Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wartości przepływomierza, duże spalanie


Kondi67

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowicze

Od niedawna borykam się z problemem wysokiego spalanie na Pb jak i LPG. 

Auto na obydwu paliwach chodzi równo, nie przerywa, ma swoją moc (tak uważam przynajmniej)

Raz niekiedy zapali się z rana na zimnym błąd o bogatej mieszance (na PB)

Podpiąłem się pod komputer, praca sondy oscyluje w wartościach od 0.1 do 0.8(na przemian)

Zastanawia mnie przepływka 

Praca przepływomierzna jałowym wynosi prawie 4g/sek, natomiast podczas jazdy nawet przy wysokich obrotach nie przekracza 60. 

Teraz moje pytanie - jakie prawidłowe wartości powinien wskazywać przepływomierz w tym silniku? 1.6 alz

Liczę na pomoc

Screenshot_20191013-151458.jpg

Edytowane przez Kondi67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc

Dodam ze auto czasami przy ruszaniu jakby lekko przydusi

Po odpięciu przepływki nie ma różnicy w pracy silnika, czy to normalne?

Edytowane przez Kondi67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro rzucę okiem co pokazuje moja Olimpiada i dam znać.

Po odpięciu przepływomierza sterownik przechodzi na sterowanie wg. mapy/algorytmu 'awaryjnego'. Określa sobie orientacyjna mase przepływajacego powietrza na podstawie danych z innych czujników np. prędkości obrotowej czy aktualnego otwarcia przepustnicy.

PozdrawiaMM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, maciej_m napisał:

Jutro rzucę okiem co pokazuje moja Olimpiada i dam znać.

Po odpięciu przepływomierza sterownik przechodzi na sterowanie wg. mapy/algorytmu 'awaryjnego'. Określa sobie orientacyjna mase przepływajacego powietrza na podstawie danych z innych czujników np. prędkości obrotowej czy aktualnego otwarcia przepustnicy.

PozdrawiaMM

Dziękuję za zainteresowanie

Czyli mam rozumieć, że jeżeli nic się nie zmienia po odpięciu przepływomierza zarówno na biegu jałowym jak i podczas jazdy to raczej jest do wymiany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda u mnie następująco:

850 obr./min - 4,5 g

2000 obr./min. - 7,8 g

3000 obr./min. - 11 g

Wartości przybliżone bo trudny utrzymać idealnie stałe obroty.

Co do twojego pytania to jeżeli przed odpięciem przepływomierza nie zgłasza się jego błąd a wartości masz przybliżone do moich to raczej bym nie zakładał że przepływomierz jest uszkodzony

 

PozdrawiaMM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maciej_m napisał:

Wartości przybliżone bo trudny utrzymać idealnie stałe obroty.

Inne wartości przepływu będą przy utrzymywaniu stałych obrotów, a inne przy gazie w podłodze dla danych obrotów.

Przepływkę się sprawdza przy pełnym bucie. Takie podawanie wartości jak Twoje nic nie wnosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli porówna się te wartości przy tych samych warunkach przeprowadzenia próby to  coś się jednak można dowiedzieć. Ja podglądałem  przepływ w zatrzymanym samochodzie na podjeździe przed domem. Na zimnym silniku zaraz po odpaleniu. Odczekałem 1 minutę żeby obroty biegu jałowego ustabilizowały się około 850.

Absolutnie się nie upieram że to najbardziej sensowny i miarodajny sposób.

Swoją drogą dzięki bo dowiedziałem się czegoś nowego. Mam tylko próbę abyś doprecyzował co to masz na myśli pisząc "pełny but".

Ciągniesz od zatrzymania powiedzmy do 100 km/h? Na każdym biegu trzymasz maksymalnie wciśnięty pedał gazu?

Doprecyzuj coś jeśli możesz bo to jak zawsze cenna wiedza.

PozdrawiaMM

 

Edytowane przez maciej_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 bieg od 1,5 tys do oporu, czyli odcinki, albo chociaż 6tys. Poza tym temp. silnika 90stopni i wyłączone zbędne odbiorniki prądu, przed pomiarem skasowanie błędów nawet jak ich nie ma.

Taka jest zasada odnośnie logów dynamicznych. Statyczne na biegu jałowym przez około minutę bez tykania gazu i czegokolwiek, z zachowaniem wspomnianych warunków odnośnie temp. i kasowania błędów.

Edytowane przez przem8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...