Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pierdzący subwoofer wymiana


tomashLW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaczął mi pierdziec subwoofer w tylnej półce a4 b8 sedan i tu pojawia się moje pytanie, czy lepiej dać do naprawy oryginalny, kupić oryginalny czy jakiejś innej firmy typu jbl mocniejszy od obecnego? Zna ktoś paramatery i wymiary oryginalnego głośnika? Z góry dziękuję za każdą pomoc! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny gdzies na allegro dostanę pewnie co? Czy lepiej z ASO? Ale tam pewnie cena będzie kosmiczna... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://allegro.pl/listing?string=a4%20b8%20subwoofer%20sedan&order=p&bmatch=baseline-cl-dict42-aut-1-4-1024

Te po 150zł to już moim zdaniem jest drogo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, tomashLW napisał:

No tylko to są używane i nie wiadomo czy to będzie grało w aucie kilka lat czy kilka dni:(

Te głośniki się wyrzuca, bo się nie sprzedają zupełnie, ponieważ się nie psują. Wasz to jakiś ewenement.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe no to teraz sam jestem w szoku jakiego ja muszę mieć pecha do tego samochodu... Najpierw padła skrzynia a teraz niepsujacy się głośnik... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Glosnik-basowy-subwoofer-JBL-STAGE-1010-
ALLEGRO.PL

Kup teraz na Allegro.pl za 249 zł - Głośnik basowy subwoofer JBL...

A coś takiego lub podobnego nie zda egzaminu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżam temat, subwoofer tylnej półki  w A4 B8 sedan mam do wymiany -charczy,  pytanie czy podejdzie ten z systemu Bang & Olufsen na zasadzie plug&play , czyli wpinam w układ i gra (podejrzewam że gra dużo lepiej niż ten z serii Audi Concert ), czy trzeba coś przerabiać odnośnie złączki, ewentualnie czy jakieś ustawienia  w systemie audio również należałoby zaktualizować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2020 o 19:27, Hrabia 555 napisał:

Odświeżam temat, subwoofer tylnej półki  w A4 B8 sedan mam do wymiany -charczy,  pytanie czy podejdzie ten z systemu Bang & Olufsen na zasadzie plug&play , czyli wpinam w układ i gra (podejrzewam że gra dużo lepiej niż ten z serii Audi Concert ), czy trzeba coś przerabiać odnośnie złączki, ewentualnie czy jakieś ustawienia  w systemie audio również należałoby zaktualizować ?

To się zdziwisz. Różnice słychać tylko na dobrej jakości audio i to trzeba się dobrze wsłuchać. Przy codziennym użytkowaniu auta różnica praktycznie nie do zauważenia. Wymienialem w avancie i wszystko pasowało więc w sedanie też powinno. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, corradoowner napisał:

To się zdziwisz. Różnice słychać tylko na dobrej jakości audio i to trzeba się dobrze wsłuchać. Przy codziennym użytkowaniu auta różnica praktycznie nie do zauważenia. Wymienialem w avancie i wszystko pasowało więc w sedanie też powinno. 

dzięki kolego za  konstruktywną wypowiedź. Jakość CD, nie mówiąc już o stacjach radiowych pozostawia często wiele do życzenia, więc masz rację - różnice subtelności w brzmieniu mogą być trudne do uchwycenia. Pozostanę zatem przy standardowym wooferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Hrabia 555 napisał:

dzięki kolego za  konstruktywną wypowiedź. Jakość CD, nie mówiąc już o stacjach radiowych pozostawia często wiele do życzenia, więc masz rację - różnice subtelności w brzmieniu mogą być trudne do uchwycenia. Pozostanę zatem przy standardowym wooferze.

Zanim kupisz, sprawdź czy to faktycznie sam woofer jest winny. Ja miałem u siebie podobną sytuację i okazało się, że nalepka od głośnika (notabene z napisem made in Poland) się odkleiła i ona powodowała takie dziwne charczenie i zmiany w głośniku. Przy sprawdzaniu uważaj tylko na osłony głośnika - strasznie łatwo ją połamać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Hrabia 555 napisał:

dzięki kolego za  konstruktywną wypowiedź. Jakość CD, nie mówiąc już o stacjach radiowych pozostawia często wiele do życzenia, więc masz rację - różnice subtelności w brzmieniu mogą być trudne do uchwycenia. Pozostanę zatem przy standardowym wooferze.

Nie zrozum mnie źle. Nie odradzam Ci kupno suba b&o. Jeżeli sluchasz płyt, czyli jakość audio CD to powinieneś zauważyć różnicę. Problem w tym że ludzie zbyt mocno cenią sobie subwoofery b&o. One nie są warte tych pieniędzy. Jeżeli uda Ci się kupić suba b&o w cenie zwykłego to śmiało bierz. 

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęt audiofilski w domu, muzyka głownie płyty CD oczywiście, biorę poprawkę że warunki odsłuchowe w aucie dalekie są od ideału, aczkolwiek może być przyjemnie... na B&O trafiłem przeglądając oferty wooferów w półkę, i cenowo jak standardowe są za 80- 140 zł, to B&O za 300 zł...zdaje sobie sprawę że to tylko jeden element całości systemu i nie zrobi rewolucji w brzmieniu. Co do diagnozy charczenia - ewidentnie to kwestia głośnika, ale pomysł z demontażem starego jako pierwsze co należy zrobić wydaje się słuszny :) dzięki bardzo za sugestie i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...