Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Polepszenie jakości światła


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jaki najlepszy sposób na poprawienie widoczności w B6 z halogenami ale nie swapując od razu na Xenon

Istnieje coś pośredniego jakiś półśrodek pomiędzy Halogenem a Xenonami? Niestety swap na Xenon trochę zbyt kosztowny

Czy zostaje tylko regenerka odbłyśnika, czyszcenie soczewki, polerka ? 

Edytowane przez Marciol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest wymiana projektora na bi-xenon  mini h1/ halogen. Możesz w ten projektor włożyć normalną żarówkę i świeci też spoko. Ale jak włożysz palniki hid to już je zostawisz bo świeci rewelka. Do tego dodatkowo polerka lamp. Koszt takiej przeróbki to około 6-7 stów z palnikami hid lecz to zależy od firmy która przeprowadza taka operacje. Ja osobiście mam ori xenon w a4 b6 przerabiany przez kolego z forum na projektor hella 3 + palniki d3s i mój zestaw wypada słabiej niź przeróbka którą przeprowadziłem w aucie żony (MAZDA 3) mam własnie zainstalowany projektor z linka który umieściłem. 

porównanie-mh1.jpg
HIDRETROFIT.PL

Zobacz Mini H1 BI-XENON (6, 6.0, bixenon, H1, łatwy, mini, montaż, projektory, soczewki, soczewkowe) oraz pełna ofertę w kategorii Łatwy montaż, PROMOCJA, Soczewki. Sklep hidretrofit.pl przedstawia soczewkę która...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zamiast xenonu wrzucić żarówki LED takie z prawdziwego zdarzenia? Mam dwie osoby w swoim otoczeniu które śmigają na żarówkach od pewnego kolegi i są mega zadowolone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ma już wymęczone odbłyśniki to co by nie wsadził to będzie lipa. zazwyczaj lampy słabo świecą bo są zmatowiałe klosze i lustra. Moim zdaniem na ledy szkoda kasiory. Dobry zestaw kosztuje około 3 stów to mniej więcej połowa co by zapłacił za przerobienie lamp z fabrycznie nowymi projektorami. + hid a jakoś świecenia bez porównania. Ostrość i linia odcięcia w tych projektorach jest naprawdę dobra. Duży plus jest własnie że w tym projektorze jest gładkie szkło. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wkladać hid a nie ori przetwornice i zarowki osram to odpusc. Chinskie żarowki Xenon jakie proponuje Ci kolega wyżej swieca jak gowno i tyle samo sa warte. 
 

Masz porownanie dobrych zarowek led na lampie bez soczewki i mojego regenerowanego bixenonu. Oba oswietlenoa w b7. 

6F7A1D01-3E28-4320-80B6-DF6338C9739C.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda zdjęcie nie pochodzi konkretnie z mojego przerobionego auta ale forum mazda3. oczywiście palnik hid. wiec nie wiem czy faktycznie takie gówno. u siebie mam dokładnie ten sam efekt. 

myślę że opcja warta przemyślenia. Miłego dnia :) 

 

 

 

 

bix.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za HIDy może polecieć dowód. Wspomniane wyczyszczenie reflektora, regeneracja odbłyśnika i dobre żarówki zachowując przy tym umiar, aby nie wypalić odbłyśnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że w dzień takie zdjęcie nie miałoby sensu :D 

edit żarówki ledowe też są nielegalne i może polecieć dowód. to samo co zenon. 

Edytowane przez Fish1991
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Fish1991 napisał:

myślę że w dzień takie zdjęcie nie miałoby sensu :D 

edit żarówki ledowe też są nielegalne i może polecieć dowód. to samo co zenon. 

Moje zdjęcie które wrzuciłem są z oświetlonego w pełni parkingu, Ty wrzuciłeś zenony z ciemnego miejsca na parkingu więc jak można porównywać te dwa światła? Według Twojego toku to te Twoje zenony świecą lepiej niż mój bixenon :D uprzedzam pytanie, nie mam wypalonego odblasku.

Tak kolego ledy są nielegalne, ale ciężej je wykryć zwłaszcza jeżeli masz soczewkę. Jak masz Xenon to policjant każe Ci zgasić i zapalić swiatła i d*pa. W przypadku ledów możesz powiedzieć że to zwykła żarówka o barwie 5000k. Niestety prawda jest taka że jak trafisz na upierdliwego policjanta to tak czy siak zatrzyma Ci dowod za cokolwiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, albo założyć Xenon z samopoziomem i nie bawić się w polsrodki, albo dobre żarówki H7 i to wszystko. Pomijając kwestie dowodu może warto pomyśleć o bezpieczeństwie innych kierujących i tym żeby ich nie oślepiać? Ja jadąc nocą już z daleka widzę hidy i inne shity, patrzeć się na to nie da, ani na drogę i wtedy o wypadek nie trudno. Warto pamiętać że nie jest się samemu na drodze.

Edytowane przez tranduo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fish1991 napisał:

Cześć.

Myślę że najlepszym rozwiązaniem jest wymiana projektora na bi-xenon  mini h1/ halogen. Możesz w ten projektor włożyć normalną żarówkę i świeci też spoko. Ale jak włożysz palniki hid to już je zostawisz bo świeci rewelka. Do tego dodatkowo polerka lamp. Koszt takiej przeróbki to około 6-7 stów z palnikami hid lecz to zależy od firmy która przeprowadza taka operacje. Ja osobiście mam ori xenon w a4 b6 przerabiany przez kolego z forum na projektor hella 3 + palniki d3s i mój zestaw wypada słabiej niź przeróbka którą przeprowadziłem w aucie żony (MAZDA 3) mam własnie zainstalowany projektor z linka który umieściłem. 

porównanie-mh1.jpg
HIDRETROFIT.PL

Zobacz Mini H1 BI-XENON (6, 6.0, bixenon, H1, łatwy, mini, montaż, projektory, soczewki, soczewkowe) oraz pełna ofertę w kategorii Łatwy montaż, PROMOCJA, Soczewki. Sklep hidretrofit.pl przedstawia soczewkę która...

 

2 godziny temu, Fish1991 napisał:

Jak ma już wymęczone odbłyśniki to co by nie wsadził to będzie lipa. zazwyczaj lampy słabo świecą bo są zmatowiałe klosze i lustra. Moim zdaniem na ledy szkoda kasiory. Dobry zestaw kosztuje około 3 stów to mniej więcej połowa co by zapłacił za przerobienie lamp z fabrycznie nowymi projektorami. + hid a jakoś świecenia bez porównania. Ostrość i linia odcięcia w tych projektorach jest naprawdę dobra. Duży plus jest własnie że w tym projektorze jest gładkie szkło. 

Bixenon? Tylko czy czasem nie trzeba do takich lamp mieć sprysków i poziomu ? (jeżeli tak to wracamy od punktu wyjścia tak jak z Xenonem) 
Klosz wygląda na pierwszy rzut oka bardzo ładnie, nie jest ani troche zmatowiony ,przyczyna musi siedzieć głębiej czyli właśnie odbłyśniki lub soczewka 

 

 

3 godziny temu, Mordeliuss napisał:

A zamiast xenonu wrzucić żarówki LED takie z prawdziwego zdarzenia? Mam dwie osoby w swoim otoczeniu które śmigają na żarówkach od pewnego kolegi i są mega zadowolone.

One normalnie pasują w reflektor halogenowy ? Bez dodatkowych przetwornic? I świecą dużo lepiej od zwykłej H7? Kwestia tego jeszcze jak długo świecą bo skoro takie żarówki potrafią kosztować 3 stówy to trochę kosztowna wymiana gdyby szybko się paliły. Też inna sprawa że ja mało jeżdżę w około komina, rocznie max 6tys to może więcej by wytrzymały :D 

 

 

2 godziny temu, Mordeliuss napisał:

Jak masz wkladać hid a nie ori przetwornice i zarowki osram to odpusc. Chinskie żarowki Xenon jakie proponuje Ci kolega wyżej swieca jak gowno i tyle samo sa warte. 
 

Masz porownanie dobrych zarowek led na lampie bez soczewki i mojego regenerowanego bixenonu. Oba oswietlenoa w b7. 

6F7A1D01-3E28-4320-80B6-DF6338C9739C.jpeg

Po lewej Bixy? 
Przy ścianie super wypadają oba samochody ale to też kwestia tego jak dobrze oświetlają na dystans 

 

2 godziny temu, Fish1991 napisał:

co prawda zdjęcie nie pochodzi konkretnie z mojego przerobionego auta ale forum mazda3. oczywiście palnik hid. wiec nie wiem czy faktycznie takie gówno. u siebie mam dokładnie ten sam efekt. 

myślę że opcja warta przemyślenia. Miłego dnia :) 

 

 

 

 

bix.jpg

Tutaj również fajnie to wygląda ,ale dokładnie tak jak wspomniałęm wyżej cytując kolegę, kwestia jak oświetlają nieoświetloną drogę na dystans ,z bliska super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbłysniki w dobrym stanie,czysta soczewka,lampa w środku czysta,klosz klarowny,do tego dobra żarówka  (np. Tungsram +120%) i będziesz zadowolony,ja tak ogarnąłem lampy w starym aucie i świeciło lepiej niż większość zmęczonych xenonow. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim foto bixy są po prawej. Są regenerowane więc świecą tak jak powinny. Te ledy które ma kolega są po prostu cholernie mocne. 

Polecam żarówki 120% albo 150% halogenowe i za 1,5 roku znowu robisz odblask bo sie wypala szybciej niż myślisz. Zwlaszcza jak nie masz dziennych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mordeliuss napisał:

Na moim foto bixy są po prawej. Są regenerowane więc świecą tak jak powinny. Te ledy które ma kolega są po prostu cholernie mocne. 

Polecam żarówki 120% albo 150% halogenowe i za 1,5 roku znowu robisz odblask bo sie wypala szybciej niż myślisz. Zwlaszcza jak nie masz dziennych. 

Są firmy które regenerują odbłysniki i pokrywają warstwę kwarcem-nie wypali się taki odbłysnik. Jeździłem przez ponad 2 lata na regenerowanych odbłysnikach z żarówkami tungsram 120% i po tym czasie zrobiłem inspekcję odbłysników,absolutnie nic się nie działo. Ciekawe jak te diody świecą np. w deszczu...

A tak między nami to moja siostra ma bixy w b7 ze zdrowymi projektorami i ogólnie lampy w ładnym stanie,ostatnio jechałem jej autem i jeżeli chodzi o światła to moje bixy b6 z projektorem bosch al świecą dużo lepiej na mijania,a o drogowych nie wspominam bo to przepaść.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są dobre ustawione? Po wymianie żarników byłem podjarany, że tak świecą i nie było różnicy pomiędzy długimi (migali mi po drodze i dało mi to do myślenia). Po ustawieniu zasięg wyraźnie spadł. Mam odbłyśniki po regeneracji, żarniki Osram Xenarc Nightbreaker. Jest całkiem fajnie. 

Edytowane przez george
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mordeliuss napisał:

Na moim foto bixy są po prawej. Są regenerowane więc świecą tak jak powinny. Te ledy które ma kolega są po prostu cholernie mocne. 

Polecam żarówki 120% albo 150% halogenowe i za 1,5 roku znowu robisz odblask bo sie wypala szybciej niż myślisz. Zwlaszcza jak nie masz dziennych. 

To trochę mnie zaskoczyłeś teraz, myślałem zupełnie odwrotnie, w takim razie świecą super te Ledy bix przy nich wygląda mocno słabop- ,nadal kwestia jak to na drodze na odległość wypada i żywotność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Marciol napisał:

To trochę mnie zaskoczyłeś teraz, myślałem zupełnie odwrotnie, w takim razie świecą super te Ledy bix przy nich wygląda mocno słabop- ,nadal kwestia jak to na drodze na odległość wypada i żywotność

Na LEDy masz 2 lata gwarancji. W przypadku jakiegokolwiek problemu dostajesz od razu drugie a stare odsyłasz. Ja nie lubie takiego niebieskiego światła tylko wole naturalne 4300 więc Bix jest dla mnie przyjemniejszy. Ledy świecą w lampach bez soczewki stąd też spora różnica. Odległościowo świecą też w miarę dobrze. Widziałem je już w 3 różnych autach i w każdym robiły robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mordeliuss napisał:

Na LEDy masz 2 lata gwarancji. W przypadku jakiegokolwiek problemu dostajesz od razu drugie a stare odsyłasz. Ja nie lubie takiego niebieskiego światła tylko wole naturalne 4300 więc Bix jest dla mnie przyjemniejszy. Ledy świecą w lampach bez soczewki stąd też spora różnica. Odległościowo świecą też w miarę dobrze. Widziałem je już w 3 różnych autach i w każdym robiły robotę.

Masz więcej info o nich ? W sensie sprawdzone źródło z dobrymi LEDami ? W ogóle zaślepka lampy od tyłu się zamknie ? Gdyż wiem że te żarówki LEDowe są jakies takie większe
Hmm u mnie w Soczewce pewnie będzie to mniej rozproszone.
Jak w deszczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W deszczy świecą bardzo dobrze. Tak mam sprawdzone źródło. Daj PW to Ci dam namiar na kolegę który się tym zajmuje. Zamykają się bez problemu, i nie wywalają błędu na desce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...