Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Grzanie się koła, nierównomierne zużycie klocków.


Syriuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Problem:

Grzeje mi się (aż śmierdzi) dosyć poważnie przednie prawe koło.

Historia choroby:

Zauważyłem, że grzeje mi się koło, ściągnąłem kołpak i zobaczyłem, że klocek mi się prawie skończył (a że tarcze też nie były pierwszej młodości z wyczuwalnym rantem) to pomyślałem, że metal z klocka już trze i dlatego się grzeje. Nie myśląc długo kupiłem nowe tarcze i klocki. Nic nie powiedziałem niestety o grzaniu mechanikowi. ;( Oglądając "stare" klocki rzuciło się w oczy, że te ze strony grzejącej się są zdecydowanie bardziej zużyte niż te z lewej strony. Po założeniu nowego kompletu (założone przez mechanika, pasty miedziane, wyczyszczenie takich małych prowadnic (sic!), wszystko zgodnie z zasadami sztuki) przejechałem z 20 kilometrów nie szalejąc, bez gwałtownych hamowań, ogólnie je docierając. Zaparkowałem pod domem i ŚMIERDZI I JEST GORĄCE! :wallbash:

Dodam, że nie czuję żeby mnie ściągało w prawo przy hamowaniu.

Pytanie:

Co może być tego przyczyną? Zapowietrzona lewa strona i całość hamowania jest przenoszona na prawą stronę? Łożysko? Czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cylinderek się zapiekł, wyciągnąć wyczyścić, kupić zestaw naprawczy do zacisku zmienić płyn hamulcowy i będzie git

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewno osłonka tłoczka jest uszkodzona dostał sie syf i terez blokuje :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory że się podklejam pod temat ale po co robić sy kolejnym podobnym tematem na forum.

Panowie jak wygląda ten tłoczek? To ten pod tą uszczelką "harmonijką" gdzie odkęca się dwie śruby 13 i zkontrowane 14? Moje hamulce nie odbijają i również mam ciągłe tarcie a zamówiłem już klocki.

Chodzi mi o hamulce tylne.

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...