Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki zestaw klocków i tarcz do S4 B7?


artim

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Powoli zbliża się czas na wymianę tarcz i klocków i chciałbym zasięgnąć Waszej porady jakie klocki i tarcze polecacie od S4. Myślałem o ATE lub Brembo ale nie wiem możne jest coś ciekawszego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to przy prawdziwej S4, mozna by pomysleć o jakims upgradzie hamulca, bo fabryczny moim zdaniem szału nie robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, golden87 napisał:

Ogolnie to przy prawdziwej S4, mozna by pomysleć o jakims upgradzie hamulca, bo fabryczny moim zdaniem szału nie robi.

a co chcesz tam dac hm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Dev napisał:

a co chcesz tam dac hm ?

To już zależnie od budżetu, ale jednotłok szału nie robi, tzn zależy jak agresywnie kto jeździ i czego oczekuje od hamulca.

Ty zresztą wiesz, że jest sporo opcji, "Nie bede ojca uczył dzieci robić :D "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przyznam, że se seryjne hamulce w S4 B6/B7 mogły by być trochę mocniejsze. Długi czas jeździłem B7 2.0T ośką i tam te 320 i 288mm naprawdę dawało rade -nawet zauważyła to moja żona :). Wiadomo, że masa inna ale rekcja na pedal i skuteczność hamowania była super! W S4 trochę tępe te hamulce...możne to kwestia tego że  tarcze i klocki są już mocno dojechane. Mam nadzieje że po zmianie kompletu plus płynu sytuacja się nieco poprawi. Jeśli chodzi o upgrade na cos większego to raczej nie wchodzi w grę gdyż chce aby była to 100% seria :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak temat nie zamknięty to polecam tarcze ATE nie nacinane i klocki ATE z dodatkiem ceramiki. Felgi czyste i hamuje dobrze. Jedna uwaga tylko do tego zestawu, delikatnie docierać. Ja pokrzywiłem tarcze ale po przetoczeniu jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ziolek335 napisał:

Jak temat nie zamknięty to polecam tarcze ATE nie nacinane i klocki ATE z dodatkiem ceramiki. Felgi czyste i hamuje dobrze. Jedna uwaga tylko do tego zestawu, delikatnie docierać. Ja pokrzywiłem tarcze ale po przetoczeniu jest ok.

tutaj mało kto wierzy w plastelinowe Ate robione ze starych blaszanych nocników i kaloryferów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, ziolek335 napisał:

Jak temat nie zamknięty to polecam tarcze ATE nie nacinane i klocki ATE z dodatkiem ceramiki. Felgi czyste i hamuje dobrze. Jedna uwaga tylko do tego zestawu, delikatnie docierać. Ja pokrzywiłem tarcze ale po przetoczeniu jest ok.

nawet instrukcja na klockach mówi że pseduo ceramiki o nazwie white nie stosuje sie z tarczami nawiercanymi,perforowanymi oraz mocno zużytymi. organiczny klocek wiele skuteczniejszy. wolałbym gładkiego zimmermana i klocek ferodo ds performance niż gówniane ate. klocki ujdą bo to najczęściej galfer

Edytowane przez wyzyk83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ziolek335 napisał:

Tak tak wy mechanicy internetowi wiecie wszystko najlepiej :buhaha:

31 lat praktyki

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem, że tarcze nie mogą być nacinane. Mam taki zestaw i opisuje a Ty czytasz w internecie!!! A wiadomo, że znajdziesz tam taką odpowiedź jaką oczekujesz. Koniec tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wyzyk83 napisał:

 klocki ujdą bo to najczęściej galfer

Galfer to bardzo dobra firma, fakt, Ate jakiś czas temu ją kupiła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ziolek335 napisał:

Przecież napisałem, że tarcze nie mogą być nacinane. Mam taki zestaw i opisuje a Ty czytasz w internecie!!! A wiadomo, że znajdziesz tam taką odpowiedź jaką oczekujesz. Koniec tematu

nie widze aby cos opisywał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ziolek335 napisał:

Brawo to wracaj do warsztatu. U mnie tylko 14 :)

 

masz cos z głową czy póżna pora Ci zaszkodziła ? bo piszesz bez sensu

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty czytasz bez zrozumienia. I to nie jest Twój temat więc się nie podniecaj :) Napisałem swoją uwagę i tyle. Ogarnij się chłopie :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Dev napisał:

masz cos z głową czy póżna pora Ci zaszkodziła ? bo piszesz bez sensu

tak to jest jak sprzedawca w sklepie poleca ATE i inni internetowi fachowcy bo przecież ATE to oryginał audi jak zdejmiesz koło to jest napis na zaciskach ATE:polew:

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...