Jump to content

Dekoder VIN - plik do folderu FGST w ETKA

kamil-vag
 Share

Recommended Posts

@Dev rozkodowuje w tym temacie Wasz VIN: https://a4-klub.pl/topic/444535-dekoder-vin-wyposażenia-naszych-aut/#comments

Pobieracie sobie programik, który pomoże Wam utworzyć plik do ETKA, dzięki któremu będziecie mieć wyszukiwanie po VIN.

ETKA VIN Creator.exe

Na przykładzie mojego VINu od Dev'a:

Bez tytułu.png

Engine room - dajecie 000000

Country code - X0A to auto na Niemcy

Color code - dajecie od dołu, czyli symbol kolor zewnętrzny, dachu i wyposażenie: Q5 Q5 QE

Codes completion - to przekopiowana cała kolumna od Dev'a czyli jak widać u mnie zaczyna się od E4J... ja to skopiowałem najpierw do arkusza kalkulacyjnego, potem z arkusza skopiowałem całą kolumnę i wkleiłem w pole wyszukiwania chrome i miałem symbole po kolei, bez odstępów...

Bez tytułu3.png

Bez tytułu2.png

spacer.pngRedy result - kopiujecie zawartość do pliku tekstowego, plik ten zapisujecie pod nazwą swojego VINu i dajecie na nim atrybut tylko do odczytu. Plik trzeba wrzucić do folderu FGST.

Bez tytułu4.png

Tu macie mój plik na wzór: WAUZZZ8E93A301721.txt

Jeśli plik jest poprawny to w wyborze VINu w ETKA wklepujecie swój i powinniście mieć takie okienko:

Bez tytułu5.png

Polecam, do etki bardzo fajna sprawa. Pomaga to bardzo w typowaniu części. Oczywiscie bez bazy online nie wszystko będzie działać, ale sporo czasu można oszczędzić przy szukaniu numerów konkretnej części pod nasz silnik, skrzynię biegów, etc.

witam,

zrobiłem tak jak napisałeś jednak w etce nie wybiera mi samochodu tylko pokazuje pare do wyboru a później pokazuje częsci od avanta i limuzyny. czy moge prosic o podpowiedz co jest nie tak?

WAUZZZ4G2JN003881.txt

W dniu 26.12.2020 o 20:43, jach0o napisał:

czy moge prosic o podpowiedz co jest nie tak?

Zobacz to:

WAUZZZ4G2JN003881.txt

U mnie niestety nie działa....

@kamil-vag skąd pobierałeś etke?

Czy muszą być wypełnione wszystkie pola tego programu? Ja nie posiadam kodu przekładni i kodu państwa. Samochód kupiony był w polskim salonie.

Edited by marecki1311

Nie muszą być wszystkie.

Teraz, kamil-vag napisał:

Nie muszą być wszystkie.

:thumbup1:

Jak nie dasz rady podeślij mi pdf z rozkodowania i ogarnę temat.

Teraz, kamil-vag napisał:

Jak nie dasz rady podeślij mi pdf z rozkodowania i ogarnę temat.

Dzięki Kamil, już chciałem Cię prosić o pomoc, ale znalazłem gdzie popełniałem błąd: na końcu tej listy kodów mają być znaczki ;;0;;;  - dopisałem je i jest git:thumbup1:

No dlatego dałem swój plik na wzór, żeby można było zobaczyć strukturę tego pliku, no to dobrze, że się udało 👍