Skocz do zawartości
IGNOROWANY

S4 B8 tuning wydechu


gwaliza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

posiadam S4 B8 z 3.0tfsi, troszkę pomodzone wstępnie przy stage1 420KM 495NM. Wydech totalna seria, jest jednak troszkę zbyt cichy. Czy ktoś z forum posiada takie auto i kombinował coś z wydechem aby uzyskać trochę bardziej rasowy dźwięk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, od jakiegoś roku również jestem szczęśliwym posiadaczem takiego cacka ? na chwile obecna Stage 2 445KM 545Nm, małe koło kompresora, mapa silnika oraz skrzyni, wywalone katy, zrobiony downpipe, dolot  K&N, i czekam na przelot który już zamówiłem zamiast środkowego tłumika. Sam downpipe daje już całkiem przyzwoite I rasowe brzmienie, dla mnie jednak troszeczkę zbyt grzecznie mruczy ? w planie jest zostawienie tylko końcowych oryginalnych tłumików a jak będzie, czas pokaże. 
Tutaj masz jak pracuje w tej konfiguracji z procedury startu, coś tam mniej więcej słychać, drugi filmik nagram jak już wstawię przelot dla porównania.

pozdrawiam 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2019 o 01:45, mateusztolcz napisał:

Witam, od jakiegoś roku również jestem szczęśliwym posiadaczem takiego cacka ? na chwile obecna Stage 2 445KM 545Nm, małe koło kompresora, mapa silnika oraz skrzyni, wywalone katy, zrobiony downpipe, dolot  K&N, i czekam na przelot który już zamówiłem zamiast środkowego tłumika. Sam downpipe daje już całkiem przyzwoite I rasowe brzmienie, dla mnie jednak troszeczkę zbyt grzecznie mruczy ? w planie jest zostawienie tylko końcowych oryginalnych tłumików a jak będzie, czas pokaże. 
Tutaj masz jak pracuje w tej konfiguracji z procedury startu, coś tam mniej więcej słychać, drugi filmik nagram jak już wstawię przelot dla porównania.

pozdrawiam 
 

 

Witaj, powiedz mi jak rozwiązałeś problem z sonda lambda za katami?

 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.02.2020 o 07:53, gwaliza napisał:

Witaj, powiedz mi jak rozwiązałeś problem z sonda lambda za katami?

 

Gregor10 ? on stroił i ustawiał wszystko, powiem tylko ze żadnymi „dystansami” do sond tego nie załatwisz, trzeba w kompie systemowo usunąć. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam filmik z przerobionym wydechem ?? choć podjąłem już decyzje o zbudowaniu całkiem nowego kompletnego układu wydechowego wraz z kolektorami o delikatnie większym przekroju niż oryginał 2,25”>2,50” 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie smarki.. sory

te silniki potrafią generować piękny dźwięk ale nie na takich setupach.

 

Edytowane przez marcin4x4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 23:20, marcin4x4 napisał:

dla mnie smarki.. sory

te silniki potrafią generować piękny dźwięk ale nie na takich setupach.

 

wystarczy DP i X-pipe, a tu cudują :D a potem wychodzi jakiś kiepski dźwięk, drony itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 18:13, gagat3k napisał:

wystarczy DP i X-pipe, a tu cudują :D a potem wychodzi jakiś kiepski dźwięk, drony itd. 

coś w tym jest... nie słyszeli tego silnika na koksie to się bawią dłutem w tłumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2020 o 16:57, mateusztolcz napisał:

Wrzucam filmik z przerobionym wydechem ?? choć podjąłem już decyzje o zbudowaniu całkiem nowego kompletnego układu wydechowego wraz z kolektorami o delikatnie większym przekroju niż oryginał 2,25”>2,50” 

czy na tym filmie widać lekki czarny dymek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zalozylem do mojej s4 wydech milltek non res cat back z przepustnicami z rs4. Jeszcze nie mam zalozonych samych koncowek tlumika bo musze kupic wiec wydech jest schowany po zderzakiem. Teraz w srodku na otwartych klapach w srodku jest halas i w drzwiach cos drzy ciezko wytrzymac,a na zamknietych klapach jest lepiej ale w pewnych obrotach tez czasami cos tsm drzy. Czy jest to spowodowane tym ze nie mam koncowek i cale spaliny wiruja pod zderzakiem i przez to cos dam drzy w srodku. Druga sprawa czasami przy odpalaniu czasami cos halasuje przez chwile jakby jakas blacha pod spodem auta,bylo tak gdy mialem ori wydech i jest teraz,czy ktos mial podobny problem. 

Edytowane przez Kokosvag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właż do kanału i lokalizuj a kumpel niech dusi gaz. Jakaś osłona jest najwyrażniej niedokręcona .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 09:50, Kokosvag napisał:

Witam zalozylem do mojej s4 wydech milltek non res cat back z przepustnicami z rs4. Jeszcze nie mam zalozonych samych koncowek tlumika bo musze kupic wiec wydech jest schowany po zderzakiem. Teraz w srodku na otwartych klapach w srodku jest halas i w drzwiach cos drzy ciezko wytrzymac,a na zamknietych klapach jest lepiej ale w pewnych obrotach tez czasami cos tsm drzy. Czy jest to spowodowane tym ze nie mam koncowek i cale spaliny wiruja pod zderzakiem i przez to cos dam drzy w srodku. Druga sprawa czasami przy odpalaniu czasami cos halasuje przez chwile jakby jakas blacha pod spodem auta,bylo tak gdy mialem ori wydech i jest teraz,czy ktos mial podobny problem. 

Miałem tak kiedyś w A4. Miałem wrażenie  że coś metalicznie drży w drzwiach kierowcy lub słupku B w przedziale 2-3 tys. obrotów. Rozebrałem cały bok auta bo myślałem że jakiś zgrzew puścił. Po pół roku ustaliłem że taki rezonans robił uszkodzony łącznik elastyczny wydech tzw. plecionka. Co ciekawe z zewnątrz wyglądała OK. Coś musiało się uszkodzić wewnątrz. Po wymianie problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat plecionki mam zalozone nowe,wiec to nie to. Nie mam jeszcze koncowek wydechu wiec tlumiki koncowe sa schowane w całości pod zderzakiem. Przy otwartych klapach podczas jazdy na wyzszych obrotach w srodku slychac ze wszystko prawie drzy,a dlaczego przy zamknietych jest o wiele lepiej juz tak nie drzy, a klapy co w tlumikach koncowych i teraz nie wiem czy to przez to ze koncowki nie wychodza za zderzak i spaliny wibruja pod zderzakiem czy cos innego tylko co. Na ori wydechu tego nie bylo,byla cisza.

Edytowane przez Kokosvag
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.05.2020 o 18:13, gagat3k napisał:

wystarczy DP i X-pipe, a tu cudują :D a potem wychodzi jakiś kiepski dźwięk, drony itd. 

DP i X-pipe myslisz, ze starczy? Osoboscie zastanawialem sie nad wywaleniem ostatnich puch koncowych ale juz sam nie wiem co robic. Chcialbym tez glosniejsze popsy miec..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj milltek na otwartych klapach w miescie robi popłoch ? a na zamknietych jest subtelnie,troche glosniej od serii ale slychac V6, na zywo pieknie brzmi. Dla mnie wydech z klapami to super rozwiazanie,niestety troche kosztuje?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2021 o 04:55, Kokosvag napisał:

Moj milltek na otwartych klapach w miescie robi popłoch ? a na zamknietych jest subtelnie,troche glosniej od serii ale slychac V6, na zywo pieknie brzmi. Dla mnie wydech z klapami to super rozwiazanie,niestety troche kosztuje?

 

 

z innej beczki ale jak masz blache zamontowana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...