Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ori soft 2.0 TDI CJCD


bolo1500

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Szukam kogoś kto będzie posiadał oryginalny soft do silnika cjcd. Potrzebuję dokładnie ten 03l906018sj 5104 FRF. Musi być w frf. Podobno na tą chwilę nikt go nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ale to są już po diesel gate a potrzebuje przed.

 

21 godzin temu, wrclaguna napisał:

03l906018sj 5104 FRF  


Sa tylko :

03L906018SJ 9977 FRF

03L906018SJ 9978 FRF

Chłopaki z forum innego podesłali mi ori mapę w wersji pcmflash. Powiedzieli ze 5min i wgrane tylko trzeba mieć właśnie to pcmflash, ale Gregor chyba tego nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest cel downgrade'u softu? Pytam ponieważ posiadam ten sam silnik i kupiłem już po aktualizacji softu związanego z disel gate 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, blejzer napisał:

Jak jest cel downgrade'u softu? Pytam ponieważ posiadam ten sam silnik i kupiłem już po aktualizacji softu związanego z disel gate 

Po aktualizacji dpf wypala się dużo wcześniej 300-400km przed 700-800km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.11.2019 o 12:44, MaciekPL napisał:

Po aktualizacji dpf wypala się dużo wcześniej 300-400km przed 700-800km.

Ok, ale co złego z tym wcześniejszym wypalaniem? Sorry ale nie znam tematu.

I jeszcze jedno pytanie czy ten downgrade softu wpływa również na spalanie i osiągi (chodzi mi głównie o moment obrotowy)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blejzer napisał:

Ok, ale co złego z tym wcześniejszym wypalaniem? Sorry ale nie znam tematu.

I jeszcze jedno pytanie czy ten downgrade softu wpływa również na spalanie i osiągi (chodzi mi głównie o moment obrotowy)?

tak wpływa na osiągi tu lektura więcej się dowiesz.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Afera_Volkswagena

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, całość przeczytałem, natomiast dalej nie wiem co jest złego we wcześniejszym i częstszym wypalaniu filtra. 

I może pytanie do osób które zrobiły downgrade jaki wpływ miało to na dynamikę silnika i spalanie?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, blejzer napisał:

Dzięki, całość przeczytałem, natomiast dalej nie wiem co jest złego we wcześniejszym i częstszym wypalaniu filtra. 

I może pytanie do osób które zrobiły downgrade jaki wpływ miało to na dynamikę silnika i spalanie?  

Na chłopski rozum jak częściej wypala się dpf to czyli szybciej się brudzi przez gorszy rodzaj spalin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.10.2019 o 09:54, bolo1500 napisał:

Witam. Szukam kogoś kto będzie posiadał oryginalny soft do silnika cjcd. Potrzebuję dokładnie ten 03l906018sj 5104 FRF. Musi być w frf. Podobno na tą chwilę nikt go nie ma. 

Witam. 

Pytanko czy udało Ci się zdobyć ten soft czy znalazłeś inne rozwiązanie problemu. 

Też mam ten sam silnik i często mi wypala dpf.

Proszę o info, dzięki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej pozostaje się do tego przyzwyczaić. Też mam ten silnik i w mieście wypala mi co 250km a w trasie co 400-450km . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Generalnie mam już ten samochód od 4 lat kupiłem z przebiegiem 160 tys km teraz ma 270 tys km od początku wypala mi się co ok 200km czy to trasa mieszana czy autostrada. Mam wrażenie jakby był zaprogramowany i co 200km wypala dpf. Czyli rozumiem że softu raczej nie ma z przed afery?! ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odnośnie tego silnika cjcd też macie osmolone końcówki wydechu? Generalnie silniki z dieselgate mają czarne końcówki? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rodzyn85 Tak, też mam u siebie osmolone końcówki wydechu. Z tego co czytałem, to sporo osób właśnie ma osmolone końcówki z softem dieselgate.

Ale u Ciebie nie do końca jest w porządku, bo powinno Ci rzadziej wypalać w trasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo właśnie ta trasa mnie męczy! 

Generalnie mechanicy i tunerzy patrząc po parametrach nie widzą nic niepokojącego! Każdy mówi że jest OK. Chyba że leją wtryski?! 

Dzieki za odpowiedź, dziś mecze serwis Audi zobaczymy co powiedzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie tez planuje wrócić do softu wcześniejszego a jeśli chodzi o rurę wydechowa to jest czysta ze można z niej jeśc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź Wojtek. 

A orientowałeś się może czy jest soft do Twojego silnika? Rozumiem że również masz cjcd? W tym tygodniu może coś ustalę!? Dam znać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kupiłem niedawno audi z tym silnikiem CJCD i zastanawiam się jak sprawdzić czy jest wgrany nowy soft?  Ktoś pomoże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...