Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zniwelowanie krawężnika - prośba o poradę


jolley

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Panowie, potrzebuję porady (może prostej). Niedawno przeniosłem się do nowego lokalu, do którego zjazd jest z drogi osiedlowej. Problemem jest krawężnik, który nie jest dostatecznie obniżony. Próbował ktoś z Was zniwelować taki krawężnik? Zrobić fazę z cementu, kupić coś gotowego? Co zda egzamin na dłużej i nie zniszczy się po kilku przejazdach?
Uszkodzenie kół, podwozia i zderzaka wisi w powietrzu więc muszę coś na szybko wykombinować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jolley napisał:

Witam
Panowie, potrzebuję porady (może prostej). Niedawno przeniosłem się do nowego lokalu, do którego zjazd jest z drogi osiedlowej. Problemem jest krawężnik, który nie jest dostatecznie obniżony. Próbował ktoś z Was zniwelować taki krawężnik? Zrobić fazę z cementu, kupić coś gotowego? Co zda egzamin na dłużej i nie zniszczy się po kilku przejazdach?
Uszkodzenie kół, podwozia i zderzaka wisi w powietrzu więc muszę coś na szybko wykombinować :decayed:

Wrzuć fotę. Możesz tam coś przerobić w razie co ?

Dobrze sprawdza się coś takiego przykręcone do podłoża, pytanie czy może wystawać na drogę osiedlową i możesz to przykręcić :) 

Znalezione obrazy dla zapytania gumowy najazd na krawężnik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj fotkę będziemy mogli powiedzieć więcej :) W takich przypadkach dobrze jest użycie grubej deski zaraz za krawężnikiem tak żebyś zjechał najpierw na deskę a potem na ziemie. Miałem już kilka razy taki patent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można próbować coś takiego jak zaproponowane powyżej. A ten wjazd to jest oficjalnie, czy tak sobie wymyśliliście żeby tam zrobić wjazd? Jak w planie/na mapce jest przewidziany wjazd w tym miejscu, to zgłosić się do zarządcy drogi/gminy i powinni dostosować. Ścinać we własnym zakresie bym odradzał, ktoś życzliwy może donieść i będziesz odpowiadał za niszczenie mienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, zrobiłem wczoraj na szybko zdjęcie, niestety po zmroku :lol1:

Krawężnik ma ok 9cm, więc sporo 

Pomyślałem, żeby zrobić z tworzywa podobny najazd, jak powyżej wkleił Cysiek. W pracy mam parę maszyn, więc myślę że wyglądałoby to ładnie. W najeździe zrobię pogłębienia i kołkami przykręcę do asfaltu  powinno trzymać.

Ps. Po lewej stronie widać jak miałem podejście z betonem, ale musiałbym teren ogrodzić na conajmniej 2 doby, żeby dobrze związało, a z tym jest problem

IMG_20191024_182940.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej w tym miejscu obniżyć chodnik. Będzie jak powinno być. Dogadaj się z administratorem pasa drogowego/chodnika i w jedną sobotę da się to ogarnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, adek1983 napisał:

A nie lepiej w tym miejscu obniżyć chodnik. Będzie jak powinno być. Dogadaj się z administratorem pasa drogowego/chodnika i w jedną sobotę da się to ogarnąć.

Rozmawiałem z zarządcą osiedla. Pracownik przekazał , że droga osiedlowa nalezy do miasta. Mogę kontaktować się z Miejskim Zarządem Dróg, ale to "nic nie pomoże" bo powiedzą mi, że droga jest do remontu i nie inwestują. Miły pan doradził mi, aby użyć masy bitumicznej na zimno i składaniam się ku tej propozycji.
Jak zrobię robotę, podrzucę foto dla potomnych :)
 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, jolley napisał:

Miły pan doradził mi, aby użyć masy bitumicznej na zimno

Ogarnij sobie do tego dobry ubijak. Przy układaniu podgrzewaj masę palnikiem albo zostaw worki na słońcu. Będzie Ci łatwiej z tym pracować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.10.2019 o 12:54, przem8 napisał:

Ogarnij sobie do tego dobry ubijak. Przy układaniu podgrzewaj masę palnikiem albo zostaw worki na słońcu. Będzie Ci łatwiej z tym pracować :D

Przemo, przeczytałem Twój post dopiero dzisiaj, także nie zastosowałem motywu z grzaniem masy, ale myślę, że temat ogarnięty pomyślnie. Teraz wjazd i wyjazd to czysta przyjemność :decayed: B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się nie wyczytała w poprzednim poście.

Btw. Jak na godzinkę roboty to nie jest źle :decayed:

ps. deska wzdłuż krawężnika służyła do ubijania masy. Była położona na ten najazd i wjeżdżałem na nią autem - powino na chwilę wytrzymać. Teraz będą to ubijać pozostali uczestnicy drogi osiedlowej :naughty:

IMG_20191028_183134-1992x1440.jpg

Edytowane przez jolley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...