://allegro.pl/oferta/prasa-20t-hydrauliczna-warsztatowa-2-plyty-duza-8555116338

oczywiście wszystko spawane

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka kasa to trochę zaboli.

Jeżeli nie mieszkasz w mieście gdzie ktoś usługę prasowania zrobi za max 20 zł to zrozumiałym to ale wydać taka kasę i użyć ja 5 razy w roku to szkoda moim zdaniem pieniążków.

Bralbym nr 2.

Widzę presy jakie mają w zakładach i często wyprasowuje łożyska naprawdę nie ma sensu brać 30t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wesz82 napisał:

Taka kasa to trochę zaboli.

Jeżeli nie mieszkasz w mieście gdzie ktoś usługę prasowania zrobi za max 20 zł to zrozumiałym to ale wydać taka kasę i użyć ja 5 razy w roku to szkoda moim zdaniem pieniążków.

Bralbym nr 2.

Widzę presy jakie mają w zakładach i często wyprasowuje łożyska naprawdę nie ma sensu brać 30t.

Mi tez nr2 wydaje się najbardziej optymalna. Nikt w mojej okolicy nie bardzo chce się podejmować prasowania wymontowanych części. Najlepiej przyjedź autem i zrobimy wszystko sami. Skurwiałe podejście. Ostatnio za wymianę dwóch łożysk w dwóch zwrotnicach od a4 b5 zapłaciłem 70zł i to jeszcze z wielką łachą. Dlatego chce mieć coś swojego. Nawet jeśli ma się zwracać 10 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozglądam się już ponad miesiąc ale cienizna. Poczekam jeszcze z tydzień maks dwa. Jak nic nie upoluje kupuje nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w osobówkach łożyska to i 5t wyciśniesz(nie jedno już wyciskałem) ,problem stanowią tuleje wachaczy aluminiowych ,bo one już mocno siedzą,nie masz dostępu lub znajomego ze spawarką,wtedy robisz jaką chcesz i za nie wielkie pieniądze albo za tą kasę kup miga i sam sobie zrobisz ,a spawarka zawsze się przyda 

Edytowane przez greg2505
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem taką prasę tylko niebieska, siłownik Ori 10t później wstawiłem 20 t. Trzeba było ją pospawać bo po kilku wyciskaniach kosiła się na śrubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.10.2019 o 23:00, fifek-1985 napisał:

Miałem taką prasę tylko niebieska, siłownik Ori 10t później wstawiłem 20 t. Trzeba było ją pospawać bo po kilku wyciskaniach kosiła się na śrubach.

Masz na myśli tą najtańsza czerwona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam u siebie tą 20T z pierwszego linku ale od razu przy montażu kupiłem i pozamieniałem śruby na takie z twardością 10.9 które dobrze dokręciłem oraz ustawiłem ją w równym miejscu przy pomocy poziomicy żeby się nie kosiła i jak na razie do dzisiaj stoi prosto. W naprawach zawieszenia czy innego typu sprawdza się idealnie nacisk jaki przeważnie zegar wskazuje przy takich naprawach aut osobowych to od 2 do 8T czyli sporo zapasu jeszcze jest ale czasem trafiło mi się ponad 15T nacisku wygenerować. Na duży plus jest spora regulacja wysokości która przydała się do wciśnięcia łożyska na długą półoś w jednym samochodzie gdzie musiałem ławę na sam dół opuścić.

 Miałem jeszcze chwilowy problem z przepuszczaniem płynu w pompie co skutkowało nie trzymaniem ciśnienia ale po jakimś czasie przeszło samo widocznie musiał się zawór przelewowy zaciąć. Jak dla warunków domowych dla mnie jest wystarczająca i jestem zadowolony a widze że teraz jest nawet tańsza od tego czasu co ja kupowałem :) a to że jest skręcana to tez może być plusem bo jak się "znudzi" można rozkręcić i gdzieś upchnąć :decayed:

 

Edytowane przez MemberA4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.10.2019 o 19:20, Randor napisał:

Najlepiej przyjedź autem i zrobimy wszystko sami. Skurwiałe podejście. Ostatnio za wymianę dwóch łożysk w dwóch zwrotnicach od a4 b5 zapłaciłem 70zł i to jeszcze z wielką łachą. Dlatego chce mieć coś swojego. Nawet jeśli ma się zwracać 10 lat.

Własnie to mnie również zmotywowało do kupna własnej prasy bo teraz nie muszę się prosić po warsztatach i mam większe możliwości przy naprawie innych aut.

Możesz puścić ogłoszenie o udostepnieniu prasy (np w weekendy kiedy warsztaty są zamkniete ) i coś wpadnie do kieszeni ja tak zrobiłem i pare ofert miałem ale musiałem zrezygnować ze względu na krótki czas którym dysponuje

Edytowane przez MemberA4
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...