Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szyberdach Q5


Marianset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.. 

Mam problem z moim szyberdachem. 

AUDI Q5 2011 3.0 TDI

Wszystko sie dzieje jednego dnia. Szyberdach funkcjonuje normalnie, przekrecam pokrętło i się uchyla do dowolnego miejsca wskazanego przez pokrętło. Aaaaale..

Tego dnia otworzylem szyberdach max do konca zdjalem lamke podsufitki ( chciałem miernikiem sprawdzić gdzie pojawia sie napiecie 12v ktore moglbym wymorzystac do oswietlenia i nie  chodzi mi o stale ktore działa nawet po wyjeciu kluczyka tylko 12v.gdy samochod jest uruchomiony) odpialem wtyczkę od szyberdachu jedna potem druga sprawdzilem i ponownie wpialem tak samo jak byly. Owego tymczasowego napiecia nie znalazlem. I próbuje zamknac szyberdach a pokretlo nie reaguje i nie mogę go zamknac. 

Zglupialem... Kabli zadnych nie zwarlem, przełączników nie rozbieralem, pokretlo to w panelu oswietlenia, bezpiecznik cały.. Nie mam pomyslu gdzie popelnilem blad. 

Szyberdach elektryczny wiec w instrukcji manual jak zamknac go awaryjnie i tym samym pokretlem pociagajac je do dolu ladnie sie zamyka i otwiera(awaryjnie). Czyli mechanika dziala elektryka tez. Z pilota próbowałem i tez nie reaguje. 

Podsumowujac krece pokretlo nic sie nie dzieje a 1h wczesniej dzialalo. 

Szukalem odpowiedzi po necie ale przewaznie jest sugestia o uszkodzeniu przelacznika lub mechanicznym ale ni jak mi to nie pasuje do trgo co robile. Podejrzewam. Jeszcze modul komfort ale to jest tylko chyba.. 

Moze to jakies programowanie symchronizacji położenia przycisku z pozycja szyberdachu. 

Moze ktos coś z tym juz walczył bede wdzieczny za kazda sugestie ?

Edytowane przez Marianset
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok problem rozwiazany.. 

Odpowiedz znalazlem na konkurencyjnym forum.. 

Szyberdach trzeba zaadaptować. 

"Wyuczanie/Adaptacja można wykonać tylko, gdy pokrywa jest zamontowana (niebezpieczeństwo uszkodzenia).
Aby dach odsuwany / podnoszony działał prawidłowo, po wymontowaniu i ponownym zamontowaniu silnika lub po wymianie silnika należy przeprowadzić wyuczanie.
Silnik odsuwanego dachu
– Włączyć zapłon i zamknąć drzwi, w razie potrzeby zamknąć dach odsuwany.
– Pociągnąć przełącznik uruchamiania dachu odsuwanego / podnoszonego i przytrzymać w tym położeniu 10 sekund.
– Pokrywa dachu odsuwanego zostaje podniesiona, przesunięta do tyłu aż do położenia krańcowego, następnie ponownie do przodu i na koniec zamknięta.
Podczas całego procesu normalizacji przełącznik uruchamiania dachu odsuwanego / podnoszonego musi pozostać pociągnięty.
Tym samym proces wyuczania jest zakończony.
Silnik rolety przeciwsłonecznej
– Włączyć zapłon i zamknąć drzwi, w razie potrzeby całkowicie zamknąć roletę przeciwsłoneczną.
– Przełącznik uruchamiania rolety przeciwsłonecznej nacisnąć w położeniu zamknięcia i tak przytrzymać przez 10 sekund.
– Roleta przeciwsłoneczna zostaje otwarta aż do położenia krańcowego, a następnie z powrotem zamknięta.
Podczas całego procesu normalizacji przełącznik uruchamiania rolety przeciwsłonecznej musi pozostać wciśnięty.
Tym samym proces wyuczania jest zakończony.
W przypadku nowych silników (jako część zamienna) wyuczanie rozpoczyna się natychmiast po uruchomieniu przycisku - bez 10 s czasu oczekiwania."

 

U mnie po pociągnieciu pokretla do dolu i przytrzynaniu wedle w/w dach zacza sie otwierać doszedl do polowy i znowu zamykać odczekalem jeszcze chwilę caly czas trzynajac pokrętło do dołu i to samo zrobilem z roleta sloneczna na wcisnietym przycisku.. Reakcja ta sama do polowy i spowrotem.. Po tym szyberdach dziala tak jak poprzednio.. 

Mimo braku jakisch sugestii moze sie komus przyda.. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...