Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana głośników fabrycznych


Auditomcio

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o poradę na jakie głośniki wymienić fabryczne nagłośnienie w drzwiach przednich i tylnich. Niestety nagłośnienie fabryczne raczej słabo gra i jak żona powiedziała ze jest gorzej niż w jej aucie to mnie zatrzęsło. Nigdzie nie znalazłem dedykowanych zestawów do b9, a Bang Olufsen nie wchodzi w rachubę. A może polecicie warsztat car audio we Wrocławiu który mógłby zrobić wymianę.

Edytowane przez Auditomcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj tutaj:   https://www.audio-system-polska.com.pl/pl/i/Kontakt-i-dane-firmy/9

Nie znam gościa ale trafiłem na jego filmy i wydaje się, że wie o czym mówi.  W lutym odbieram swoje Audi Sound System i wiem, że będę z nim coś robił. Zastanawiałem się nad B&O przy konfiguracji ale ten z kolei zestaw nie daje nic więcej poza mocą i efektami 3D.  Obu zestawom brakuje środka, grają basami i wysokimi jak nagłośnienie sceniczne na festiwalach. Jak podciągniesz dół to dudni, jak górę to w uszy kłuje a soczystej, przesterowanej gitary nie usłyszysz. Więc wolę wydać te 4K na coś, co mi będzie grało.

I jeszcze klip tego gościa:

 

Edytowane przez Siny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Z tego co się rozeznałem to na razie nikt nie produkuje dystansów do b9, zrobiłem zdjęcia głośników i mam wysłać do firmy która sprzedaje car audio - sprawdzą czy nie pasują z innego modelu. U mnie z przodu są głośniki 20cm w drzwiach i tweetery w desce a z tyłu 16,5cm plus tweetery w drzwiach. Nie odkręciłem głośników żeby sprawdzić magnesy ale membrany jak na filmie. Będę drążył temat i na pewno te głośniki wymienię, a jak to zrobię to w tym temacie opiszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przystawiam do dłubnięcia w B9, ale nie znalazłem jeszcze dystansów w MDF.

Siny- Audi Sound System - nie wiem gdzie słyszałeś żeby ten zestaw grał dołem czy górą- on wogóle nie gra- to można porównać do zwykłego nagłośnienia np w Astrze. Powiedziałbym nawet że gra gorzej niż w większości seryjnych nagłośnień. Basy to raczej pukanie ręką w dywaniki. Cały zestaw nie ma dynamiki- dla mnie to naprawdę tragedia jeżeli chodzi o dźwięk - nie mogłem uwierzyć że coś takiego wkładają do B9 i jeszcze nazywają to Audi Sound System. Mam w A5 B&O- nie gra to może wybitnie  ale jest o lata świetlne lepiej niż w ASS w B9.
Niestety ludzi bawiących się w CA w tym modelu jest mało, ciężko cokolwiek znaleźć, moce pseudo wzmacniaczy ASS czy B&O to jakaś wielka tajemnica- nie ma nigdzie informacji- to samo jeżeli chodzi o moce użytych głośników.
Tak czy inaczej muszę to dłubnąć- bo dźwięk jak z Kasprzaka mnie nie bawi. Po długim okresie poszukiwań odblokowania MY2018 VIM w końcu się udało więc i dźwięk też się poprawi :) Pozdrawiam i daj znać jak coś będzie dłubał i jakie efekty udało Ci się osiągnąć.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umówiłem się na montaż do Pana Zbyszka z Wrocławia-namiar dał Siny powyżej. Cena ok 3 tys. za kpl. z montażem i wygluszeniem matami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomcio, jak zrobisz - daj znać. Posłuchałbym jak to chodzi.  Swoje auto odbieram dopiero na przełomie luty/marzec więc w pewnym sensie będziesz pionierem :) Często bywam we Wrocławiu więc może się uda..?

Driven22 - słyszałem w Q5. Na parkingu dealera dostałem klucze do dwóch aut z ASS i B&O.  Może w Q5 jest inna akustyka ale dla mnie te systemy buczą. Bas jest rozwleczony. Na dodatek B&0 potrafi środkowym/przednim głośnikiem przesterować akustyczną gitarę aż zęby bolą. ASS jest słabszy ale bardziej naturalny w brzmieniu.  Myślę więc, że wystarczy mu założyć lepsze głośniki, żeby nabrał dynamiki.  W B&O, żeby słychać gitarowej muzyki trzeba pościągać wszystkie efekty i skręcić subwoofera. I wtedy brzmi jak ASS   tylko kosztuje 4 tys więcej.

Bardzo jestem ciekaw tej przeróbki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagłośnienie w Q5 nie ma nic wspólnego z tym czymś w A4 poza nazwą. Skoro odbierasz auto za parę miesięcy to będziesz miał system z nowym nagłośnieniem- może to w końcu poprawią.
Jeszcze nie spotkałem osoby której pasowałby dźwięk w a4 z ASS a i na B&O bardzo wielu narzeka choć jest znacznie lepiej- (cena jednak całkowicie nie adekwatna do jakości dźwięku)- nie rozumiem dlaczego tak to Audi zaprojektowało w tym modelu ale jest jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auditomcio- czyli tylko wygłuszenie i podmiana głośników ? X200 gdzie będziesz pchał (to są chyba 20cm ?) Nie znam brzmienia Audio System Germany-  daj od razu znać jak to zagra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, driven22 napisał:

Nagłośnienie w Q5 nie ma nic wspólnego z tym czymś w A4 poza nazwą.
 

Tu mnie zaskoczyłeś. Znaczy - w Q5 jest lepsze, gorsze czy jeszcze inne? :)   Jedyne co zauważyłem to w A4 przed liftingiem moc wzmacniacza ASS  była trochę niższa od Q5. W poliftowych ma 180 watt jak Q5.. W Q5 ASS rzeczywiście trochę lepiej brzmi ale sądziłem, że to kwestia przestrzeni. W dodatku w aucie z ASS była materiałowa tapicerka a to też odrobinę lepiej "wchłania"/tłumi  falę niż np. skóra.  Z kolei B&O lepiej brzmiało w A4 Avant niż w Q5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siny- nie ma sprawy, możemy się umówić jak będziesz miał już auto we Wrocku i porównamy sobie nagłośnienie. Swoją droga jestem tez ciekawy jakie będzie nagłośnienie w Twoim Audi. Tak jak pisałem w środę zdam relacje z odbioru nowego nagłośnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Wczoraj odebrałem auto od Pana Zbyszka z CarAudioExpert z wymienionym kompletem głośników na pokładzie. Zmiana dźwięku na olbrzymi plus, w końcu nic nie kaleczy uszu, dźwięk jest świetny, drzwi wygłuszone z obu stron więc brak rezonansu. Głośniki niesamowicie pompują powietrze co czuć na nogach, na fabrycznych tego efektu nie zauważyłem. Za te pieniądze polecam. Na kanale YouTube Pan Zbyszek zamieścił  film po montażu w mojej A4 b9.

Edytowane przez Auditomcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że się podoba :) Jaki miałeś fabryczny system - 8 głośników czy 10 ze środkowymi z przodu i subwooferem w bagażniku?  I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super- opisz zmiany. Gdzie dokładnie- jakie głośniki- jaki miałeś system wcześniej - podstawowy, ASS (wzmacniacz i sub ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Auditomcio opisz przede wszystkim czego oczekujesz od głośników i jakiej muzyki słuchasz. Dokładając niefabryczne głośniki warto byłoby je podpiąć pod sensowny wzmacniacz żeby to zagrało.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to był golas nawet bez ASS ? Podłączone bezpośrednio pod audio?.Te 20 cm maja chyba 2 x 125RMS i podłączone bezpośrednio pod radio ?

 

Edytowane przez driven22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam ale nie miałem czasu na odpisanie pod tematem. Minęło już chyba coś ponad dwa tygodnie od montażu i głośniki po kilku godzinnym wygrzaniu grają jeszcze lepiej, jakby trochę pełniej i cieplej, zwłaszcza bas wydaje się że schodzi trochę niżej. Zaraz po montażu dźwięk był dużo lepszy od głośników seryjnych, chociaż przez chwilę odczucia miałem takie żeby założyć jeszcze wzmacniacz, ale w miarę wygrzewania (będzie już z 15 godzin, do 40 jeszcze trochę) ta potrzeba zmalała.

Do Driven22- oryginalnie jest stacja multimedialna z navi i głośniki z końcówki filmu, bez wzmacniacza. Nowe głośniki są bezpośrednio podłączone przez zwrotnice pod tą stację i ważą ze 4 razy tyle co oryginalne.

Do Mordeliuss- owszem, masz rację. Pewnie było by lepiej ze wzmacniaczem, ale na chwile obecną to mi wystarcza.

Do Siny- fabrycznie było 8 i tak też zostało, jeżeli dalej masz ochotę posłuchać jak to gra to pisz kiedy będziesz we Wrocku. (Przepraszam ale poprzednia niedziela mi nie pasowała )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jako, że boryka się z problemem tragicznie marnego "grania" w b9...., moja połówka jeździ teraz Fordem B-Maxem z 2013r i dźwięk w fordzie, starszym i o 2 klasy niższym wozie miażdży audio w b9, wcale nie przesadzam. Zaznaczam, że nie jestem jakimś audiofilem, ale słoń na ucho też mi nie nadepnał. Niewiem jak to możliwe, ale jestem przekonany, że Golf V GTI, S3 8L, Leony 1P i nawet Ibizy Cupry 6L i FR które miałem grały lepiej. Są już jakieś zestawy głośników do samodzielnej wymiany do B9? Wszystko przy swoich autach robię sam i tutaj też chciałbym własnymi siłami ten temat rozwiązać. Jak sobie radzicie z tym marnym dźwiękiem w b9? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...