Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Coś pobiera prąd


jano85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, od niedawna posiadam a4 b8 allroad z 2009r 2.0 benzyna 211koni.

Mam problem z odpalaniem samochodu. 

Po naładowaniu akumulatora przejechałem 10 km do pracy. Po 12 godzinach wsiadam, samochod odpala trochę ale trochę słabiej, wracam do domu 10 km niedaleko domu zatrzymuje się do sklepu robie zakupy około 5 min wsiadam do samochodu i ledwo kręci (odpala ale z wielkim problemem). Co może być przyczyną? Dodam, że ładowanie z alternatora ~14,78v przy podszybiu, przy akumulatorze ~14,7v. Podłączyłem miernik przy akumulatorze i zmierzyłem pobór prądu (po zamknieciu samochodu okolo 5,58 A i spada, po około 2 min spada na 0,38A, po około 10 min przy zamknietym samochodzie faluje 0.00 - 0.01A jakoś mało a miernik sprawny) 

Co może przyczyniać się do problemów z odpalaniem? 

Wspomnę jeszcze, że robiłem wężyk od spryskiwaczy świateł bo nie działały mi spryskiwacze teraz jest ok ale przy okazji sprawdziłem czy dochodzi prąd do kostki pompki to na wyłączonym zapłonie wskazywało mi 11. 31v (nie wiem jak przy zamkniętym samochodzie) 

Jak myślicie akumulator do wymiany czy coś innego jest przyczyną? ( po dojechaniu do domu podłączyłem miernik do akumulatora na aku wskazywało 12.36v i co około minutę spadalo o 0.01v)

Prosze o szybką odpowiedź w miarę możliwości pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź drugą osobę i sprawdź do ilu V spada Ci przy odpalaniu, jak poniżej 10V to akumulator do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, k232 napisał:

Weź drugą osobę i sprawdź do ilu V spada Ci przy odpalaniu, jak poniżej 10V to akumulator do wymiany.

Sprawdziłem jak kazałeś. 

Pomiar zaraz po odpaleniu 9.88v i gwałtownie wzrastał aż do 14.72v

Załączam zdjęcie jakie udało mi się uchwycić. 

Czyli trzeba zmienić akumulator. Jaki polecasz? Jaki szukac? Ile ah i a? coś podobnego co mam czy może inne parametry? 

IMG_20191011_212133.jpg

IMG_20191011_175644.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już coś z akumulatorem nie tak. 

Wpisz w google swój model auta i będziesz wiedział jaka pojemność akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwi mnie jeszcze to, że pokazuje Ci 14.75, nie za dużo przypadkiem ? Powinno być 14.4 a przy obciążeniu powinno spaść na 13.8-14.  Może to wina alternatora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, k232 napisał:

Dziwi mnie jeszcze to, że pokazuje Ci 14.75, nie za dużo przypadkiem ? Powinno być 14.4 a przy obciążeniu powinno spaść na 13.8-14.  Może to wina alternatora?

Ładowanie jest prawidłowe. Przy rozladowanym akumulatorze ładowanie może osiągnąć nawet 15,5V. Przy sprawnym akumulatorze i w pełni naładowanym ladowanie może spaść i utrzymywać się na poziomie 13V i też jest to prawidłowa wartość. Przy obciążeniu nie spadnie poniżej 14,4V jeżeli aku i alternator są sprawne. Tak działa układ ładowania w b8. Obstawiam padnięty aku. Prąd spoczynkowy jest ok. 

Edytowane przez corradoowner
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.10.2019 o 18:31, k232 napisał:

 

Właśnie wróciłem z Norauto od znajomego tam podłączył mi akumulator pod jakieś urządzenie do sprawdzania jego stanu i wskazało uszkodzenie na jednej z przegród. 

Sprawa rozwiązana akumulator do wymiany w poniedziałek jade po nowy Varta Silver Dynamic 110ah 920A pozdrawiam i dziękuję za pomoc 

Edytowane przez jano85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...