Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Środek uniwersalny?


Marciol

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szybkie pytanie

 

Istnieje jakiś środek którym bez problemu mogę umyć szyby ,kokpit i zarówno też fotele? Coś prostego w użyciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, przem8 napisał:

Woda.

Umyć, nie zmoczyć

 

22 minuty temu, Mordeliuss napisał:

APC - umyjesz wszystko. (oczywiście odpowiednim roztworem).

Jakaś konkretna firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Marciol napisał:

Umyć, nie zmoczyć

 

Jakaś konkretna firma?

Ja używam APC PRO od ADBLa i jestem zadowolony. Najlepszym sposobem jak dla mnie jest użycie małej pianowniczki ręcznej wtedy myjes pianką i nie lejesz niepotrzebnie po wszystkim wokoło. Możesz taką pianowniczkę znaleźć np w Rossmanie w produktach do mycia twarzy. Ja takiej buteleczki używam dłuższy czas i nic sie z nią nie dzieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marciol napisał:

Cześć, szybkie pytanie

 

Istnieje jakiś środek którym bez problemu mogę umyć szyby ,kokpit i zarówno też fotele? Coś prostego w użyciu?

APC jak najbardziej, używałem ADBL a teraz kupiłem ADBL Pro , ale środek do mycia szyb w sklepie detailingowym czy w internecie kosztuje około 15zł za 1L a z tego litra zrobisz 2-3L także do szyb (zwłaszcza wewnątrz) coś takiego bym kupił. Ja używam Cartec Scheiben Reiniger i jestem bardzo zadowolony (19zł za 1L koncentratu z którego robimy 5L płynu , ja oczywiście robię 3L , muszę być mądrzejszy od producenta :D).

Edytowane przez dawson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że środek do mycia szyb będzie lepszy ale z APC też da radę domyć szybę ;) Należy jednak pamiętaj żeby wszystkie tworzywa po myciu APC przecierać czystą najlepiej destylowaną woda :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Marciol napisał:

Cześć, szybkie pytanie

 

Istnieje jakiś środek którym bez problemu mogę umyć szyby ,kokpit i zarówno też fotele? Coś prostego w użyciu?

Pozorna oszczędnośc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, FroS-t napisał:

Pozorna oszczędnośc....

Nie tyle co oszczędność co brak rąk. Nie chcę chodzić do samochodu z siatką kosmetyków do szyby czołowej to do lewej przedniej co innego do tylnej prawej co innego ,do plastiku co innego. Potem 20 buteleczek nieść, troche uciążliwe, aż takim pedantem też nie jestem żeby wszystko się świeciło, wystarczy że będzie czyste. 

W dniu 25.10.2019 o 13:43, Mordeliuss napisał:

Wiadomo, że środek do mycia szyb będzie lepszy ale z APC też da radę domyć szybę ;) Należy jednak pamiętaj żeby wszystkie tworzywa po myciu APC przecierać czystą najlepiej destylowaną woda :)

Oświecisz mnie dlaczego ta woda destylowana ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marciol napisał:

Nie tyle co oszczędność co brak rąk. Nie chcę chodzić do samochodu z siatką kosmetyków do szyby czołowej to do lewej przedniej co innego do tylnej prawej co innego ,do plastiku co innego. Potem 20 buteleczek nieść, troche uciążliwe, aż takim pedantem też nie jestem żeby wszystko się świeciło, wystarczy że będzie czyste. 

Oświecisz mnie dlaczego ta woda destylowana ? 

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego....Nie mówimy o tym ze masz mieć dwadzieścia buteleczek , kup sobie qd do środka jak np chemical guys Inner Clean i masz wnętrze z głowy łącznie z plastikami, LCD, skóra itp, dobrym qd na zewnątrz zrobisz felgi, lakier i szyby również wiec nie potrzeba ci specjalnie płynu do szyb....a do tapicerki albo APC albo gotowe produkty typu Auto Finesse Total Interior Cleaner i masz 3 buteleczki  a nie 20, przykro mi nik jeszcze nie wymyślił jednego środka do całego samochodu....

 

10 minut temu, Marciol napisał:

 

Oświecisz mnie dlaczego ta woda destylowana ? 

Niektóre ale nie wszytskie APC zostawiają po sobie delikatny film i nawet producenci zalecają aby przetrzeć wilgotna mikrofibrą element po czyszczeniu , ma to tez znaczenie jak masz małe dziecko bo jak widadomo małe dzieci liżą, smakują i wszystko dotykają ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, FroS-t napisał:

Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego....Nie mówimy o tym ze masz mieć dwadzieścia buteleczek , kup sobie qd do środka jak np chemical guys Inner Clean i masz wnętrze z głowy łącznie z plastikami, LCD, skóra itp, dobrym qd na zewnątrz zrobisz felgi, lakier i szyby również wiec nie potrzeba ci specjalnie płynu do szyb....a do tapicerki albo APC albo gotowe produkty typu Auto Finesse Total Interior Cleaner i masz 3 buteleczki  a nie 20, przykro mi nik jeszcze nie wymyślił jednego środka do całego samochodu....

 

Niektóre ale nie wszytskie APC zostawiają po sobie delikatny film i nawet producenci zalecają aby przetrzeć wilgotna mikrofibrą element po czyszczeniu , ma to tez znaczenie jak masz małe dziecko bo jak widadomo małe dzieci liżą, smakują i wszystko dotykają ?

Powiedz mi tym qd do wnętrza mogę również bez problemu lecieć szyby ? czy lepiej APC ?  Pisząc post mówiąc "szyby" miałem na myśli oczywiście szyby od wewnątrz. 

 

Rozumiem, w takim razie zaopatrzę się również w wodę destylowaną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marciol napisał:

Powiedz mi tym qd do wnętrza mogę również bez problemu lecieć szyby ? czy lepiej APC ?  Pisząc post mówiąc "szyby" miałem na myśli oczywiście szyby od wewnątrz. 

Możesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2019 o 22:09, FroS-t napisał:

Możesz

Dzięki

Co sądzisz o kosmetykach RRC ? Jedyny kosmetyk jaki mam to Wheel Geel ,dlatego się zastanawiam, mają również Interior

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.10.2019 o 19:29, Marciol napisał:

Nie tyle co oszczędność co brak rąk. Nie chcę chodzić do samochodu z siatką kosmetyków do szyby czołowej to do lewej przedniej co innego do tylnej prawej co innego ,do plastiku co innego. Potem 20 buteleczek nieść, troche uciążliwe, aż takim pedantem też nie jestem żeby wszystko się świeciło, wystarczy że będzie czyste. 

Oświecisz mnie dlaczego ta woda destylowana ? 

Bo nie zostawia śladów jeżeli np masz w kranie wodę o dużej ilości kamienia lub żelaza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...