Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Immobiliser , ECU , licznik - problem


Beksel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Mam mega problem z samochodem a4 b7 2.0tdi bkd sedan manual, raz na kilka dni ostatnio coraz częściej samochód nie odpala pojawia się błąd W liczniku 01314 Sterownik silnika - Brak sygnału / komunikacji.

Po skasowaniu tego błędu samochód odpala i pracuje poprawnie do kolejnego razu.

Zauważyłem że jest więcej objawów a dokładniej jeśli po włączeniu zapłonu nie pojawia się kontrolka świec żarowych informująca o grzaniu świec i w tym momencie jest pewne że pojawił się błąd i auto nie odpali jest jeszcze coś gdy kręcę rozrusznikiem i auto nie odpala z powodu błędu w momencie gdy przerwę kręcenie rozrusznikiem pojawia się masa komunikatów na fisie awaria poziomowania świateł, wykrzyknik informujący o awarii układu hamowania i raz informacja o niskim poziomie oleju, 

 

Nie mam pomysłu gdzie szukać problemu 

Na razie sprawdziłem wszystkie kostki elektryczne jakie tylko zobaczyłem i dałem radę do nich się dostać w tym kostka ECU licznika złącze silnika 

ECU suche 

Na drugim kluczyku to samo

Może ktoś ma jakiś pomysł co jeszcze sprawdzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te błędy podczas odpalania to od dużych spadków napięcia akumulatora,kolego gdzieś masz zwarcie do masy lub na przekaźniku,oprócz kostek przewody również do sprawdzenia. Sprawdź przewody i połączenia rozrusznika,alternatora i akumulatora na początek.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla potomnych i innych osób z podobnym problemem winny okazał się przekaźnik który po zapłonie podawał napięcie na ecu i resztę sterowników, styk był uszkodzony i były duże spadki napięć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Beksel napisał:

Dla potomnych i innych osób z podobnym problemem winny okazał się przekaźnik który po zapłonie podawał napięcie na ecu i resztę sterowników, styk był uszkodzony i były duże spadki napięć .

To podziel się informacją  który to przekaźnik jaki jego numer i gdzie się znajduje ..Może się komu przyda taka wiadomość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...