Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.8 TFSI kod błędu P2681


joker13

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pozwoliłem sobie założyć nowy temat, ponieważ dwa wcześniejsze, które znalazłem nie dają żadnej odpowiedzi.

 

Mój problem to kod błędu P2681 - engine coolant bypass valve control circuit/open.

Zapala się tylko podczas uruchomiania silnika, czyli po odpaleniu po prostu kontrolka nie gaśnie. Po podpięciu komputera widnieje tylko w.w. błąd. Po skasowaniu mam spokój czasami 2-3 dni, a czasami zapali się po kilku odpaleniach. Co do zachowania samego samochodu to nie mam żadnych negatywnych objawów. Wskazówka temperatury wskazuje ciągle równe 90 stopni, czyli się nie przegrzewa, klima chłodzi.

W sobotę próbowałem namierzyć winowajcę spośród: dodatkowej pompy wody (06H 121 601 K) oraz dwóch zaworów elektromagnetycznych (4H0 121 671 D). Po skasowaniu błędu, z każdego po kolei wyjmowałem wtyczki i sprawdzałem czy błąd się pojawi, czy może jakiś inny błąd się wyświetli. Niestety na komputerze zero błędów. Gasiłem auto i odpalałem z odpiętymi wszystkimi trzema wtyczkami i nic nie wyskoczyło. W końcu podpiąłem wszystko i tak jeździłem bez błędu do wczoraj, kiedy wieczorem znowu kontrolka się zaświeciła.

Znajomy mechanik też był trochę zdziwiony, że po odpięciu wtyczek nie ma żadnego błędu. Mówił, że winny na pewno jest któryś z zaworów lub ta dodatkowa pompka wodna. 

 

Macie jakieś pomysły co to może być albo doświadczenia z tym tematem? Ewentualnie od którego zaworu zacząć wymianę? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...