Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Potężny hałas silnika


Miniu81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przepraszam Odrazu jeżeli taki wątek już był jestem nowy i dopiero zapoznaje się z działaniem forum. Posiadam a4 b6 1.8 turbo 163 kucyki z 2004 roku w automacie. 

Dzisiaj ostro ruszyłem z chodnika (zaznaczam ze nie uderzylem podwoziem w krawężnik przy ruszaniu) i dosłownie po kilkunastu metrach musiałem ostro hamować po hamowaniu gdy chciałem ruszyć wydaje mi się ze to wydech chodził przeraźliwie głośno każde dotknięcie gazu to był potężny ryk i tak 40km/h dojechałem pod dom bałem się jechać szybciej gdyż wył jak WRC odgłos dochodzi gdzieś spod silnika jakby z początku układu wydechowego. Czy macie jakiś pomysł co mogło się stać w sride dopiero mechanik a nie daje mi to spokoju z góry dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tranduo napisał:

Jak na początku wydechu to może być np zerwana plecionka.

Czy mogło być to spowodowane nagłym ruszeniem z większego krawężnika ale bez uderzenia podwoziem jak pisałem i chwilę potem ostrego hamowania? Bo wcześniej chodził normalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję ze jest to plecionka a nie coś więcej dziwi mnie ze tak nagle bez powodu się to stało jedyne w tamtej chwili co mogło mieć wpływ na to to było to co pisałem (ostre ruszenie i nagle hamowanie) a powiedz mi jeszcze czy przy zerwanej plecionce auto chodzi aż tak głośno jak czołg ze aż strach gazu dodać mówię nie przekroczyłem 40 już na powrocie jeżeli to plecionka to musiała byc w stanie agonalnym przy ruszaniu wydech poszedł w tył a po chwili przy hamowaniu w przód i mogła się rozsypac mam nadzieję ze to to bo myślałem jeszcze czy jakoś kolektora wydechowego nie mogło uszkodzić w środę mam mechanika więc napiszę co się syplo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100% pewności co poszło będziesz miał jak wejdziesz pod auto, teoretycznie może być coś z kolektorem lub dziura w wydechu, ale plecionka to częsty problem.

U mnie jak zerwało plecionke to auto było słychać na drugim końcu osiedla, ludzie na chodniku oglądali się co to jedzie, w środku nawet radia nie było słychać przy takim ustawieniu jak mam normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tranduo napisał:

100% pewności co poszło będziesz miał jak wejdziesz pod auto, teoretycznie może być coś z kolektorem lub dziura w wydechu, ale plecionka to częsty problem.

U mnie jak zerwało plecionke to auto było słychać na drugim końcu osiedla, ludzie na chodniku oglądali się co to jedzie, w środku nawet radia nie było słychać przy takim ustawieniu jak mam normalnie.

Mnie właśnie w tym momencie tak słychać ;-) jutro auto stoi pod domem w srode mechanik i dam znać co wyszło dzięki sliczne za pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wina plecionki, to spójrz pod auto.. no chyba że 24/7 w garniaku chodzisz i boisz się ubrudzić, to nawet spod maski to zobaczysz 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Langista napisał:

Jak wina plecionki, to spójrz pod auto.. no chyba że 24/7 w garniaku chodzisz i boisz się ubrudzić, to nawet spod maski to zobaczysz 

Nachylalem się pod auto o wszystko jest na miejscu odgłos dobiega tam gdzie jest osłona silnika więc pod blokiem tego nie sprawdze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Miniu81 napisał:

Nachylalem się pod auto o wszystko jest na miejscu odgłos dobiega tam gdzie jest osłona silnika więc pod blokiem tego nie sprawdze

 

IMG_20191015_150912.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...