Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie auto dla początkującego kierowcy


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

Audi 80. Komfort bez szału. Niezawodność i zabezpieczenie antykorozyjne bije na głowę wszystkie nowe jak i już kilkunastoletnie auta o ile kupisz zadbany egzemplarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie to do jakiej kwoty???

Bo ktoś chce auto za 2000zł jako pierwsze a ktoś sobie za 15000zł sprawi pierwsze auto:decayed:

Edytowane przez Adam87
Literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wyżej napisał Adam wiele zależy od ceny :D ja polecam na starcik A3 8L, dużo człowiek nie wyda, a autko na start fajne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, aborygen napisał:

Witam wszystkich

Jakie polecacie autko dla świeżo upieczonego kierowcy ?

Tanie w eksploatacji 

Zgadzam się z kolegą @Adam87. Podaj budżet a wtedy pomożemy bardziej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak do 10tyś to najlepiej jakiś kompakt ew mały sedan, może dieselek do łatwiejszego ruszania...

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Langista napisał:

Podbijam a4 B5 1.8 w sedanie. W dobrym stanie za 7 znajdziesz i zostaje 3 na pakiet startowy.

Tanie w eksploatacji miało być. Ile takie 1.8 wciąga paliwa? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej jak 1.8t a jest tańszy w eksploatacji, zaś 1.6 jest dla bardzo cierpliwych, którym wyprzedzanie przychodzi do głowy jak widzą rowerzystę lub jakiegoś skuterka na drodze..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, aborygen napisał:

tak wam powiem że myślałem o vw golf IV silnik 1,6 102 KM

prosty i nie pali przesadnie dużo

1.6 ma problem z nitowanym mechanizem różnicowym  skrzyni który często się rozchodzi.

1.8 bez turbo jest bardziej pancerny,spali trochę więcej za to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Langista napisał:

Mniej jak 1.8t a jest tańszy w eksploatacji, zaś 1.6 jest dla bardzo cierpliwych, którym wyprzedzanie przychodzi do głowy jak widzą rowerzystę lub jakiegoś skuterka na drodze..

Nie przesadzaj.Miałem 1,6 w B5 9 lat i spoko.Trzeba tylko umieć i wiedzieć,jak wyprzedzać.Wbrew powszechnym opiniom w A4 nie ma z nim takiej tragedii.W sam raz na pierwsze auto pod względem kosztów eksploatacji.Oprócz rozrządu,inne koszty przy silniku,to całe 20 zł w tym czasie(czujnik ciśnienia oleju) plus króciec wody za 100.A tak tylko paliwo.Ale to było ADP.W tych nowszych 1,6 już chyba jest trochę gorzej.Przy okazji nauczy się człowiek jeździć trochę,bo kupują coś mocniejszego i często za chwilę jest pogrzeb:cry:.1,6 w budzie A3,albo np.Polo.Zagazowane będą jeździć za grosze.:wink:

Edytowane przez mirek31071977
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie przy 1.6 pierwsze wyprzedzanie może się pogrzebem skończyć, zwłaszcza dla młodego kierowcy, a wolnossącym 1.8 to też nie poszaleje, bo moment to to ma żadny.. 1.6 jest ok, ale nie polecałbym go młodemu kierowcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Langista napisał:

No właśnie przy 1.6 pierwsze wyprzedzanie może się pogrzebem skończyć, zwłaszcza dla młodego kierowcy, a wolnossącym 1.8 to też nie poszaleje, bo moment to to ma żadny.. 1.6 jest ok, ale nie polecałbym go młodemu kierowcy.

10 lat jeździłem A3 1.8 i zawsze udało się wyprzedzić a było to moje pierwsze auto,10 sekund do 100 km/h to lepiej niż taki Małysz z 1.9 tdi.

Poza tym auto łatwe i tanie w naprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też według mnie 1.8 najlepsze w budzie z b5. 1.6 dobry dla kogoś, kto już trochę pojeździł i wie jaki jest potrzebny dystans przy wyprzedzaniu z daną prędkością. Tak samo silnik według mnie bardziej wytrzymały i bezawaryjny jak 1.6, dostępność części zamiennych w większym wachlarzu. Kolejny plus to budy z 1.6 w większości mają kierowników, którzy średnio interesują się co pod maską się dzieje, przez co pakiet startowy jest często większy jak przy 1.8 ale wiadomo, zawsze są wyjątki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim budżecie szukaj a3 8L z 1.9 TDi 90 ps pod maska lub 110 ps. Ewentualnie jeżeli szukasz benzyny to 1.6. Niestety 1.8 miały probleym z napinaczami itp które są dość kosztowne. Jak kupisz zadbae 1.9 TDI albo 1.6 to bedziesz jeździł za grosze całe zycie. 

Jak masz 10 tys to tak jak CI napisali koledzy. Kup auto za 7 i reszta na pakiet startowy + opłaty.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie mam taki zamiar.

Dawno temu miałem przez ponad rok golfa IV 1,6 102 KM i dało się tym jeździć 

Na bank dobry silnik do nauki jazdy

To zaczynam poszukiwania czegoś w tym budżecie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...