Skocz do zawartości
IGNOROWANY

(BRD) Dziwny dźwięk podczas przyśpieszania 2-3 tyś obrotów


kisiel90

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, potrzebuję pomocy, może mi podpowiecie ocb. Pacjent B7 BRD, turbo po regeneracji 40tyś km temu, zamiast DPF wrzucony nowy katalizator z 1.9 TDI P&P. Dwa lata spokoju. W ostatnim czasie pojawił się dziwny dźwięk, przy dodawaniu gazu od 2-3 tyś obrotów. Raz jest głośniejszy, raz cichszy. Przejechałem z tym jakieś 2 tyś km i nic się nie nasila. To jest dźwięk jakbym najeżdżał na pas na autostradzie, takie bzyczenie, bardziej metaliczne, niż powietrzne. Ewidentnie dźwięk zmienia natężenie dodając, odejmując gaz. Na wolnych obrotach nie ma czegoś takiego, jedynie przy obciążonym silniku. Auto wg mnie jeździ normalnie, nie traci mocy, nic się podczas tego dźwięku nie dzieje, ale jest to lekko niepokojące. Załączam filmik w którym to słychać i logi dynamiczne. Przeglądałem temat o huczeniu w BRD, jednak dźwięk jest inny u mnie.

Nagrany dźwięk: Youtube

Grupy 003 008 011

Grupy 010 011

Grupy 003 011

Będę wdzięczny za pomoc i ew. analizę.

Edytowane przez kisiel90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bambr97 napisał:

Może jakaś osłona termiczna się poluzowała i dzwoni. 

Właśnie dziwne, że nawet jak "pałuje" na biegu jałowym to nic nie słychać, ani na zwykłych wolnych obrotach, a przecież najbardziej go telepie wtedy. Tak czy tak, sprawdzę to, jak tylko wjadę na kanał. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że robiłeś turbine ale zdejmij rure i kontrolnie sprawdź luz na wirniku. Turbo tylko obciążone daje jakieś oznaki. Nagraj dłuższy filmik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta .

Siema , I jak rozwiązałeś ten problem ? U mnie jest to samo i nie wiem jak się za to zabrać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...