Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Światła Dzienne bixenon


czorny27

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, the_naturat_com napisał:

@Misieqq7 w jakiej pozycji włącznika świateł miały by się świecić dzienne?

@kaju mi pisał że jak się zakoduje to po zapłonie się włączy DRL a po przełączeniu na mijania będą gasły. widziałem też ogłoszenie na allegro, że montują ori bixy i też było napisane że drl się włącza po załonie. jak kupię zamontuję to zobaczymy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, the_naturat_com napisał:

@Misieqq7 w jakiej pozycji włącznika świateł miały by się świecić dzienne?

w pozycji 0 przy włączonym przełączniku DRL. Ja tak miałem fabrycznie, nie było wyłącznika auto ani czujnika zmierzchu ale był bix fabryczny no i oczywiście wyłącznik DRL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kdawid no właśnie, masz włącznik DRL.

@Misieqq7 jak dla mnie nie ma szans by na pozycji "0" włącznika świateł bez przełącznika DRL i/lub czujnika zmierzchu były dzienne, ale próbuj.

 

Fabrycznie na egzemplarzach z przełącznikiem DRL i czujnikiem zmierzchu na "0" są pozycje.

Na "auto" dzienne lub bixenon w zależności od pory dnia i przełącznika DRL.

"Pozycje" wiadomo.

Na "mijania" są bixenony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, the_naturat_com napisał:

@kdawid no właśnie, masz włącznik DRL.

@Misieqq7 jak dla mnie nie ma szans by na pozycji "0" włącznika świateł bez przełącznika DRL i/lub czujnika zmierzchu były dzienne, ale próbuj.

 

Fabrycznie na egzemplarzach z przełącznikiem DRL i czujnikiem zmierzchu na "0" są pozycje.

Na "auto" dzienne lub bixenon w zależności od pory dnia i przełącznika DRL.

"Pozycje" wiadomo.

Na "mijania" są bixenony.

Może tak jest z czujnikiem zmierzchu i wyłącznikiem auto, ja napisałem że nie miałem wyłącznika auto ani czujnika zmierzchu i tak to właśnie działało, na 0 przy włączonym przełączniku DRL były dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kdawid masz włącznik DRL, a on nie.

Nie ma ani czujnika zmierzchu, ani przełącznika DRL, ani włącznika auto.

Nie ma nic.

Będą działać dzienne?

 

Najlepiej sprawdź u siebie. Odepnij przełącznik DRL i zobacz czy dzienne nadal działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, the_naturat_com napisał:

@kdawid masz włącznik DRL, a on nie.

Nie ma ani czujnika zmierzchu, ani przełącznika DRL, ani włącznika auto.

Nie ma nic.

Będą działać dzienne?

 

Najlepiej sprawdź u siebie. Odepnij przełącznik DRL i zobacz czy dzienne nadal działają.

Kaju pisał wyżej, że przycisk drl służy do dezaktywacji  drl i niby bez niego będzie działać bez możliwości wyłączenia. 

założę, zakoduje i zobaczymy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misieqq7 dlatego napisałem, żeby @kdawid sprawdził u siebie. Jak u niego będą dzienne jak odłączy przełącznik DRL to i u Ciebie działać będzie. Jak nie to szkoda tylko Twojego czasu i wysiłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, the_naturat_com napisał:

Co będzie zatem definiowało czy mają się świecić dzienne czy bixenony jak nie będzie przełącznika DRL i czujnika zmierzchu?

Kodowanie mce. Robię te przeróbki od 5nlat w autach praktycznie codzienne, do drl wystarczą lampy bix i kodowanie. Włącznik świateł główny bez auto jest jak masz bixbbez czujnika zmierzchu/deszczu. Sam tak kupiłem, tak jest Ori. Włącznik świateł auto występuje tylko przy czujniku deszczu/zmierzchu niezależne od świateł. Włącznik drl jest tylko i wyłącznie do podania masy na mce w celu DEAKTYWACJI świateł drl. Dasz go na 1, odcinasz masę do modułu, a ten podaje zasilanie na drl i świecą. Co za tym idzie? Nie musisz mieć przełącznika DRL żeby się one fizycznie świeciły. Instalacja, lampy, kodowanie - dziękuję dobranoc.

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@Misieqq7 w jakiej pozycji włącznika świateł miały by się świecić dzienne?

0 !!!

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, the_naturat_com napisał:

@kdawid no właśnie, masz włącznik DRL.

@Misieqq7 jak dla mnie nie ma szans by na pozycji "0" włącznika świateł bez przełącznika DRL i/lub czujnika zmierzchu były dzienne, ale próbuj.

Dla Ciebie nie ma szans, ja mam pewjość :D Nie musi próbować, ja to po prostu wiem, że tak będzie. Dwa poprzednie posty rozwieją wszelkie wątpliwości :)

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kaju napisał:

Nie musisz mieć przełącznika DRL żeby się one fizycznie świeciły. Instalacja, lampy, kodowanie - dziękuję dobranoc.

Mieszkasz w innej strefie czasowej? Jest sobotni poranek, a u Ciebie wieczór?

Napisałem swoje zdanie, nie musisz być gburowaty jeżeli nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, the_naturat_com napisał:

Mieszkasz w innej strefie czasowej? Jest sobotni poranek, a u Ciebie wieczór?

Napisałem swoje zdanie, nie musisz być gburowaty jeżeli nie mam racji.

Tak, w Tokio jest już wieczór. Nie jestem gburowaty, to Ty nie masz dystansu do tego, jak to napisałem, a napisałem to totalnie na luzie. Jeśli chcesz o tym podyskutować, to daj na PW, a nie śmiećmy postami działu technicznego :wink: i mam nadzieję, że moje wypowiedzi zaspokoiły Twoją niewiedzę i ja pewno Ci się przydadzą - służę pomocą :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam bixy z przełącznikiem DRL, czujnikiem zmierzchu i włącznikiem świateł.

Do tej pory spotkałem tylko wersje wszystko, albo nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, the_naturat_com napisał:

Ja mam bixy z przełącznikiem DRL, czujnikiem zmierzchu i włącznikiem świateł.

Do tej pory spotkałem tylko wersje wszystko, albo nic.

Były właśnie różne opcje. Nawet czujnik deszczu/zmierzchu a zwykle lampy... Ja też miałem opcji bix z drl bez czujnika. Nadal tak jeżdżę, lusterko kompletne z czujnikiem leży z 2 lata i czeka na montaż, ale ciągle brak czasu na swoje auto... :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kaju mi do szczęścia brakuje tylko fotochromu w bocznych lusterkach. Wkłady już mam. Teraz tylko instalacja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, the_naturat_com napisał:

@kaju mi do szczęścia brakuje tylko fotochromu w bocznych lusterkach. Wkłady już mam. Teraz tylko instalacja..

Też na dwa sposoby to mozna... Albo jak Ori, czyli przez moduły drzwi (muszą być odpowiednie - pod składane lusterka, ciekawostka - każde lusterko składane było przygotowane pod fotochrom), lub omijając moduły drzwi, ale przebijając się instalacją przez lusterko... Jakbyś potrzebował instalacje, to daj na PW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.11.2019 o 22:09, the_naturat_com napisał:

Bzdura. W B7 z bixenon światła dzienne to światła dzienne. Są w miejscu długich w światłach z halogenem. Świecą z pełną mocą żarówek P21. Światła długie są razem z mijania w bixenon.

Twój samochód fabrycznie był z halogenem.

Ktoś dołożył bixenon i włącznik auto myśląc, że to wystarczy.

Bez czujnika zmierzchu i/lub przełącznika DRL nie uruchomisz normalnie świateł dziennych.

Modele z bixenon zawsze wychodziły z czujnikiem zmierzchu i włącznikiem DRL.

PS. Założyli Ci chociaż spryskiwacze do bixenon?

Dokładnie mam Ori bixy. Sprawdzone po vinie nie wchodzi żaden SWAP w grę.

Bixy są spryski są działają bixy się poziomuja wszystko Ori jest.

Włącznik jest 0 pozycję mijania.

Na zero przekręcam kluczyk zapalały się żarówki P21 teraz nie zero reakcji. Błędu żadnego nie mam.

Na pokładzie fabrycznie nie było ani czujnika światła zmierzchu i deszczu.

Edytowane przez czorny27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.11.2019 o 12:44, the_naturat_com napisał:

Ja mam bixy z przełącznikiem DRL, czujnikiem zmierzchu i włącznikiem świateł.

Do tej pory spotkałem tylko wersje wszystko, albo nic.

Lampy na pokładzie.  Jest tak jak Kaju pisał że drl działa po zapłonie a wyłączą się przy światach mijania. 

Teraz będę montować prsycisk drl źeby móc zgasić dał np jak pod kompa podłaczam auto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Misieqq7 już sprawdzałem. Brat cioteczny kupił z bixami i przełącznikiem DRL bez włącznika auto i czujnika zmierzchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...