Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regeneracja lamp zbyt droga?


Zysiuu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, otóż właśnie wróciłem od osoby która zajmuje się regeneracją lamp. Podszedłęm do gościa gdyż mam wypalone odbłyśniki i chciałbym je zregenerować. Ten natomiast powiedział, że za rozklejenie obu lamp, zregenerowanie odbłśników oraz polerki, wyjdzie 780 zł. Doradził mi, że taniej będzie zakupić lampy tw zamienniki, lecz po pół roku będę miał to samo co z tymi moimi teraz. Co o tym uważacie? Nie za wysoka cena jak za obie lampy? Lepiej kupić nowe, czy walczyć z tymi? Pozdrawiam; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj forum to ogarniesz swoje lampy za 100 zł.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogo sobie liczy, za drogo. Same zregenerowanie odbłyśników to koszt ok 80 zł (za dwie sztuki). Jak podejmiesz się sam rozklejenia tych lamp i poskładania wszystkiego od nowa, to koszt zakupu sylikonu + regeneracja odbłyśników, z przesyłką wyjdzie Cie nie więcej jak 150 zł. Popytaj tez na forum to pewnie ktoś by Ci to za 200 zł ogarnął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Langista napisał:

Drogo sobie liczy, za drogo. Same zregenerowanie odbłyśników to koszt ok 80 zł (za dwie sztuki). Jak podejmiesz się sam rozklejenia tych lamp i poskładania wszystkiego od nowa, to koszt zakupu sylikonu + regeneracja odbłyśników, z przesyłką wyjdzie Cie nie więcej jak 150 zł. Popytaj tez na forum to pewnie ktoś by Ci to za 200 zł ogarnął.

Nie trzeba rozklejać lamp,są na twardym kleju. Projektor wyciąga się bez ruszania kloszy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opiszę swoje zmagania z polepszeniem oświetlenia w reflektorach z H4.

Ponieważ samochód potrzebowałem na codzień, nie mogłem zdemontować lamp i jeździć bez nich. Zakupiłem najtańsze popękane i pobite lampy z allegrosza. Zależało mi tylko na odbłyśnikach na sztukę.

Moje odbłyśniki były w strasznym stanie. Zdemontowałem lampy i rozebrałem, żeby wyjąć odbłyśniki. Na szczęście reflektory z H4 uszczelniane są zwykłą uszczelką i nie trzeba bawić się w rozklejanie i klejenie. Wybrałem 2 najgorsze odbłyśniki z czterech i wysłałem do regeneracji, składając lampy na pozostałych dwóch, aby samochód mógł być używany. Kiedy odebrałem odbłyśniki, byłem w szoku jak one powinny wyglądać.

22HIrg.jpgzUgjQ0.jpg

Przy okazji kolejnego rozbierania lamp celem podmiany odbłyśników na zregenerowane, wypolerowałem szkła. Użyłem do tego tlenku ceru. Efekt był całkiem zadowalający. Spolerowane zostały najdrobniejsze ubytki w szkle i światło przechodzące przestało być rozpraszane (dobrze widać na zdjęciu odbicie lampy sufitowej - z lewej strony ostre, z prawej rozmazane)

Ag6laM.jpg

I na koniec jeszcze porównanie światła (każda para przed/po przy tych samych nastawach aparatu)

unCv86.jpg

PrIzhA.jpg

W7KvzP.jpg

kNJ9kB.jpg

Tutaj efekt na ścianie (jeszcze przed ustawieniem reflektorów)

u61LbW.jpg

Edytowane przez lewmichal
  • Pomoc techniczna 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka piękna granica światło/cień po regeneracji. Ja u siebie mam lampy H7+H7+H1 i też będę poddawał odbłyśniki regeneracji i szkła polerował. Twój wpis @lewmichalutwierdził mnie tylko, że tak trzeba zrobić.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lewmichal gdzie regenerowałeś odbłyśniki bo mnie chyba też to czeka ;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś potrzebował, oddam odbłyśniki do regeneracji

image;s=644x461
WWW.OLX.PL

Oferuję odbłyśniki do Audi A4 B5 do lamp na żarówkę H4. Jest to...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...