Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zmiana foteli z wersji USA na Europejską


Kubson79

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Jestem nowym forumowiczem.
Noszę się z zamiarem zmiany foteli w swoimi Audi A4 Allroad 2013r.(wersja z USA).
Aktualnie posiadam fotele elektrycznie regulowane z pamięcią i grzaniem.
Chcę je wymienić na wersję europejską Sline z elektryką i grzaniem(te nie mają pamięci).
Czy ktoś z Was robił taką operację, bo słyszałem że może być z tym problem (podobno trzeba podmieniać matę z siedziska pasażera która wykrywa pasażera w razie aktywowania poduszki).

SmartSelect_20191010-212003_Gallery.jpg

SmartSelect_20191010-212040_Allegro.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie tylko czy gabaryty tej maty z mojego fotela będą pasować do fotela Sline, bo operacja przełożenia jest do zrobienia, ale chciałbym żeby wszystko było idealnie inaczej odpuszczam temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat. Chcę zrobić podobną operację z tym że wymienić na sporty z pamięcią. Udało się ogarnąć temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonalne

jeżeli jest pamięć w nowych fotelach to kwestia przełożenia mat informujących o zajęciu fotela

jeżeli fotele nie mają pamięci to przekładka instalacji ze starych foteli + kodowanie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2020 o 22:32, Kulon napisał:

wykonalne

jeżeli jest pamięć w nowych fotelach to kwestia przełożenia mat informujących o zajęciu fotela

jeżeli fotele nie mają pamięci to przekładka instalacji ze starych foteli + kodowanie 

Pytanie czy ta mata z mojego siedziska będzie pasowała do siedziska fotela sportowego i czy da się ją przełożyć samą bez siedziska? jeden specjalista z wrocławia twierdzi że mata jest przyklejona do siedziska i nie ma opcji jej przełożenia samej tylko z całym siedziskiem które nie będzie pasowało do tych foteli które chce zamontowac... Inny specjalista który podobno robił wiele razy takie tematy twierdzi że przekłada się samą wagę a nie matę siedziska i w sumie nie wiele mi to mówi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin 1944 czy poradziłeś sobie z tematem przełożenia maty/wagi? Włożyłem wnętrze z wersji amerykańskiej i mata wraz z zapięciem pasa jest połączona z dodatkowym modułem który widać na zdjęciu. Z tego powodu piny kostki czarnej fotela amerykańskiego są inne niż w moim starym fotelu wyposażonym również w czujnik zajętości przez co po zamontowaniu mam błąd czujnika zajętości fotela pasażera. Czy jedyną opcją jest przełożenie maty i zapięcia pasa wraz z instalacją ze starego fotela i demontaż tego dodatkowego modułu? 

IMG_20200607_132927.thumb.jpg.e17279fafde9a536b37cbecbcca54d6f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś poradził sobie z tym tematem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek? Mam ten sam problem. Auto a4 b8 polift z usa, fotele sline sport eu. Problem z matą. Wyskakuje błąd plus, jak ktoś siedzi to świeci się, że airbag pasażera jest wyłączony a jak jest wolne siedzenie to na odwrót, airbag jest włączone…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś może rozwiązał temat?

Chce kupić fotele z S4 B8 USA lift i wsadzić je do A4 B8 EU przedlift. 

 

Jak to wychodzi w praktyce?

 

@wrclaguna spotkałeś się może z tematem? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...