Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ADR 1.8 falowanie obrotów na gazie


emi150699

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koleżanki i kolegów, 
Od ponad roku jestem posiadaczką a4 b5 1995 ADR 1.8 PB+LPG 

Ogólnie jestem mega zadowolona z samochodu, ale od kilku miesięcy borykam się z problemem falujących obrotów. 

Falowanie pojawiło się zarówno na benzynie jak i gazie. Zdarzało się, że gdy stałam na światłach (pod sygnalizacją) to obroty skakały od 500 do 2500. Mechanik powiedział mi, że przepustnica i przepływomierz do wymiany. Wymienił je dla mnie mój kolega. Po tym zabiegu falowanie na beznynie ustało. Teraz faluje tylko na gazie. Po falowaniu łapie błąd na desce i podobno w komputerze jest błąd zmieszanki czy coś takiego - że niby nie taki stosunek gazu do powietrza czy coś takiego. No i że to sprawa dla gaziarza - podobno? 

Mój kolega mówi, że to może być wina jakiejś deski wtryskowej gazu czy coś takiego? Prawda to? Podobno cyka czy pstryka ta deska i to podobno dość głośno - tak mówi mój kolega. 
Instalacja ma 8 lat przy czym nie wiem kiedy był robiony jakikolwiek przegląd bo książeczka od gazu ma jeden wpis po 1500km od założenia. Wg dokumentów jest tu STAG. 

W wątku o Kujawsko-pomorskim szukam gaziarza - tylko powiedzcie mi, czy to faktycznie może być wina gazu i tej deski? 

Pozdrawiam, 

Emi (Martyna) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry gaziarz jest w Ciechocinku na ul. Wołuszewskiej, tuż przed wyjazdem z miasta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...