Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Alufelgi czym zabezpieczyć ?.


KINIAM

Rekomendowane odpowiedzi

Jaki środek polecacie do zabezpieczenia alufelg na sezon zimowy ?.

Czy są produkty typu np. ceramika czy jakiś inny "wynalazek" aby na wiosnę zmycie pyłu hamulcowego było łatwiejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Bruuuum napisał:

Jak masz zamiar do wiosny nie myć felg to szkoda zachodu :)

Kolego do myjni to ja jeżdżę.

Używałem dwa na rok zestaw Sonax Xtreme Felgen Versiegelung Nano PRO lecz po kilku myciach preparat zabezpieczający znika.

Lecz uważam, że jest bardzo dobry i godny polecenia.

Szukam czegoś trwalszego dlatego pytanie, jestem pedantem jeśli chodzi o utrzymanie pojazdu.

Jak u mnie podniesiesz maskę pojazdu po 30 latach eksploatacji  jest tam tak jak fabryka wypuściła lub lepiej.

A silniki muszą chodzić jak dobry szwajcarski zegarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Gtechniq C5 lub FX Protect Wheel Armour. Bardzo dobre powłoki dedykowane do felg. Przy prawidłowym przygotowaniu, aplikacji i potem użytkowaniu potrafią wytrzymać do 2 lat. 

Ale niestety nie są to tanie rzeczy ;) 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, krzysg101 napisał:

Polecam Gtechniq C5 lub FX Protect Wheel Armour.

Dzięki za podpowiedź, muszę przetestować,  jak na razie oglądam filmy  jak aplikować preparaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Axel1 napisał:

Może będzie pomocna bezbarwna guma w sprayu ???  

A używałeś tego produktu ?.

Czytając o niej mam trochę mieszane uczucia co do usuwania powłok i aplikacji na krawędziach felg.

Lecz dzięki za propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może to że preparat szybko znikał CI z felg było przez nieodpowiednią aplikację i używanie mocno kwasowej chemii na bezdotykach? Nawet najlepsze środki przy kiepskiej aplikacji i silnej chemii nie potrzymają długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, KINIAM napisał:

A używałeś tego produktu ?.

Czytając o niej mam trochę mieszane uczucia co do usuwania powłok i aplikacji na krawędziach felg.

Lecz dzięki za propozycję.

GUMA-W-SPRAY-ODWRACALNA-ZMIANA-KOLORU-FE
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 44,90 zł - GUMA W SPRAY | ODWRACALNA ZMIANA KOLORU FELG, AUTA (7894241554). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powłoki ceramiczne tylko i wylącznie, Gyeon, CarPro, Carbon Collective, Gtechniq, co nie wybierzesz z tych firm będzie ok

  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 09:38, Mordeliuss napisał:

A może to że preparat szybko znikał CI z felg było przez nieodpowiednią aplikację i używanie mocno kwasowej chemii na bezdotykach?

Kolego nie po to kupuję środki aby spaprać aplikację.

Po prostu używany środek zabezpieczający nie jest jakiś super wytrzymały.

Kwasową chemię staram się omijać.

Dzięki za uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2019 o 21:08, FroS-t napisał:

Powłoki ceramiczne tylko i wylącznie, Gyeon, CarPro, Carbon Collective, Gtechniq, co nie wybierzesz z tych firm będzie ok

Tak to będzie coś z tego.

Za długo przygotowuję felgę pod zabezpieczenia aby żałować kasy na coś dobrego.

Dla mnie liczy się efekt, którego nie chce tracić po kilku lekkich myciach a właściwie spłukaniu brudu z felg.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście nużywam wosku Fusso 12 Mounth ale tylko dlatego że mam pusze która starcza na "100lat". 

Ja już zmienię auto tylko ceramika. Gtechniq łatwo i szybko się kładzie ale w każdej powłoce najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie podłoża ( mycie -> deironizer -> mycie -> glinka -> płukanie -> suszenie -> IPA -> powłoka )

Oczywiście najlepiej ściągnąć każde koło.

Edytowane przez dawson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dłuższego czasu używam gyeon rim i mogę spokojnie polecić. Pięknie kropelkuje, a dbanie o felgi to czysta przyjemność. Mycie po sezonie nie stanowi żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę że jak masz mocno pylące klocki to ciężko utrzymać fajną czystość, dwa jak myjesz super środkami z myjni to są one mocno kwasowe przez co szybko produkt znika mimo nawet dobrego przygotowania powierzchni.

Ja używam wampira z ADBL'a albo Rotona pro i jestem zadowolony. Jak nie masz usyfionych felg i myjesz regularnie to najtanszy dynsk z marketu Ci domyje. Felgi mam zabezpieczone zwykłym woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę że jak masz mocno pylące klocki to ciężko utrzymać fajną czystość, dwa jak myjesz super środkami z myjni to są one mocno kwasowe przez co szybko produkt znika mimo nawet dobrego przygotowania powierzchni.

Ja używam wampira z ADBL'a albo Rotona pro i jestem zadowolony. Jak nie masz usyfionych felg i myjesz regularnie to najtanszy dynsk z marketu Ci domyje. Felgi mam zabezpieczone zwykłym woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wziąć pod uwagę że jak masz mocno pylące klocki to ciężko utrzymać fajną czystość, dwa jak myjesz super środkami z myjni to są one mocno kwasowe przez co szybko produkt znika mimo nawet dobrego przygotowania powierzchni.

Ja używam wampira z ADBL'a albo Rotona pro i jestem zadowolony. Jak nie masz usyfionych felg i myjesz regularnie to najtanszy dynsk z marketu Ci domyje. Felgi mam zabezpieczone zwykłym woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastosowałem w zeszłym roku powłokę (Carpro, podobno bardzo dobra) na nowe felgi. Nie zauważyłem, żeby się wolniej brudziły. Mycie regularne też było w miarę normalne. Ale po sezonie faktycznie łatwiej było usunąć brud z wewnętrznej strony felgi - wystarczyło trochę przetrzeć i praktycznie jak nowa, więc do następnych felg też planuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u siebie na letnie 18 nałożyłem chińskiego Mr Fixa, na 17 zimowe K2 Gravon Lite. Na pewno felgi lepiej się domywają, ale niestety nie ma co liczyć na mycie bezdotykowe. Cleaner do felg + pędzelek musi wjechać żeby był błysk :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy aby położyć wosk na felgę wystarczy ja porządnie umyć np Rotonem i pędzlem, czy trzeba jeszcze robić jakieś "dironizowanie” ?
Bo to ostatnie nawet nie wiem jak i czym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...