Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana głośników fabrycznych w A4 B9


Auditomcio

Rekomendowane odpowiedzi

no to masz BSS - basic sound system

Nie wiem jak ci pomóc , moc maksymalna tego zestawu to 80w.

Raczej wszystko do wymiany .

Minimalnie to zmienił bym w podszybiu dwa i dodał subwoofer + wygłuszenie .basic_sound_system_audi.jpg.65db32507272555e8ef18e6bb635e998.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lukaa5 napisał(a):

no to masz BSS - basic sound system

Nie wiem jak ci pomóc , moc maksymalna tego zestawu to 80w.

Raczej wszystko do wymiany .

Minimalnie to zmienił bym w podszybiu dwa i dodał subwoofer + wygłuszenie .basic_sound_system_audi.jpg.65db32507272555e8ef18e6bb635e998.jpg

Dlatego chciałbym iść po najniższej linii oporu, wygłuszyć przód i wymienić zestaw głośników na przodzie tylko nie wiem na jaki z tych w okolicy 1000 zł. 

Subwoofer bym sobie odpuścił, nie chcę pchać się w aż takie modyfikacje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz całkowicie podstawową wersję to nie będzie roboty a najlepszy efekt da kupno całego zestawu przynajmniej z ASS, może uda się Bose dorwać.

 

Jak centralny ma 8Ohm to ja bym spróbował go wymienić na coś, co ma 4 Ohm, powinien grać głośniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Langista napisał(a):

 

 

Jak centralny ma 8Ohm to ja bym spróbował go wymienić na coś, co ma 4 Ohm, powinien grać głośniej.

Nie ryzykował bym sfajczeniem końcówki mocy może być za dużo dla tego zestawu. Po za tym on nie ma centralnego.

 

Minimum żeby uzyskać lepszą górę to bedzie 2x  fatial 3FE26 8 ohm ( w praktyce ma 6,2) , jeżeli chodzi o BSS to być może przeszło by 4 ohm z korzyścią na głośniej 

Bez suba dołu nie będzie .

Wygłuszenie na pewno poprawi środek i minimalnie bas

Edytowane przez Lukaa5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Langista napisał(a):

może uda się Bose dorwać

W B9 nie ma Bose.

3 godziny temu, Langista napisał(a):

Jak centralny ma 8Ohm to ja bym spróbował go wymienić na coś, co ma 4 Ohm

Spalisz końcówkę mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje, końcówce mocy nic  je będzie, jest reszta zestawu na 4 Ohm i tylko ten jeden głośnik zupełnym przypadkiem na 8 Ohm dali, no i nie wiadomo czemu tak cicho gra? Wydaje mi się że tam ten 8Ohmowy głośnik do 4Ohm końcówki mocy jest, przez to tak cicho gra. Do tego nowe układy w standardzie mają zabezpieczenia przed przeciążeniem, gdyby spalić końcówkę mocy to świadczyło by to tylko o archaicznej wręcz konstrukcji amplitunera w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Langista napisał(a):

Na moje, końcówce mocy nic  je będzie, jest reszta zestawu na 4 Ohm i tylko ten jeden głośnik zupełnym przypadkiem na 8 Ohm dali, no i nie wiadomo czemu tak cicho gra? Wydaje mi się że tam ten 8Ohmowy głośnik do 4Ohm końcówki mocy jest, przez to tak cicho gra. Do tego nowe układy w standardzie mają zabezpieczenia przed przeciążeniem, gdyby spalić końcówkę mocy to świadczyło by to tylko o archaicznej wręcz konstrukcji amplitunera w radiu.

Dzwonilem do kilku firm zajmujących się montażem sprzętu car audio i wszyscy proponują odłączenie centralnego jeśli jest bo zaburza scenę 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...