Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki


cinek674

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wymieniał już ktoś w b8 Avant sprzęt audio ? ostatnio wymieniłem przednie głośniki w drzwiach na focal ps 165 fx jest lepiej ale dalej mnie drażni dzwięk subwoofera ... to jest po prostu jakiś dramat .. I tu pytanie czy warto wymienić sam głośnik w oryginalnej skrzyni subwoofera (pod kołem zapasowym ) i czy ktoś już kiedyś próbował ?. czy nie ma sensu i lepiej wstawić coś innego np. w bok gotową skrzynię + wzmacniacz . Dodam że oryginalne głośniki to jakaś kpina jak na średniej klasy auto.

Głośniki.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Myślę że nie wina głośników a raczej jednostki sterującej (radia). Zmiana głośników nie zadowoli Cie. Jedynym sensownym i najtańszym (600zł)  rozwiązaniem jest procesor dzwięku, to urządzenie rozwiązuje wiele problemów. Ja osobiście polecam.                                                                                                                                                                                                    https://www.aliexpress.com/item/32949146426.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.26196694LvmhNL&algo_pvid=477b0c5d-bd5a-459a-b3c6-706925aa19f4&algo_expid=477b0c5d-bd5a-459a-b3c6-706925aa19f4-8&btsid=70529027-0c32-4891-bcc3-1b2f1a1ff081&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_8,searchweb201603_52

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę robił swojego avanta w grudniu. Na prżód pójdzie Helix s62.c.2 , na tył E6x.2. Wzmacniacz z DSP albo Helix albo Match. Pierwszy etap pewnie zrobię bez subwoofera bo nie będę w stanie zostawić samochodu na 4 dni. Oczywiście do tego wygłuszenie wszystkich drzwi. Być może do tego czego słucham sub nie będzie mi potrzebny. Ale wzmacniacz zostawi mi możliwość dołożenia go później. Jeśli się zdecyduje na późniejsze dołożenie suba to pewnie pójdę w montaż w lewym boczku z dedykowaną obudową lub coś wolno-leżącego (ale to raczej niechętnie bo bagażnik jakoś zbyt wielki w b8 nie jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć kolego ;)

Wymiana głośnika w fabrycznym subie niewiele zmieni ponieważ tu ogromna winę ponosi jednostka tak jak ktoś napisał wyżej. Masz świetny przód bo te Focale robia robotę, mam podobny zestaw u siebie możesz zerknąć w temat w podpisie.
Niestety w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem jeżeli chcesz zostawić ori radio jest procesor + podpięcie przednich focali pod wzmacniacz + odłączenie głośników z tyłu + podpięcie dodatkowego suba w nadkolu + wzmacniacz. Ja u siebie zdecydowałem się na dodatkowe radio w schowku które steruje mi całym Car Audio a radio z androidem służy mi jako efekt wizualny i kamera cofania + zestaw głośnomówiący (chyba pierwszy taki patent w audi z dwoma radiami). Jeżeli cenisz sobie fabryczny wygląd i jakąś funkjonalność z ori radia to dobre rozwiązanie.
 Po podłączeniu tych Focali pod wzmacniacz dopiero zrozumiesz co znaczy dobre granie. Bez dobrego radia z najlepiej cyfrową zwrotnicą nie będziesz w stanie dobrze ich zgrać. A uwierz mi, że potrafią doprowadzić do gęsiej skórki jakością dźwięku ;)

Wal na PW to pogadamy gdybyś miał pytania lub pisz tutaj.

Edit: jeżeli podłączysz ten przód pod 4 kanały to zrozumiesz o czym mówie :)

Edytowane przez Mordeliuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Mordeliuss napisał:

Cześć kolego ;)

Wymiana głośnika w fabrycznym subie niewiele zmieni ponieważ tu ogromna winę ponosi jednostka tak jak ktoś napisał wyżej. Masz świetny przód bo te Focale robia robotę, mam podobny zestaw u siebie możesz zerknąć w temat w podpisie.
Niestety w Twoim przypadku najlepszym rozwiązaniem jeżeli chcesz zostawić ori radio jest procesor + podpięcie przednich focali pod wzmacniacz + odłączenie głośników z tyłu + podpięcie dodatkowego suba w nadkolu + wzmacniacz. Ja u siebie zdecydowałem się na dodatkowe radio w schowku które steruje mi całym Car Audio a radio z androidem służy mi jako efekt wizualny i kamera cofania + zestaw głośnomówiący (chyba pierwszy taki patent w audi z dwoma radiami). Jeżeli cenisz sobie fabryczny wygląd i jakąś funkjonalność z ori radia to dobre rozwiązanie.
 Po podłączeniu tych Focali pod wzmacniacz dopiero zrozumiesz co znaczy dobre granie. Bez dobrego radia z najlepiej cyfrową zwrotnicą nie będziesz w stanie dobrze ich zgrać. A uwierz mi, że potrafią doprowadzić do gęsiej skórki jakością dźwięku ;)

Wal na PW to pogadamy gdybyś miał pytania lub pisz tutaj.

Edit: jeżeli podłączysz ten przód pod 4 kanały to zrozumiesz o czym mówie :)

W niedługim czasie mam w planie wrzucić taki sam komplet na tylne drzwi (chyba , że macie jakiś inny pomysł na głośniki tył ale focal , wolałbym zostać przy jednej firmie ) do tego w propozycji miałem ten wzmacniacz focal fds 4.350  nie wiem tylko czy nie będzie za słaby no i jakoś w niedługim czasie subwoofer teraz tylko pytanie jaki.  Radio mam 3G basic Low z tego co pamiętam.Ma osobno ustawienia na subwoofer i bas / Gala . Przy montażu zwrotnic były dwa suwaki jeden był Tweet Woffer  drugi dB   0 i -3 . zostawilem jak było czyli na Tweet i na 0dB czy powinienem zrobić inaczej ? A i co ważne, przy montażu wzmacniacza kable trzeba ciągnąć przez całe auto do radia czy z tyłu w boczku jest możliwość wpięcia się pod sygnał do głośników ?Zwrotnica.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, cinek674 napisał:

W niedługim czasie mam w planie wrzucić taki sam komplet na tylne drzwi (chyba , że macie jakiś inny pomysł na głośniki tył ale focal , wolałbym zostać przy jednej firmie ) do tego w propozycji miałem ten wzmacniacz focal fds 4.350  nie wiem tylko czy nie będzie za słaby no i jakoś w niedługim czasie subwoofer teraz tylko pytanie jaki.  Radio mam 3G basic Low z tego co pamiętam.Ma osobno ustawienia na subwoofer i bas / Gala . Przy montażu zwrotnic były dwa suwaki jeden był Tweet Woffer  drugi dB   0 i -3 . zostawilem jak było czyli na Tweet i na 0dB czy powinienem zrobić inaczej ? A i co ważne, przy montażu wzmacniacza kable trzeba ciągnąć przez całe auto do radia czy z tyłu w boczku jest możliwość wpięcia się pod sygnał do głośników ?

Co do głośników z tyłu to odpuść kompletnie. Montowanie głośników z tyłu to zły pomysł bo dźwięk zaburza poprawność sceny muzycznej którą powinieneś słyszeć przed sobą a nie wszędzie gdzie się da. Chcesz posłuchać jaką robotę robi przód i tylko przód focala przyjedz to Ci pokaże :) Tą kasę którą chcesz wpakować w głośniki przeznacz na wygłuszenie drzwi zgodnie ze sztuką. Tak jak Ci napisałem te focale muszą być podłączone pod wzmacniacz wtedy pokażą pazur. Jak będą grały bez wzmaka to nie ma sensu zupełnie.
Ten który wstawiłeś jest nawet spoko aczkolwiek mogę polecić Ci coś np ze starych Rocfordów typu Fosgate 4001 lub np tego kenwooda którego mam teraz.
Żeby wszystko fajnie grało polecam podłączyć wszystko pod dwa wzmacniacze wtedy masz większą możliwość strojenia poszczególnych głośników.

Rozumiem że Twoje radio ma wyjście RCA i ma ich odpowiednią ilość? Tak kable musisz ciągnąc od akumulatora do bagażnika + od radia do bagażnika. Oczywiście zgodnie ze sztuką zasilanie prowadzisz przeciwnym progiem co sygnał (zrobisz inaczej to będziesz miał różne zakłócenia). Kable głośnikowe możesz użyć te które są bądź poprowadzić nowe i to bym polecał. Możesz puścić je pod tunelem i lekko pod wykładzina i wyjdą Ci za kanapą i tam też polecam podłączyć zwrotnice :)
Wracając do stwierdzenia że masz sterowanie subem w radiu: rozumiemy, jednak ori radio zabiera CI możliwość sterowania pasmami pod którymi powinien grać dany głośnik.

Poradze Ci żebyś zrobił to raz a porządnie a wtedy będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Mordeliuss napisał:

Co do głośników z tyłu to odpuść kompletnie. Montowanie głośników z tyłu to zły pomysł bo dźwięk zaburza poprawność sceny muzycznej którą powinieneś słyszeć przed sobą a nie wszędzie gdzie się da. Chcesz posłuchać jaką robotę robi przód i tylko przód focala przyjedz to Ci pokaże :) Tą kasę którą chcesz wpakować w głośniki przeznacz na wygłuszenie drzwi zgodnie ze sztuką. Tak jak Ci napisałem te focale muszą być podłączone pod wzmacniacz wtedy pokażą pazur. Jak będą grały bez wzmaka to nie ma sensu zupełnie.
Ten który wstawiłeś jest nawet spoko aczkolwiek mogę polecić Ci coś np ze starych Rocfordów typu Fosgate 4001 lub np tego kenwooda którego mam teraz.
Żeby wszystko fajnie grało polecam podłączyć wszystko pod dwa wzmacniacze wtedy masz większą możliwość strojenia poszczególnych głośników.

Rozumiem że Twoje radio ma wyjście RCA i ma ich odpowiednią ilość? Tak kable musisz ciągnąc od akumulatora do bagażnika + od radia do bagażnika. Oczywiście zgodnie ze sztuką zasilanie prowadzisz przeciwnym progiem co sygnał (zrobisz inaczej to będziesz miał różne zakłócenia). Kable głośnikowe możesz użyć te które są bądź poprowadzić nowe i to bym polecał. Możesz puścić je pod tunelem i lekko pod wykładzina i wyjdą Ci za kanapą i tam też polecam podłączyć zwrotnice :)
Wracając do stwierdzenia że masz sterowanie subem w radiu: rozumiemy, jednak ori radio zabiera CI możliwość sterowania pasmami pod którymi powinien grać dany głośnik.

Poradze Ci żebyś zrobił to raz a porządnie a wtedy będziesz zadowolony.

chętnie bym posłuchał jednak to ponad 450 km :D podłączenie wszystkiego pod dwa wzmacniacze masz na myśli subwoofer osobno i przód osobno ? tak radio posiada takie wyjście . Co do kabli to aku mam w bagażniku . Teraz pozostaje jedynie kwestia kabli do głośników . czy znajdę je z tyłu żeby sygnał z radia podłączyć pod wzmacniacz potem na głośniki czy faktycznie trzeba robić wszystko na nowo . Co do wzmacniacza Mógłbyś podać model kenwooda . Robiłeś takie zmiany już w B8 ( prowadzenie nowych kabli )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny setup to:
Radio: Alpine UTE-92BT
Zestaw przód: FOCAL PS165V1
Wzmacniacz napędzający przód: Kenwood KAC-PS501F
Subwoofer: RockFord Fosgate Punch P3
Wzmacniacz napędzający Suba: RockFord Fosgate 6001bd

Tak jak napisałem przód pod oddzielny wzmacniacz niż sub. Zrezygnuj z tylnych głośników. Ty jeżdzisz autem najwięcej więc to Tobie ma grać dobrze a nie pasażerom którzy jeżdżą raz na jakiś czas.

No 450km to jednak kawałek :D mogę coś nagrać wieczorkiem ale nie wime czy odda to jakość dzwięku bo mikro w iPhonie raczej średnio zbiera.

Powiem tak: Mając Focale na przodzie jeżeli użyjesz fabrycznej instalacji to będzie raczej zabójstwo jakości. Trochę słabo kupić głośniki za 1500 zł a żałować 150 zł na przewody :)

Robiłem to u siebie w B7 ale wszystko na nowych kablach więc podejrzewam że w B8 jest podobnie. Skoro masz aku w bagażniku to problem z ciągnięciem plusa do wzmaków masz ułatwiony, to jedynie sygnał RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Mordeliuss napisał:

Mój aktualny setup to:
Radio: Alpine UTE-92BT
Zestaw przód: FOCAL PS165V1
Wzmacniacz napędzający przód: Kenwood KAC-PS501F
Subwoofer: RockFord Fosgate Punch P3
Wzmacniacz napędzający Suba: RockFord Fosgate 6001bd

Tak jak napisałem przód pod oddzielny wzmacniacz niż sub. Zrezygnuj z tylnych głośników. Ty jeżdzisz autem najwięcej więc to Tobie ma grać dobrze a nie pasażerom którzy jeżdżą raz na jakiś czas.

No 450km to jednak kawałek :D mogę coś nagrać wieczorkiem ale nie wime czy odda to jakość dzwięku bo mikro w iPhonie raczej średnio zbiera.

Powiem tak: Mając Focale na przodzie jeżeli użyjesz fabrycznej instalacji to będzie raczej zabójstwo jakości. Trochę słabo kupić głośniki za 1500 zł a żałować 150 zł na przewody :)

Robiłem to u siebie w B7 ale wszystko na nowych kablach więc podejrzewam że w B8 jest podobnie. Skoro masz aku w bagażniku to problem z ciągnięciem plusa do wzmaków masz ułatwiony, to jedynie sygnał RCA.

hehe .. nie nie to nie tak , że żałuję . Rozbierania jest trochę na pewno  . Czas itp. Jak każdy chciałbym szybko i jak najlepiej no ale cóż dla dobrej jakości raczej mnie to nie ominie :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, cinek674 napisał:

hehe .. nie nie to nie tak , że żałuję . Rozbierania jest trochę na pewno  . Czas itp. Jak każdy chciałbym szybko i jak najlepiej no ale cóż dla dobrej jakości raczej mnie to nie ominie :( 

Jeżeli chcesz to zrobić jak należy to przyłóż się i nie wybieraj półśrodków. Ja oddałem auto druciarzom i musiałem płacić dwa razy bo po odbiorze pojechało do kogo innego na poprawki których sam doglądałem i nadzorowałem. Jak zrobisz to raz a dobrze to nie będziesz miał problemów a półśrodki powodują że a to będzie jakieś brzeczenie, a to kabel się uszkodzi przy użytkowaniu, a to będą szumy szmery i zakłócenia, a to coś będzie dzwonić pod plastikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2019 o 11:19, Qlfon napisał:

Będę robił swojego avanta w grudniu. Na prżód pójdzie Helix s62.c.2 , na tył E6x.2. Wzmacniacz z DSP albo Helix albo Match. Pierwszy etap pewnie zrobię bez subwoofera bo nie będę w stanie zostawić samochodu na 4 dni. Oczywiście do tego wygłuszenie wszystkich drzwi. Być może do tego czego słucham sub nie będzie mi potrzebny. Ale wzmacniacz zostawi mi możliwość dołożenia go później. Jeśli się zdecyduje na późniejsze dołożenie suba to pewnie pójdę w montaż w lewym boczku z dedykowaną obudową lub coś wolno-leżącego (ale to raczej niechętnie bo bagażnik jakoś zbyt wielki w b8 nie jest).

Pokarz krok po kroku jak masz zrobione . Wystaw swoja opinie z efektu  . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SETUP:

Radio: Alpine UTE-92BT
Zestaw przód: FOCAL PS165V1
Wzmacniacz napędzający przód: Kenwood KAC-PS501F
Subwoofer: RockFord Fosgate Punch P3
Wzmacniacz napędzający Suba: RockFord Fosgate 6001bd
 

1. Radio siedzi jako dodatkowe w schowku (tego nie musisz robić, możesz podlączyć pod swoje fabryczne)
2. Wszystkie przewody głośnikowe mam nowe 2x2,5 OFC poprowadzone tunelem środkowym a potem pod kanapą do bagażnika
3. 3x kable RCA poprowadzone prawym progiem
4. Zasilanie poprowadzone od akumulatora lewym progiem
5. Dwa wzmacniacze w bagażniku, jeden na oparciu, drugi na skrzyni (to muszę zmienić)
6. Głośniki przykręcone na dystansach z MDFu + tweetery w adapterach na słupkach.

Wydałem sporo kasy, troche gratów udało mi się kupić okazyjnie. Prawda jest taka, że efekt po prostu zniszczył mi uszy. Każdy kto wsiada do mojego auta nie jest w stanie uwierzyć że taką robotę robi sam przód. Focale grają świetnie, soczyście z fajna przyjemną górą. Głośniki nadal są wygrzewane. Przy wokalach jak np SIA, QUEEN to jest gęsia skórka, przy muzyce elektronicznej połączonej z klasyczną np Lindsey Stirling mam ochote nie wysiadać z auta. Głośniki grają głośno na tyle, że wysoko przekręcone potrafia zagłuszać myśli ale bez najmniejszego przesteru. Co do bassu to w poprzednim radiu JVC był głębszy i mocniej wbijał się w żebra, w Alpine gra przyjemnie naturalnie ale tutaj klasą jest góra tego radia która jest dla mnie niesamowita. Gdy zmieniłem JVC na ALPINE w tym samym setupie to głośniki zagrały zupełnie inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, cinek674 napisał:

Pokarz krok po kroku jak masz zrobione . Wystaw swoja opinie z efektu  . 

Będzie ciężko pokazać przebieg prac bo samochód wstawię ze starym oryginalnym zestawem (3g+, audio z standardowym subem w kole) i odbiorę zrobione dwa dni później. efekt końcowy będzie widoczny tylko na zewnątrz w postaci wzmacniacza i DSP jeśli pójdą osobne elementy). Przebiegu prac nie będę raczej widział:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.10.2019 o 13:24, Qlfon napisał:

Będzie ciężko pokazać przebieg prac bo samochód wstawię ze starym oryginalnym zestawem (3g+, audio z standardowym subem w kole) i odbiorę zrobione dwa dni później. efekt końcowy będzie widoczny tylko na zewnątrz w postaci wzmacniacza i DSP jeśli pójdą osobne elementy). Przebiegu prac nie będę raczej widział:(

Niech Ci porobią zdjęcia co było robione . Z drugiej strony patrząc nawet nie będziesz wiedział co Ci zrobili a zapłacić będziesz musiał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, cinek674 napisał:

Niech Ci porobią zdjęcia co było robione . Z drugiej strony patrząc nawet nie będziesz wiedział co Ci zrobili a zapłacić będziesz musiał .

Wstawiam samochód do zaufanej firmy, nie sądzę żeby och było stać na takie akcje. Mają bardzo dobrą opinię w branży. Alę dzięki za troskę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Qlfon napisał:

Wstawiam samochód do zaufanej firmy, nie sądzę żeby och było stać na takie akcje. Mają bardzo dobrą opinię w branży. Alę dzięki za troskę.

Jestes z Sinzheim koło Baden Baden ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Mam pytanie odnośnie jednego kabla , a dokładnie 11 - Przewód diagnozy przerwy w magistrali danych 

Do czego jest ten przewód ? 

kostka kable.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...