Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wygłuszenie półki w seadnie


driven22

Rekomendowane odpowiedzi

Mieliście problemy z trzeszczącymi plastikami w półce w sedanie B9 ? Mam ASS. Kombinuję podkleić od spodu STP Gold i od wierzchu i na wierzch jakaś kauczukowa może z 6mm tylko nie wiem czy potem da się to do kupy poskładać (czy nie za grubo) ?
Druga sprawa-  ktoś dokopał się do danych głośnika ASS ile on może mieć w RMS ? Najchętniej bym go podmienił na jakiegoś JL czy Pioneera (chyba rzadko spotykane 8 ohmowe muszą być) - ale moc nieznana. Chciałbym to pseudo audio poprawić bo gra jak w polonezie (nie wiem jak to coś można było nazwać Audi Sound System) Mam w A5 B&O i gra to średnio jak na swoją cenę ale przy ASS to mogę powiedzieć że gra to mega super wyśmienicie..

Plan jest taki:

-drzwi maty STP gold (chyba 2,3 mm) na wewnętrzne i zewnętrzne poszycie + kauczuk na boczki- liczę na poprawę dynamiki tych głośników i chociaz trochę poprawę basów. (nie do końca wiem czy gra warta świeczki- bo Audi miało zawsze fabrycznie dość szczelną komorę drzwi- więc pewnie za dużo z tego nie wycisnę)
- koniecznie półka STP Gold z dwóch stron +kauczuk pod atrapki z góry żeby nie rezonowały.


Gdyby komuś udało się dotrzeć do danych wzmacniacza lub głośników to proszę  o podrzucenie.

Pozdrawiam
Grzesiek



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 
 

Ja sam osobiscie wzialem się za wygłuszenie półki w mojej A4 b9 sedan. Tez ze względu na trzaski podczas grania. U mnie na półkę poszły maty firmy STP AB-25 do tego pianka 6 mm na matę w półce oraz na obicie. Od spodu nie podklejałem dopiero jak już będę wygłaszał bagażnik to tez to zrobie choć nie wiem czy to jest potrzebne. Nie było problemu żeby to wszystko spasować wszystko dobrze jest dopasowane. 

8F488576-D720-4C8B-B494-EE204D82E8E2.jpeg

0BE53EF0-AA22-4D4B-8371-746163FBAA06.jpeg

ACCEFA59-FFAD-4759-9639-F86E0740C205.jpeg

0238C48C-E456-4E52-BA3B-F10FB4840D8E.jpeg

ED82FCFA-EB1A-4085-98A4-67759DEC86C9.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na drzwi tez poszły maty AB-25 do wewnątrz i na zewnątrz a na obicie mata 6mm. Dostęp do wygłuszenia jest bardzo dobry i można dokładnie wykleić drzwi od wewnątrz, ja to robię sam ze względu na dokładność a nagłośnieniem już zajmie się firma co zajmuje się car audio. Fotki z wygłuszenia tylnich drzwi. W późniejszym czasie reszta ze względu na brak czasu.  Od razu mowie ze nie jest to profesjonalne wykonanie robię to pierwszy raz i nie żałuje sobie materiału staram się wygłuszyć gdzie tylko to jest możliwe. Chętnie posłucham opinii na ten temat co można poprawić i zmienić .

pozdrawiam 

5509D84A-CE52-416B-8D24-74E83382C67E.jpeg

83C92856-A99E-4243-90DE-ED86F049C23F.jpeg

AE22A0CA-1222-4631-A5AE-B50C88642E85.jpeg

78534D41-15FE-42B6-B60F-77AC6A321791.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja półkę wygłuszyłem też u siebie - pojawił się problem z gumową  wargą wokół światła stop. Po wygłuszeniu naglę zaczęło coś trzeszczeć  w okolicach szyby- długo nie mogłem dojść co to było. Okazało się, że ciśnienie akustyczne wprawia w wibracje gumowa wargę przy obudowie światła stop która dotyka do szyby. na razie nie wiem jak się pozbyć tego problemu. Oczywiście podłożenie skrawka gąbki rozwiązuje problem, ale niestety każdy element jest mocno widoczny  gdy się podejdzie do auta. Na razie temat zostawiłem - za zimno. Drzwi nie ruszałem na razie. Powiedz mi czy po wygłuszeni drzwi drzwi masz różnice w dynamice niskich tonów czy bez zmian ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, driven22 napisał:

Ja półkę wygłuszyłem też u siebie - pojawił się problem z gumową  wargą wokół światła stop. Po wygłuszeniu naglę zaczęło coś trzeszczeć  w okolicach szyby- długo nie mogłem dojść co to było. Okazało się, że ciśnienie akustyczne wprawia w wibracje gumowa wargę przy obudowie światła stop która dotyka do szyby. na razie nie wiem jak się pozbyć tego problemu. Oczywiście podłożenie skrawka gąbki rozwiązuje problem, ale niestety każdy element jest mocno widoczny  gdy się podejdzie do auta. Na razie temat zostawiłem - za zimno. Drzwi nie ruszałem na razie. Powiedz mi czy po wygłuszeni drzwi drzwi masz różnice w dynamice niskich tonów czy bez zmian ?

U mnie po wygłuszeniu wszystkie trzaski ustały i niskie tony jeżeli mam puszczony dźwięk na tylna cześć samochodu bo mam wygłuszone tylne drzwi i półkę to dźwięk jest o wiele lepszy.Nie spodziewałem się aż takiej różnicy na org głośnikach które są porażka w audi. Jak już skończę wygłuszać to podzielę się moja opinia gdy samochód będzie dokończony ale na ta porę jestem zadowolony z efektów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Macie może jakieś zdjęcia czy instrukcje na kolejność i miejsca podważenie półki aby ją zdemontować w celu wygłuszenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...