Skocz do zawartości
IGNOROWANY

17072 (J271) VCDS, silnik nie daje się uruchomić SOLVED


Wylye

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie już o tym było, jednak wczoraj moje auto dopadła właśnie taka nagła "niemoc" Silnik przy cofaniu z garażu nagle przestał pracować. Wielokrotne próby uruchomienia nie dały rezultatu....VCDS pokazał 

20171001_164401.jpg

ie 17072 Obwód przeciążeniowy przekaźnika zasilającego ECM J271  P0688 - 004 przerwa w obwodzie

Na AUDIZINE znalazłem solucję i okazała się ona pomocna

WWW.AUDIZINE.COM

First time doing a timing belt install today and all went well. I cranked the car over and had successfully timed the engine. I didn't have coolant and also I...

Moje wszystkie 4 wtyczki przy cewkach zapłonowych wyglądały tylko nieco lepiej niż ta fotka z AUDIZINE

19477d1314765728-fix-p0688-error-code-fu

Zwarcie w zmęczonych przewodach wtyczek powoduje palenie bezpiecznika 29 w skrzynce koło kierowcy. Nie rozbierajcie od razu skrzynki ECU w poszukiwaniu J271 i ewentualnej wody przy przekaźniku 219, łamiąc "po drodze" plastik podszybia itd.

Proszę sprawdzić odsuwając gumowe osłony przy wtyczkach stan tych przewodów. Można je zaizolować najlepiej taśmą "parcianą" . Wymieńcie bezpiecznik 29, skasujcie błąd i auto ożyje. Osobiście nie widzę sensu w kupowaniu wtyczek bo izolacja będzie taką samą niedoróbą jak te z którymi wasze auto do was dojechało. Myślę, że rozcięcie wiązki na długości ok 10cm od wtyczki, odnalezienie uszkodzonych przewodów, ich izolacja taśmą parcianą (lepszą ze względu na właściwości termiczne i mechaniczne niż taśma teflonowa oraz izolacja stosowana przez VAG wykonywana prawdopodobnie ze zużytych prezerwatyw - gdzieś w Zimbabwe... bo już mnie szlag trafił jak to zobaczyłem) będzie lepszym rozwiązaniem niż kupowanie nowych/używanych wiązek z wtyczką.  Dlaczego tylko 10 cm?

Po prostu na tym odcinku wiązka pracuje w warunkach ekstremalnych termicznie. Po kilku (nastu) latach i kilku tysiącach przejść od MINUS przez 0C do temp pow 90C quasi gumowa izolacja na tym odcinku zwyczajnie się rozpada. Dlatego wybrałem taśmę parcianą - jako sposób naprawy moich wtyczek...

Edytowane przez Wylye
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...