Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ile kucy po programie


Miniu81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przepraszam jak powtarzam temat. Posiadam a4 b6 2004r 1.8 turbo 163 kucyki w automacie moje pytanie jest takie ile można po programie podkręcić go żeby było bezpiecznie dla silnika i skrzyni bez ingerencji mechanicznej. Usłyszałem dziś od mechanika że bezpiecznie jest do 200kucy chciałem potwierdzić czy faktycznie tak jest, może ktoś wie ile taka usługa kosztuje. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, toman napisał:

Pytasz o możliwy przyrost po samym sofcie, bez ingerencji w turbo, wtryski itd?

dorzuce sie do pyt mam 1.8t BEXa, ile kucy i jak duza roznica bedzie czy warto wrzucic tego tysiaka? turbo bedzie sie szybciej zalaczac od ilu obrot i jak ze spalaniem i zywotnoscia itp 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego BEXa (bardzo zdrowy silnik, turbo) wyszło mi 220 KM/320 Nm. Tylko trzeba liczyć się z tym, że silnik silnikowi nie jest równy, ale około 20 KM powinno dojść ?

Widzę, że jesteś z LBN, więc polecam kontakt z kolegą z forum @Galetto i zrobi Ci soft cacuszko ?

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, toman napisał:

Pytasz o możliwy przyrost po samym sofcie, bez ingerencji w turbo, wtryski itd?

Dokładnie tak dodam że mam automat i chodz mi o to żeby skrzynia nie była za bardzo obciążona jaka wartość będzie bezpieczna? 

Edytowane przez Miniu81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, toman napisał:

Z mojego BEXa (bardzo zdrowy silnik, turbo) wyszło mi 220 KM/320 Nm. Tylko trzeba liczyć się z tym, że silnik silnikowi nie jest równy, ale około 20 KM powinno dojść ?

Widzę, że jesteś z LBN, więc polecam kontakt z kolegą z forum @Galetto i zrobi Ci soft cacuszko ?

220/320 robią te silniki raczej bez problemów nawet jeśli są trochę podjechane, wystarczy turbo w dobrej kondycji. Na forum bodaj Bartez90 wycisnął z bexa ok 240km (to już musi być zdrowy słupek:)). Takie 230 jest w zasięgu ręki na wydajniejszych niż ori wtryskach.

Edytowane przez Randor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trochę przesadziłem, ale napisałem, że około 20 KM powinno bankowo dojść jakby ten BEX nie był już w najlepszej kondycji nie wnikając co klęka, a najczęściej to turbo już nie dmucha jak trzeba. Wiadomo że na około 30 KM można liczyć, ale była mowa o ori gratach łącznie z wtryskami ? 

O Barteza90 bexie słyszałem że dobrze wyszedł, tylko nie skojarzyłem, że to jego ?

Edytowane przez toman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Miniu81 napisał:

Witam. Przepraszam jak powtarzam temat. Posiadam a4 b6 2004r 1.8 turbo 163 kucyki w automacie moje pytanie jest takie ile można po programie podkręcić go żeby było bezpiecznie dla silnika i skrzyni bez ingerencji mechanicznej. Usłyszałem dziś od mechanika że bezpiecznie jest do 200kucy chciałem potwierdzić czy faktycznie tak jest, może ktoś wie ile taka usługa kosztuje. Pozdrawiam 

Samym programem ze 163 na granicę maks 180 wejdziesz. Żeby iść wyżej potrzeba większych wtryskiwaczy i turbo. Masz wszystko opisane dokładnie w kompendium wiedzy o podnoszeniu mocy W 1.8 t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, kamilLBN napisał:

dorzuce sie do pyt mam 1.8t BEXa, ile kucy i jak duza roznica bedzie czy warto wrzucic tego tysiaka? turbo bedzie sie szybciej zalaczac od ilu obrot i jak ze spalaniem i zywotnoscia itp 

mój bex uzyskał na ori turbo, ori wtryskach z usuniętym katalizatorem 225km 343Nm. Czuć niuta i moc pozwala zamykać licznik. Polecam wydać te pieniążki i cieszyć się autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Randor napisał:

220/320 robią te silniki raczej bez problemów nawet jeśli są trochę podjechane, wystarczy turbo w dobrej kondycji. Na forum bodaj Bartez90 wycisnął z bexa ok 240km (to już musi być zdrowy słupek:)). Takie 230 jest w zasięgu ręki na wydajniejszych niż ori wtryskach.

Pewnie że 230 jest realne na większych wtryskach z dp i przy zdrowym silniku. Ja w tej chwili nie mam głowy do auta bo zajęty jestem innymi sprawami, ale za 1,5-2 miesiące wlatuje tip z kwasu i wydech 2,75-2,5 cala od dp do końca środkowych tłumików wraz ze środkowymi przelotami. Korekty nie będzie ale porobie logi i zobaczymy ile dojdzie jeszcze przepływu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Miniu81 napisał:

Witam. Przepraszam jak powtarzam temat. Posiadam a4 b6 2004r 1.8 turbo 163 kucyki w automacie moje pytanie jest takie ile można po programie podkręcić go żeby było bezpiecznie dla silnika i skrzyni bez ingerencji mechanicznej. Usłyszałem dziś od mechanika że bezpiecznie jest do 200kucy chciałem potwierdzić czy faktycznie tak jest, może ktoś wie ile taka usługa kosztuje. Pozdrawiam 

190 koni bez problemu. z BFB

 

Edytowane przez soul87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, kamilLBN napisał:

dorzuce sie do pyt mam 1.8t BEXa, ile kucy i jak duza roznica bedzie czy warto wrzucic tego tysiaka? turbo bedzie sie szybciej zalaczac od ilu obrot i jak ze spalaniem i zywotnoscia itp 

15-20 koni i spooooooooooooro momentu wiecej ;)

nie musi byc wcale tysiak.... zapraszam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...