Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Prostownik automatyczny z Lidla


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panów...

W najbliższą sobotę, czyli już od jutra.. w Lidlu pojawia się automatyczny prostownik.

Jak go oceniacie w tej cenie ? 59,90zł

316940_015.jpg
WWW.LIDL.PL

Prostownik automatyczny - inteligentny mikroprocesorowy układ sterowania z programem diagnostycznym do akumulatorów o pojemności 6 V lub 12 V...

Warto... czy nie warto ?

Pozdrawiam forumowiczów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu https://www.youtube.com/watch?v=ygenwNVEkQc znajdziesz odpowiedź na pytanie, czy ta ładowarka rzeczywiście naładuje we właściwy sposób, akumulator. 

"Warto... czy nie warto ?"   - Na to pytanie odpowiedzieć musisz sobie sam....

Edytowane przez Tomnik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem na alledrogo podobną do tej ładowarkę akumulatorów i jestem pewien że na moje potrzeby w zupełności wystarczy(podładować aku przed zimą,czasami jak padnie sąsiadowi to podładować i jego aku itp),będzie użyty może 2x w roku i ja osobiście nie widzę potrzeby inwestowania w droższe urządzenia których atutów nigdy nie wykorzystam.

PROSTOWNIK-LADOWARKA-DO-AKUMULATORA-6V-1
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 89,90 zł - PROSTOWNIK ŁADOWARKA DO AKUMULATORA 6V 12V LCD 5A (6502473839). Allegro.pl - Radość zakupów i bezpieczeństwo dzięki Programowi Ochrony Kupujących!

 

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam taki prostownik z lidla i uważam, że na sporadyczne podładowanie aku 2 razy w roku jest ok. Na pewno nie jest to profesjonalny sprzęt, bo za taki trzeba by pewnie wyłożyć koło 500zł, ale lepiej mieć prostownik z lidla niż nie mieć żadnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem tego zdania kolego ?

Wiadomo.. można kupić prostownik Cteka, ale za taki.. trzeba zapłacić min 400pln...

I tak jak mówisz.. lepiej mieć taki.. niż żaden :) tak samo z kablami rozruchowymi.. czytałem opinie i każdy mówił..że na dobre kable rozruchowe trzeba dać 200zł. Ja kupiłem w Kauflandzie za 40zł.. i już nie raz ratowałem dupe sąsiadom :)

Co do prostownika z Lidla.. patrzyłem jeszcze.. i dokopałem się do tego.. że rok temu był jeszcze tzw. duży prostownik za 199 - z funkcją rozruchu. Jakby taki był znowu.. to wziął bym ten duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten prostownik ,aku mocno rozładowane i nie dał rady naładować,nadaje się na podładowanie ,ładowałem nim może ze 3 razy i padł,niestety gdzieś zapodział się paragon i nici z reklamacji,wg mnie szkoda kasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś obejrzałem inny test 12 prostowników i sporo tam niespodzianek np. ctek msx 5.0 przegrywa z najtanszą ładowarką która pochodzi z lidla ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marian62 napisał:

Zamiast drogiego prostownika  lepiej kupić nowy akumulator i kilka lat spokoju ,ale na wszelki wypadek taki tani warto mieć 

+1 Jestem tego samego zdania. Pierwszy objaw padającego aku i najlepiej go wymienić, ja ładowałem swój, to pociągnął może z dwa miesiące jeszcze i padł... jeszcze w najbardziej nie odpowiednim momencie.. Musiałem dzwonić po rodzinie, aby z kablami jeździli. No chyba, że coś aku rozładowuje, trzeba mieć pewność, czy coś nie żre prądu, bo wtedy kasa wyrzucona, a problem nadal jest. Dodatkowo sprawdzić ładowanie nie zaszkodzi.

Edytowane przez szpakuziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, szpakuziom napisał:

+1 Jestem tego samego zdania. Pierwszy objaw padającego aku i najlepiej go wymienić, ja ładowałem swój, to pociągnął może z dwa miesiące jeszcze i padł... jeszcze w najbardziej nie odpowiednim momencie.. Musiałem dzwonić po rodzinie, aby z kablami jeździli. No chyba, że coś aku rozładowuje, trzeba mieć pewność, czy coś nie żre prądu, bo wtedy kasa wyrzucona, a problem nadal jest. Dodatkowo sprawdzić ładowanie nie zaszkodzi.

Ja kupiłem w celach "konserwacyjnych" by mój roczny aku podładować przez zimą,no i w razie W gdyby po rezaniu nastąpiło niekontrolowane rozładowanie aku ☺

Jak juz pada aku to się wymienia a nie ładuje go co kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta ładowarka naładuje aku 70AH najwyżej w połowie, szkoda na to czasu. pooglądaj filmy na tym kanale, do którego masz link wyżej i zrozumiesz wszystko. Znajdź taki na którym ładują akumulatory przez noc różnymi ładowarkami i prostownikami i mierzą gęstość elektrolitu, wtedy zrozumiesz wszystko. Poniżej link do filmu

 

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, kdawid napisał:

ta ładowarka naładuje aku 70AH najwyżej w połowie, szkoda na to czasu. pooglądaj filmy na tym kanale, do którego masz link wyżej i zrozumiesz wszystko. Znajdź taki na którym ładują akumulatory przez noc różnymi ładowarkami i prostownikami i mierzą gęstość elektrolitu, wtedy zrozumiesz wszystko. Poniżej link do filmu

 

4 posty wyżej umieściłem link do tego filmu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten prostownik z lidla, jak mi jeszcze w Cabrio padł aku to bez problemu go naładował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.10.2019 o 08:23, jedrekx napisał:

ja mam ten prostownik z lidla, jak mi jeszcze w Cabrio padł aku to bez problemu go naładował ;)

a po naładowaniu sprawdziłeś gęstość elektrolitu? to że naładował do napięcia 12,8 lub więcej nie oznacza że aku jest w 100% naładowany.

Używałem tego badziewia kilka lat i wtedy byłem pewny że przez noc ładuje mi aku na 100% i się wyłącza. Po lekturze filmów z YT okazało się że byłem w wielkim błędzie. Ten prostownik nie zrobi gęstości elektrolitu w aku większym niż 30-40Ah. Przez noc to on co najwyżej podładowuje aku i się wyłączy - jedynie do tego się nadaje, do podładowania.
Jak z niego korzystałem to byłem pewny że mam już padnięty 4 letni aku Molla (często doładowywany tym badziewiem z Lidla bo auto bardzo mało używane). Po obejrzeniu filmów na YT użytkownika mrakumulator zacząłem ładować go zwykłym prostownikiem transformatorowym i po kilku dniach takiego ładowania z kontrolą napięcia na poziomie 16-16,2 V aku uzyskał odpowiednią gęstość elektrolitu i do dziś go użytkuję. a dziś aku ma już 6 lat i nie zanosi się na to że szybko padnie.
Aby aku służył jak najdłużej musi być porządnie ładowany, a ani taka ładowarka, ani alternator w aucie tego nie zrobi.
Mój aku po porządnym naładowaniu odzyskał sprawność i większość pojemności, teraz wystarczy go na noc czasem podłączyć do zwykłego prostownika i rano jest naładowany (tzn. ma odpowiednią gęstość elektrolitu). Dla mnie podstawową i najtańszą metodą stwierdzenia czy aku jest naładowany jest zmierzenie gęstości elektrolitu w połączeniu z napięciem na klemach.

A tu film obrazujący dokładnie to do czego nadaje się ta ładowarka.

 

Edytowane przez kdawid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, kdawid napisał:

Dla mnie podstawową i najtańszą metodą stwierdzenia czy aku jest naładowany jest zmierzenie gęstości elektrolitu w połączeniu z napięciem na klemach.

Jak zamierzasz sprawdzić gęstość elektrolitu w akumulatorze bezobsługowym bez dziurawienia go? Bo niedługo juz tylko takie na rynku będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopóki są to ja kupuje tylko takie które mają korki, ale masz rację producenci coraz częściej nie robią korków i nazywają to bezobsługoeym aku, moim zdaniem cel jest jeden, nie zmierzysz gęstości, nie dolejesz wody, będziesz ładował byle jaką ładowarką albo liczył na to że alternator naładuje dobrze aku a efekt będzie taki że akumulator padnie po 3-4 latach a ty kupisz następny.

Wracając do korków, to są tacy którzy wiercą dziury i później je jakoś tam zaślepiają, ale ja bym tak nie robił bo moim zdaniem taki aku nie jest już bezpieczny. Niżej gość tłumaczy jak to jest ale dla mnie korki to podstawa w aku i żadne wiercenie nie wchodzi w grę. Trzeba się pogodzić z tym że nie wykonamy prawidłowej obsługi takiego akumulatora.

Poniżej fajny film, dla tych, którzy uważają ża alternator w aucie dobrze naładuje aku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...