Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinia o silniku CJCA


wojtek72

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.10.2019 o 20:25, wojtek72 napisał:

Witam proszę o opinię o silniku CJCA 2.0 143 km w audi a4 B8 2013r, przymierzam się do kupna.

Dobry silnik, nie ma z nim jakiś szczególnych problemów.

@maciejano CJCD ma 150 KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

też właśnie taki silnik kupiłem.

Jak właściwie dbać o ten silnik ?

Czy są jakiejś techniczne problemy ? Np czy jest to CR ? Występuje problem z opiłkami metalu ? Itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich dieslach 2 l spalanie nie robi szału, dopiero 2l diesel ultra pali 1, 5 l mniej.Poza tym silnik jak każdy, problemy mają wszystkie. Jak zimny to nie żyłować a i biegi w manualu normalnie, spokojnie wrzucać a nie tak żeby lewarek wyrwać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, jakie problemy miewa ten silnik i czy da się im zapobiegać / wcześniej wykryć aby nie doszło więcej kosztów naprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diesle cr mają problemy z systemem zasilania, pompa, wtryskiwacze, opiłki z pompy itd. Nie masz na to wpływu, tankuj dobre paliwo ale to też nie jest panaceum. Problemy z dwumasą też są znane. Wszyscy producenci mają te bolączki. Ty jako użytkownik możesz wymieniać płyny, oleje itd. Co mnie w silniku audi wkurza to to że w zimie przy minus 5 po przejechaniu 40 km. nie osiąga temperatury. Teraz mam tdi ultra z euro6, spala 1,5 litra mniej  ale zobaczymy w zimie jak z tą temp. silnika. W Mondeo po 10 km było 90 stopni. Jedni robią 200 tys. bez problemu, inni wymieniają po 70 tys. sprzęgło, dwumasę. Nie ma reguł. Ludzie kupują z dużymi przebiegami a potem lamenty. Jakmnie nie stać na audi to kupuję inną markę a nie kaszlaka z 250 tys. km

Edytowane przez aprox99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...